neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
PC postavené na prvom ruskom výkonnejšom procesore, zvláda Windows XP

Značky: RuskoCPUPC

DSL.sk, 11.5.2015


Ruská spoločnosť MCST, Moscow Center of SPARC Technologies, oznámila na konci apríla dostupnosť prvého osobného počítača postaveného na prvom výkonnejšom ruskom procesore.

Počítač ARM Elbrus-401 je postavený na procesore Elbrus-4C vyvinutom spoločnosťou, ktorý pracuje s vlastnou už dlhšie vyvíjanou inštrukčnou sadou typu VLIW, Very long instruction word, a v jednom takte zvláda podľa tvorcov vykonať najviac 23 inštrukcií.

Okrem toho má ale procesor zabudovanú podporu emulácie vykonávania x86-64 a x86 inštrukčnej sady a je na ňom možné používať operačné systémy a softvér napísané pre x86 Intel a AMD procesory.

Hoci priamo v názve PC je ARM, platforma tohto počítača architektúru ARM žiadnym spôsobom nepodporuje a ide o ruskú skratku pre pracovnú stanicu.

Elbrus-4C je 4-jadrový a taktovaný je na 800 MHz, má 8 MB L2 cache pamäte a podporu pre netypicky trojkanálový radič DDR3 pamäte. Vyrobený je ešte 65-nm procesom a jeho maximálna spotreba dosahuje 45 W.


ARM Elbrus-401, kliknite pre zväčšenie (foto: MCST)



PC je štandardne podľa špecifikácie osadené 24 GB pamäte, 1 TB HDD. Jeho doska je formátu MicroATX a umiestnený je v skrinke formátu MiniTower.


Základná doska ARM Elbrus-401, kliknite pre zväčšenie (foto: MCST)



Predinštalovaným operačným systémom je Elbrus postavený na Linuxe, zrejme prekompilovaný natívne pre inštrukčnú sadu Elbrus-4C. Počítač zvláda podľa výrobcu ale aj beh Windows XP a iných linuxových distribúcií prekompilovaných pre x86.

ARM Elbrus-401 má byť určený najmä na kancelárske použitie, jeho cenu MCST nezverejnila. Spolu s novým PC začala zároveň ponúkať 1U rackový server Elbrus 4.4 osadený štvoricou Elbrus-4C procesormi.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

by ma zaujimalo preco to robili na tu inu instrukcnu sadu, ked na to aj tak spravili nejaku emulator a postaju na tom klasicke x86

ked som to cital som ocakaval nieco ako jednoucelove pouzitie
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

https://i.imgflip.com/lc57n.jpg
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

youtu.be/39QwQrfpeYg
Odpovedať Hodnotiť:
 

povodne to asi bolo vyvijane ako jednoucelove, resp. urobime si nieco svoje a nove. Ale asi pre zaciatok, aby sa to rozsirilo pridali emulaciu x86.
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Tak asi preto ze v jednom takte zvladne aj 23 instrukcii, napr. taky P4 zvladnum max. 1instrukciu na takt :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ved prave!!! intel moze ist s desiatkami rokov vyskumu a inovacii doprcic, rusi sa rozhodnu postavit procesor a intel vyraba oproti tomu procesor do kalkulacky
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

Ty si vtipný roboš.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

neboj, intel ma itanium radu, ktora toho zvlada este o kapanek viac :) len ta nie je pre 'beznych smrtelnikov' dostupna :)
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

Uz ani pre beznych nesmrtelnikov asi dostupna nie je... Uz zomrela.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Jedine ak Ty si zomrel...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Pretože, aspoň podľa toto popisu, je to CPU oveľa výkonnejšie ako x86 i ARM taktovaný na rovnakú frekvenciu. Emulácia je "len" na postave spustenie už existujúceho sw.
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

To ani srnka v lese nevie, ale sranda, aký si si istý. Benchmark, or didn't happen.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Nepodcenuj Kozca, on mal tu masinu otestovanu este ked nebola v mode.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tiez mam taky nazor -> rusi chceli mat `svoj` CPU, ktory budu mat uplne pod palcom (t.j. ziadne backdoory a pod) na vladne a vojenske pouzitie,
zaroven tento CPU mal byt co najoptimalnejsi - samotny hruby vykon nebol az tak podstatny, len co najlepsi nativny vykon na dostatocne nizky (usporny) takt.

