
neprihlásený
|
Utorok, 7. júla 2026, dnes má meniny Oliver |
|
|
Kryptovanie a DRM budú robiť priamo procesory
DSL.sk, 10.4.2006
|
|
Spoločnosť IBM dnes predstaví novú technológiu s názvom Secure Blue, ktorá umožní rozšíriť súčasné procesory o priamu hardvérovú podporu kryptovania.
S novou technológiou budú môcť byť všetky dáta spracúvané počítačom kryptované ešte aj v pamäti RAM, kryptovať a dekryptovať ich budú transparentne až obvody procesora.
Táto technológia umožní lepšiu ochranu dát pred vírusmi a inými formami škodlivého kódu, ale tiež umožní výrobcom hardvéru efektívnejšie vynucovanie Digital Rights Management (DRM) práv k obsahu.
Hardvérové kryptovanie už je v súčasnosti používané v mnohých PC v podobe tzv. Trusted Platform Module (TPM) čipov. TPM čipy ale neposkytujú všetky možnosti, ktoré poskytuje priame zahrnutie kryptovania do procesora.
TPM čipmi sú napríklad vybavené už všetky nové notebooky IBM/Lenovo ale aj ďalších značiek a tiež niektoré desktopové počítače. Rovnako TPM čipy používajú podobne ako vývojárske verzie PC aj nové zákazníkom predávané počítače od Apple. Pomocou TPM čipu napríklad Apple obmedzuje beh oficiálneho Mac OS X len na originálny Apple hardvér.
IBM ukážkovo zabudovala Secure Blue do svojho Power PC procesora, podľa servera Cnet sa dá Secure Blue použiť v ľubovoľných súčasných procesoroch, aj v procesoroch od Intelu a AMD. Zatiaľ ale rozhovory o zahrnutí Secure Blue s Intelom a AMD neprebehli.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
10.4.2006 20:44
No, vsak si to zakaznik zaplati, tak preco by takto nemrhali kremikom, obzvlast, ked je taky drahy?
|
| |
salmek
Od: salmek
|
Pridané:
10.4.2006 20:56
no problemom bude, ze si potom uz neskrtnes s nezakupenymi programami, nezakupenou hudbou a podobne...
|
Pridať komentár
|
|
|
|