A emulacia bola dobry tah, aby architektura nemusela zacinat z hladiska SW tiez `na zelenej luke` ;o)

btw. redaktor DSL by si MOHOL ODPUSTIT krajne zavadzajuce a bulvarizujuce titulky ako tento -> snaziace sa dehonestovat `nepriatelsky` produkt za kazdu cenu :o(
(spusta procesorov nespusti vobec ziadny `windows` - a ani to nie je ich cielom - co ale nic nehovori o kvalitach v inych oblastiach -> svet nie je len windows, a o `nespotrebakoch` to plati stonasobne!!!)
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ty by si si mohol odpustit tvrdenie ze pokladame rusov za nepriatelov. Ty nacistvac. A aj veris tomu ze tam nebudu mat ziadne zadne vratka?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podla mna v tom nie je nic nenormalne, chceli dat uzivatelom viac volnosti pri vybere pouziteho softveru.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pretoze ked tu instrukcnu sadu navrhovali v osemdesiatych rokoch, tak nemohli tusit, ze jedneho dna bude treba byt kompatibilny s x86-64.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

ja by som to tipol na licenčné problémy
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

posielam cpu_backdoor a kvety
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

A vies ty vobec ako taky CPU backdoor funguje? Bez guuglenia.
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

to su tie malinke dvierka hned pod otvorom na ventilator
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

Ta doska je navrhnuta a zlozena zo serioznych komponentov ako vidim, mozno nebude obsahovat k#rvitko a teda zivotnost by mohla slusne prevysovat daleko cez 10 rokov. Jednoznacne maju s tymto plus.
Odpovedať Známka: -1.6 Hodnotiť:
 

Kurvítka nie sú nikde. Sú len nevhodné, prípadne zlé návrhy neskúsených návrhárov, alebo zámerne lacno či fušersky konštruované. Nedostatok času a skúseností je často kľúčové pre nespoľahlivosť výrobkov.
Zaujímavé je, že aj jeden z prvých Intel procesorov i8080 vyrábali Rusi pod vlastným absolútne nezrozumiteľným (dodnes)označením ako korisť zo špionáže. V časoch tzv. Studenej vojny.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

takže keď je niečo zámerne navrhnuté a skonštruované tak, aby sa to pokazilo, tak to nie je kurvítko? Či kurvítko je len čip, ktorý po určitom čase povie dosť? Pozri si dokument Žiarovková konšpirácia ;)
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/dn3
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ty si hodne mýliš pojmy a dojmy. V prvom rade tam vôbec nemusí byť zámer, ale skôr nedôslednosť, časová tieseň, obmedzený sortiment súčiastok(napr. aj kvôli cene), nevhodná technológia(veľký problém je pájkovanie cínom bez olova), neskúsenosť, neuvedomenie si všakovakých vplyvov(napríklad teplota). Žiaden čip. Ak nerozumieš súčiastkam a z nich obvodovým schémam a konštrukcií zapojení, nešír tu pivné reči. Nie, nie je to kurvítko. To je len v Tvojej mysli.
Žiarovková konšpirácia je pre Boha zasa čo??
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

ja som ti chcel tie dojmy iba ozrejmiť ;) Pretože v predchádzajúcom príspevku si písal citujem "Kurvítka nie sú nikde" čo je čistý bullshit. Áno, je pravda, že sa niečo pokazí z tých dôvodov čo si ty písal (rýchly/nekvalitný vývoj, lacná pracovná sila, lacné súčiastky...) ale je tiež pravda, že existuje ZÁMER na tom, aby sa to pokazilo (navrhnuté na rýchlejšie opotrebenie, zámerné použitie takej súčiastky, ktorá to pokazí a aj priame obmedzenie čipom). Aby si si nemyslel že sú to len moje pivné reči, rozšír si obmedzené obzory a na youtube si pozri dokument Žiarovková konšpirácia kde prezentujú listinné dôkazy ako sa výrobcovia dohodli o ZÁMERNOM ZNÍŽENÍ ŽIVOSTNOSTI VÝROBKU.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Tvoj pohlad sa na to pozera len z jednej strany avsak problem je zo stran troch.
V prvom rade, planovana zivotnost skustocne existuje, kedze ako ti maniak dobre vravi ide o konstrukcne navrhy. Obycajny klopny obvod ma zivotnost ~ 900 rokov, lenze ked tych suciastok zacnes hadzat jednu za druhou, rapidne to klesa.
Kedze projektujem aj ked nie v tomto odbore, ale hlavne voditko je vzdy cena(ktoru je zakaznik ochotny zaplatit). Cize dolezite je v 80% pripadoch, spravit to co najlacnejsie a nutnost dodrzat aspon to zakladne co sa musi a neda obist.
Dalsi pohlad je zo stranky konzumu a udrziavani ekonomiky, pretoze neustalym vyrabanim sa trh hybe a aj vdaka tomu sam pracujes.
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Celkom srandovná tá dnešná generácia konšpirátorov. Čo je na YouTube, to je pravda :-)
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

A co som nevidel, nechytil - neexistuje. Preto nemoze existovat Boh, vzduch a v tvojom pripade ani CPU a pica.
Lebo si ani nevidel ani nechytil :P

Ano, nie vsetko je rpavda, co je na YT - ale rovnako to, ze nemame (alebo mame ale slabe - alebo mame ale ty o nich nevies) dokazy, ze sa Fero zabil Joza, este neznamena, ze fero nie je vrah a uz duplom, ze Jozo je niekde v lese zahrabany.

Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

pre boha vypatlanec, nieco k teme by nebolo?
ako chalan vyssie napisal, prvorada je pre konzumneho koncoveho zakaznika cena a az za tym je kvalita. ziadne kurvitka matko svata ..
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

No pre niektorých možno, ja dávam prednosť úplne niečomu inému ako je cena. Samozrejme, ak je to drahé, musím samozrejme tiež uvažovať či na to mám.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lenze to je ten problem. Nie je problem vyrobit kvalitnu vec, ale ked sa aj taka vyrobi, tak zakaznik ma problem kvalitne zaplatit. Preto ekonomika upada, lebo radsej kupime lacno z ciny (nemusime zatahovat debatu do roviny nenazranych priekupnikov). Samozrejme nadimenzovane je to tak, aby to prezilo garantovanu dobu a uz ked sa to pokasle, nikoho to netrapi okrem zakaznika. Lenze ten si nasledne zase kupi sunt zvecsa od inej znacky, alebo si kupi kvalitnejsiu vec, pricom keby to urobil rovno, usetri za ten smejd. Nie je problem navrhnut povedzme chladnicku, co vydrzi 20 rokov a vyrobca bude garantovat zaruku 20 rokov. Bude mat povedzme priemerne funkcie na sucasnost a nizku spotrebu, lenze nikto ju za povedzme 3-4k € nekupi. Radsej si kupi tu lacnu za 3 stovky a za 20 rokov ich vymeni 4 a stale je na sume ~1200. Takze dovod, preco sa to tak robi je v prvom rade zakaznik.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Takto sa ale do roku 1989 moc neuvažovalo...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Su firmy, ktore robia kvalitne vyrobky - vseobecne myslim, nie len z elektrotechniky. Lenze ich produkty stoja radovo viac a casto ich v normalnom obchode nekupis, lebo v kamennej predajni by to nekupil absolutne nikto. Vzdy vies zohnat kvalitu, lenze si ju aj zaplatis.
A pred 89 sa tak neuvazovalo preto, lebo bol len jeden typ pracky, jeden typ chladnicky a bol si rad, ked si aj tu vobec zohnal, nehovoriac, ze si na nu casto rok setril. Kedze sa plnili plany a normy a vyrobu absolutne nezaujimal trh. Teraz ludia zpohodlneli, maju viac penazi, ale chcu viac vyrobkov a hned a preto si radsej kupi 10 suntov za cenu jedneho. Lebo ved sa to "oplati". Preto vravim, ze sa neprojektuje na vedome znicenie, ale na co najmensie naklady. Zakaznikovi sa spravi cenova ponuka, on cenu akceptuje a kym mam priestor manevrovat, dam tam lepsie veci, ked nie je, tak len nutne minimum s tym nenarobim nic.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Maniak a predstav si, že kolega chodí v čechách na pivo s človekom, ktorý je zamestnaní v takej sekcii ich firmy, ktorá má na starosti návrh a konštrukciu kurvítok - len sa to inak volá ale defakto celé oddelenie presne vie, čo je ich cieľom vyrobiť a sú za to platení. To že o niečom nevieš neznamená, že také neexistuje.
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

zamestnaný malo byť samozrejme... ale to len tak na okraj.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Nemusíš nič o osobných údajoch, o firme, ale môžeš tu aspoň načrtnúť tú Tvoju vedomosť "kurvítka..."?
Som zvedavý... :-)
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

si dostuduj google!!
lebo mojho brata znameho znamy kamarat si cez internet opravil tlaciaren, tak ze z nej vymontoval kurvitko..

Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Ako obvod ktorý pre nejaký dôvod kontroluje stav odpdadového toneru?
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Dal si spicovy priklad.
Obvod nieco kontroluje - a ked je to za zivotnostou - "nepusti dalej" - ani keby to islo.
Ako inak to nazvat ako kazitko?

Predstav si pneu u velmi setrneho dedka - vydrzia aj 5-10x tolko km ako u "sportovca". Ale po X km spravia defekt/vybuchnu, sfuknu sa ... lebo OBVOD/suciatska/cokolvek "rozhodlo" - nie samotny dezen, kord, guma ...

Jedním z krásných českých pojmů je „kurvítko“. Jeho krásná charakteristika je popsána procedurálně tak, že „pokud rozeberete přístroj a opět ho složíte do funkčního stavu, zůstane vám zbytečná součástka. Ta nemá žádný jiný smysl, než zajistit, že stroj selže čtrnáct dní po záruční lhůtě“. A to je „kurvítko“.


Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

Až Bože, ktorý si na Nebesiach... daj týmto ľuďom aspoň štipku zdravého sedliackeho rozumu!
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

to si dal velmi zly priklad s tou pneumatikou, kedze kvoli bezpecnosti nemozes pouzivat stare pneu aj ked vyzeraju este schopne.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

co znamena staru gumu?

a kto povedal, ze nemozes pouzivat staru gumu? nikde v zakone nieje stanoveny vek gumy po ktorom sa nemoze pouzivat

a kurvitko nieje, ked ti niekto dopredu zrozumitelne povie, ze zivotnost vyrobku je XYZ hodin/km/....
kurvitko je to ked sa k zivotnosti vyrobca nikde nevyjadri ale zrazu vyrobok prestane fungovat aj ked je este v poriadku
typickym kurvitkom su naozaj tie omielane kontroly odpadoveho toneru/atramentu v tlaciarniach

neviem sice ako to je v drahych profi tlaciarniach ale pri beznych tlaciarniach do tych 200-300 euro som este nevidel zeby vyrobca do specifikacii/manualu napisal kedy odmietne tlaciaren tlacit pre podozrenie z naplnenia zasobnika na odpadovy toner/atrament
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lebo brat mojho kamarata z matkinej strany, ktora sa prizenila do Svajciarska od neznameho otca ... :-))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano kurvitko moze byt specialna suciatka, ktora tvori najuzsie hrdlo, resp. najslabsi clanok v retazci. Moze to ale byt aj ZAMERNE pouzitie nakvalitnych suciastok, ci zlych navrhov, kvoli ktorym sa aj dobry koncept skoro opotrebuje. Nie je to vsak robene nahodou. Kurvirtka existuju, nech si ista cast novinarov hovori/pise co chce.

Na margo toho "ziadneho cipu": Je verejnym tajomstvom, ze v dnesnych tlaciarnach sa nazadza cip pocitajuci pocet vytlacenych stran na tlaciarni - ked sa do managementu tlaciarne napr. prihlasis cez webove rozhranie podobne ako na svoj wifi-router. Toto sa NEDA vynulovat. Mozno su nejake pocitadla aj v toneroch.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Joj... Ty sa tu často postavíš do protismeru...
To počítadlo strán má nejaký dôvod. Ak má selénový valec životnosť pre určitú kvalitu tlače napr. 20-tisíc strán, tak je zrejmé aj s ohľadom na prevádzku(kvalitnú a spoľahlivú tlač) a životnosť ostatných komponentov riskatné každý zvyšovanie tohoto čísla. Iste, nemusí byť ešte opotrebovaný a slovač urobí za korunu aj sama sebe dieru do kolena, ale ak má mať napr. motor maximálne otáčky 6000 ot./min., nebudem ho kŕmiť tak, aby mal 8000 ot./min. a potom sa čudovať že "odíde" za tretinový čas ako by mal pri otáčkach do 6000 vydržať...
Takže žiaden čip, žiaden kazivý čip, žiadne chyméry.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

hlavne pri atramentovych tlaciarnach sa najde tych selenovych valcov....
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A kto tu píše o atramentových tlačiarňach?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Skvor by som to tipoval na odflaknutu robotu. Ako detegovat kolko toneru ostava? Mas 2 moznosti - bud budes pozorovat zostatok, alebo budes pozorovat vydaj (pocet vytlacenych stran). Co je lahsie? A ked sme pri tom... Co je lahsie? Pocitat vytlacene strany? Alebo kolko toneru realne vyslo z tlaciarne? A vsak im to vecsinou sedi.
A ked to chces testnut, tak sprav opacny priklad. Skus vytlacit 2500 komplet ciernych stran, ze ci ti nebude hlasit prazdny toner az pri 2501 strane, hoci ten bude minuty uz ovela skvor.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Poprosim ta dat dokaz o pozuivani kurvitok.
Idealne rozobrat tv, pc, ntb, a poslkladat a ukazat to kurvitko.
Lebo zatial to vsade len citam, ale nikto to nevie dokazat.
O tich printeroch som pocul, ale tiez to nie je dokazane.
A to ze kazdy ma doma elektroniku po zaruke ani nespominam. Keby boli kurvitka realne tak nikto nema tv starsie ako dva roky.
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

zvycajne nekvalitne kondenzatory v monitoroch.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ani nie tak nekvalitné ako nevhodné typy...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A teraz to pride: akonahle je ORIGINALNY toner dizajnovany napr. na 500 stran u atramentovky, alebo napr. 2500 stran u laserky (ono sa pocita asi s 5% pokrytim ... bla bla), ale dolezity je vysledok, ze akonahle sa tych napr. 2500 stran u laserky vytlaci, toner, ovladace, proste tlaciaren hlasi: PRAZDNO !!! Mam to odskusane! Isiel som tlacit 2501. (slovom dvetisic-patsto-prvu) stranu a vono to hlaci PRAZDNO. Do riti to je mi ale nahoda ze to tak presne vyslo co? Najzaujiámavejsie je, ze casto tlacim tak, ze vytlacim par desiatok pismenok ale cipicek v tlaciarni zapocita vytlacenu stranu. No a co urobil jeden rusky manik? Odpajal takyto pocitajuci cipicek mikropoajkovackou a specialne ho prefleshoval, ze vynuloval pocitadlo (nieco pre preflesnut BIOS), ale on k tomu nemal ziadnu krasnu EXE aplikaciu, vsetko su musel urobit sam. A vysledok? Tlaciaren tlacila jak s novym tonerom!
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Takze sa mi natiska prakticky experiment s inkriminovanou laserkou v kancli: vytlacit tych 2500 stran, ale pozor, na kazdej strane jednu bodku alebo jdno pismenko (to je trocha menej jak 5% pokrytie ze ano). Ak to potom zahlasi ze PRAZDNO, je to kurvitko velke jak svet, kurvitko stvorene na kupovanie dalsich originalnych tonerov (aj ked su spolovice plne) na podporu konzumu.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Pietro, a čo tak písať s porozumením. Inokedy sa tu naozaj zaujímavo vyjadruješ, ale teraz ako malý chlapec. Veď to je jasné že to počítadlo je príliš jednoduché, v podstate počíta iba počet prejdených papierov cez tlačiareň. Ale to nie je kurvítko!
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

Ale to je blbost. Ma byt merana realna hladika atramentu. Pred 46 rokmi sme boli na Mesiaci a je prilis neekonomicke mat tlaciarne a tonery merajuce realnu hladinu atramentu? Aj v nadrzi je plavak a ukazuje realnu hladinu paliva. Auto mi po 500 km nezahlasi: natankuj vole mas to uplne prazdne nemas tam ani kvapku napriek tomu, ze je nadrz na 1/3 plna.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

EPSONy mali čosi na cartridge, čo vedelo, že je naplnená, ale dalo sa to klamať. Keď tam napríklad tretina atramentu chýbala, ukazovalo Ti ako plný stav. Zažil som takýchto špelkulantov s atramentami...
Odpovedať Hodnotiť:
 

necudo, s tonermi spekuleje kazdy jak rexo s vajcami, kedze tonery su drahe jak svine
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nema vobec zmysel debatovat s tymito kurvitkami :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked uz si ale tu, chcel som sa ta opytat mimo temy - davnejsie (kludne to moze byt par rokov) si pisal o vyvoji spolocnosti. Ze v sucasnosti sme spolocnost na urovni 0.xyz a smerujeme k jednotke, pricom 1 by malo byt pre nas normalna rychlost svetla a ine technologicke vychytavky a spolocnost na urovni 2-3 by sa smiala vreckovym fuznym reaktorom. Odporucal si na to nejaku knihu, len tu si samozrejme nevybavujem. dik.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Myslis toto: http://en.wikipedia.org/wiki/Kardashev_scale ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vyzera to tak, ze hej.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

zrejme myslis toto :
Michio Kaku - Fyzika nemožného
en.wikipedia.org/wiki/Physics_of_the_Impossible

tiez odporucam :
Stephen Webb - Kde tedy všichni jsou?
Lawrence M. Krauss - Vesmír z ničoho
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pozri, také TESCO žiarovky sú kvalitou na bode mrazu. Lebo medvede... Ale nie je v nich žiadne kurvítko. Aký dôvod je u niektorých týchto výrobcov na to, aby dali nekvalitné vlákno, alebo zle zatavenú banku... To sú zámery, lebo medvede. Ale nie kurvítka v tom zmysle, aké si tu niekto namýšľa, že je tam navyše čip, ktorý niečo znefunkční. Nie, nie je.
Všimnite si, aké čipy sa v súčasnosti húfne navrhujú. Majú pod sebou stovku až tísíc vývodov!!! A tie sa veľmi ťažko kvalitne a naveky zaspájkujú pod tepelným izolantom púzdra súčiastky!!! Stačí aby len jeden pin bol slabšie zapájkovaný a už tepelným namáhaním od súčiastky sa môže časom vytvoriť studený(nespoľahlivý spoj) a je problém na svete. Ale to sú nedostatky, návrhov, technológie... Nie kurvítka!
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

No a tomu jednému vadnému pinu sa hovorí kurvítko, lebo kvôli nemu sa to pokazí.
Tu napríklad boli všetky kurvítka odstránené a zariadenie bude fungovať naveky

http://tinyurl.com/lf6uuzm
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Naveky je silný výraz, opatrne s ním...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Niekto chce byť s tým obrázkom vtipný???
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Áno, ti vyoperovali zmysel pre humor?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Hahahaaa
No to vieš čo sa stalo, keď patológovia otvorili mŕtvej žene lebku, že čo tam má a tam uvideli iba drôtik zľava doprava...?

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Rozstrihli ho a odpadli jej uši?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No vidíš. A ich vôbec nezaujímalo že bol medený...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Jasne, ze nie su. Len cele vyvojove timy, ktore sa kurvitkami zaoberaju. Ako naposledy .. chcem iny material, tento vydrzi prilis dlho. Potrebujeme nieco na max. 2 roky :)
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

Celé vývojové tímy sa nezaoberajú tým, ako niečo vyrobiť tak aby to vydržalo max 2 roky, ale tým, ako niečo vyrobiť čo najlacnejšie tak, aby počet reklamovateľných kusov zostal v únosnej miere.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Ale áno, sú aj celé oddelenia, čo sa zaoberajú kurvítkami. Nemusí ísť priamo o kurvítko v zmysle špeciálna súčiastka, ale môžu zámerne navrhnúť napr. tenšiu kovovú strunu, čo drží tesnenie okolo dverí práčky, aby to skôr prehrdzavelo. Navonok to nepôsobí ako kurvítko, ale defakto o tom uvažovali možno 3 ľudia, čo to mali vymyslieť a otestovať... Napokon je spokojný aj zákazník, lebo veď prala tak dobre, až kým - aj producent, lebo sa môže vyhovoriť, že zrovna tá séria mala zlú strunu od ich subdodávateľa a samozrejme ti dajú voucher za recykláciu, keď si zas kúpiš pračku od nich...
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Ach bože... To takto rozrobíme aj chlieb, lebo nevydrží v čestvosti ani týždeň, však? Je dôležitá tá miera. Zdravý úsudok.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Co je presne to, co napisal wingo a nie ty...
Mas cely team, ktory zistuje, kde sa da usetrit (na materiali strunky) do takej miery, aby to vydrzalo po dobu zaruky s minimom reklamacii a zaroven aby cena vyroby bola co najnizsia...

Alebo inak - kurvitka niesu, su len poddimenzovane suciastky aby sa setrilo na vyrobnej cene a aby sa produkty nevracali na reklamacii dost skoro. A ked sa nad tym zamyslis, tak z hodne cynickeho hladiska je to presne ta tvoja skupina, ktora montuje kurvitka (rozdiel je len v motivacii - vysledok je totozny)...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Cize - aby usetrili vyrobne na klady na strune, kt. stoji cca 0,05 centu zamestnaju 3-och ludi (po 5000E/na mesiac) + naklady na testy, kancelariu, PC, spotrebu.

Zisti sa, ze vedia usetrit az 20% z ceny struny = 0,01 centu!!
Cize potrebuju - z daneho modelu - predat 100mil praciek za 3 roky, aby sa im vyrovnali naklady na tie testy.
A nie vzdy sa podari usetrit az 20% - niekedy iba 2-3, ci 0,03% ...

Ano pod takymto sedym je skryte cierno-biele - kazitko.

Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Toto je bohapusté šetrenie, nie uvedomelé kazítko.
A to ani nejak nemožno nazvať kurvítkom, lebo tým sú tí ľudia.
Myslím si, že tento trend je v ekonomike práve opačný, teda kotraproduktívny, nie potrebný!
Vedie to totiž k prehnanej nadspotrebe, vyrábať čoraz viac a za menej a tým sa čoraz viac šetrí aj na mzdách a viac sa devastuje človek - robotník.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

minimalne v tlaciarniach su kurvitka a to softwarove kurvitka
cize uplne zamerne vlozene kurvitka :)

nikde v oficialnych manualoch, specifikaciach sa nedozvies po kolkych vytlacenych stranach(prip. po kolkych startoch cisteniach hlavy) tlaciaren odmietne tlacit lebo si vyrobca mysli, ze uz je plny zasobnik odpadoveho atramentu

toto je kurvitko ako z ucebnice
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ahoj, v prvom rade dovol aby sme ocenili tvoje schopnosti. Naozaj na nas zaposobilo ako dokazes na zaklade jedneho obrazku hravo posudit nielen kvalitu pouzitych komponentov maticnej dosky, ale zaroven aj vylucit pritomnost suciastok zamerne skracujucich pouzitelnost vyrobku a hned aj urcit predpokladanu zivotnost. Zaroven si na zaklade tychto atribut rovno aj udelil vyznamny plusovy bod. Velmi radi by sme ti ponukli miesto riaditela vyvojovo-technickeho useku u nas v Dell-i, pretoze takeho machra sme este nevideli. V pripade zaujmu nas kontaktuj na nehrajsanamudreho@lebosismiesny.sk
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Ked je to ruske tak to musi byt predsa kvalitne.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Mozes ponukat vysoky post v Dell-i a pritom nechapes vyznam slova "mozno" to je potom jasne preco ta firma smeruje kam smeruje.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Za desať rokov sa vyhodia hocijaké PC, nie že by nefungovali.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Takze si kupim nove PC, ktore zvladne len stary, nepodporovany operacny system. Gratulujem sudruhom, to je lepsie ako tie nerozbitne pohare z NDR.
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

Netrafil si. Tu je v "hre" oveľa viac.
Odpovedať Známka: 2.8 Hodnotiť:
 

tak tak... osobne im celkom držím palce. ;)

...nech táto "studená vojna" pokračuje vo forme súťaží o najväčšieho trpazlíka alebo najrýchlejšie hodiny. :D
Nech je sranda. Radšej toto ako zbrane a ropa.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Urcite ano. Len podla toho stroja to vyzera ze zas vyrazili zo startu na opacnu stranu.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

A okamzite sa vrat da skoly! Absolutne si nepochopil co znamena slovo "podpora".
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zvládne ho na emulátore. Treba si článok čítať poriadne a s porozumením. To je rovnaký prípad ako zvládneš ty emulovať hry s PS2 na PC, PS2 mala asi 300Mhz procak a ty potrebuješ cez 1Ghz aby si to vôbec spustil. Tiež si treba uvedomiť že je to multi-inštrukčná architektúra, ak sa tie inštrukcie používajú. na emulovanom OS, ktorý je navrhnutý na single-inštrukčnú architektúru sa z toho veľa vyžmýkať na 800Mhz nedá, ale to čo Win XP zvládne na 1000 taktov na normálnom stroji, zvládne tento so svojim Os za asi 200 taktov (v ideálnom prípade za 50). a to je zrazu 800Mhz nie je 800 mega inštrukcií (za sekundu) ale 800 * 23 mega inštrukcií (v ideálnom prípade, ak v programe nie sú žiadne konfliktné operácie a skoky). Takže reálne povedzme že aj keby v priemere 5 inštrukcií zakaždým tak je to 800 * 5 = 4000Mhz, približne 4 Giga inštrukcií za sekundu. čo je porovnateľné pri single-inštukčných architektúrach so 4Ghz procesorom.
PS: sú to také idealistické čísla, ale myslím, že na jednoduché vysvetlenie stačí.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Zopar instrukcii z instrukcnej sady (funguje iba s volitelnym prislusenstvom - nuklearna raketa (1ks zdarma pri odbere 100.000 kusov)):

STR - Nastavi suradnice ciela. Registre B(sever) a C(vychod) urcuju suradnice
LNC - Okamzite odpalenie rakety
LNCT - Odpalenie rakety na zaklade casovaca, cas je v registri A
ABL - prerusenie odpocitavania
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

:D :)
To by bol dôvod, prečo potrebujú vlastnú inštrukčnú sadu...
...zvyšné inštrukcie už predsa urobili na x86... ;)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

LOOPNZ VDK!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vidim, ze do registrov sa neda zapisovat. Mam tomu rozumiet tak, ze su tam nejake prednastavene hodnoty ? :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Sak klasika, MOV :-)
A co tam po MOV, zabudol som na priznaky ako TH (ciel zasiahnuty)/TN(netrafil), RF (raketa vysrelena)/RN(oooops) a potom: JTH adresa - Skok, ak raketa trafila ciel
JTN adresa - Skok, ak raketa minula
JRF adresa - Skok, ak bola raketa uspesne vypustena
JRN adresa - Skok, ak vypustenie rakety zlyhalo,
Odpovedať Hodnotiť:
 

Uz tam chybaju len drevene ozubene kolieska.
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

Je tento článok skutočne z 11.5.2015? Nechce sa mi tomu veriť, že takýto slabý Pc ešte niekto vyrobil. Alebo mi niečo uniklo?
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

Uniklo ti to ze nie je primarne urceny na pracu v x86 a 64.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

fakt je ten, ze osobne by som si nedovolil tvrdit ze tato ruska vec je PC..
je to nieco co emuluje PC
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

odkedy PC (osobny pocitac) == x86?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

co ma architektura spolocne s tym na co to bolo pouzite?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prave naopak. Staci si trochu pozriet wiki a ten CPU nevyzera vobec zle. Jednak bezi iba na 800MHz a je postaveny na 65nm co sa dnes nepouziva pomali ani na chipset. Na to ze je to takato stara technologia a pomerne nizke taktovanie (v podstate sa to vyrovna tomu co bolo dostupne v casoch winXP) ale zvlada to aj emulovat x86 tak je to dost slusne. Este zaujimavejsie vyzera ten Elbrus-8S co je 8jadro a malo by bezat na 1.3GHz. Intelackemu high endu sa dnes asi nic nevyrovna, uz len vdaka pokrocilej technologii vyroby ale prave na tie podmienky ake asi panuju v rusku je to dost slusne.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Cize jednoducho povedane: Krajina kde zajtra znamena vcera. Zase Rusi nesklamali.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Cielom bolo vyvinut CPU pre vladu a zbavit sa zavyslosti na USA. To iste riesi aj Cina. A co ma v tomto smere EU? Co ja viem, tak len plnu hubu reci o zlom smirovani zo strany USA.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

TESLA Piešťany kedysi robila procesorové rezy, obvody radu MH3000... Nápady tu aj nejaké boli, monžosti horšie, technológie síce staršie, ale aj tu boli múdre hlavy.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

aj tak to bol len nejaky zapadny pajc co sa sem nahodou dostal
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

No práve tu si to moc nemyslím.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak sa dovzdelaj: http://dopice.sk/dnI
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a?
Aspoň čosi robili... V rámci RVHP bolo všeličoho Dederóni sa zasa pustili do kópie rady procesorov Z80...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokial viem tak EU sa nechvali nejakym PC z polianky. Toto kebyze predvedie EU tak sa rehocem do rana. Tento stroj je jedine tak pre jednoduchych rusov, ktorym treba ukazat ze aj my vieme vyrabat take iste veci ako na zhnitom zapade.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ano EU sa nechvali PC z polianky, nechvali sa ani navigacnym systenom, ani vesmirnym programom. My sme proste taky skromni obcania EU co vieme a mame vsetko, ale nikomu to neukazame lebo sa nechceme chvalit.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kolko CPU architektur sme navrhli a vyrabame my tu na Slovensku?

Presne.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

ziadnu pretoze vlada nie je schopna si udrzat na SK odbornikov. Vyvoj na slovensku 0 bodov. Sme len lacni skladaci aut
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Oznacenie "Krajina kde zajtra znamena vcera" sa daleko viac hodi na Slovensko ako na Rusko :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Intelackemu highendu sa dnes nic nevyrovna ? Hovori ti nieco SPARC || PowerPC ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mhz neznamenaju nic, to len poniektori akoze odbornici si myslia, ze cim viac Ghz tym lepsi procak. krasne to bolo vidiet, ked prisli C2D, z P4 3Ghz zrazu prisli 1.6Ghz procaky a vsetci boli z toho mimo, lebo si mysleli, ze je to slabe.
Toto urobi max. 23 instrukcii na jeden takt, to je celkom slusne, ma to 65nm technologiu co je celkom fajn, lebo vydrzi to aj prehriatie bez poskodenia.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

cim viac pruzkov tym viac adidas neplati ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano, 23 instrukcii za takt, este mi ukaz nejaky realny kod, kde je 23 za sebou nasledujucich instrukcii navzajom datovo nezavislych. Intel uz od c2d zvlada 4-5 instrukcii za takt a dalej tuto hodnotu nijak nezvysuje, pretoze to nema vyznam.
V realnom kode moze byt clovek stastny, ak sa podari dosiahnut v priemere 1.5 instrukcie za takt.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ano presne pracuje sa len na 4 instrukciac a nic ine ta nezaujima. Intel pracuje s ovela vacsim poctom instrukcii ktore sa prehadzuju do optmalneho poradia. Mas predikcie vetvenia a mnohe dalsie vychytavky ktore prekvapivo funguju aj ked su instrukcie datovo zavysle.
Okrem toho VLIW casto pracuju s kodom kompilovanym na mieru, kde poradie instrukcii urci prekladac, takze efektivne vyuzitie vypocetnych jednotiek je vyssie ako ked to riesi CPU ktore vie len o asi stovke instrukcii.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ano, preto je intel itanium VLIW architektura tak velmi uspesna, pretoze pisat pre to kompilator bola uplna radost a vsetko krasne fungovalo aj so spracovanim xyz instrukcii naraz ;)

neuveris, ale intel ma aj nastroj (vtune amplifier), ktory ti realne povie, kolko instrukcii za takt lubovolny program dava, 1.5 je uspech aj so vsetkymi re-order bufferami, predikciami a cojaviem cim
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Keby pre Itanium existoval silny trh predaval by sa aj dalej. Ale firmy postupne prichadzaju na to, ze nakup "lacnych" CPU je vyhodnejsi a trh pre Itanium, Power ... sa stale zmensuje.

Ja viem ake su realne IPC jednotlivych CPU a faktom je, ze architektury zavysle od kompilatorov su efektivnjsie. Ale napriklad v tomto pripade si aj tak nemyslim, ze 23 IPC nie je spravny udaj.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokial to VLIW potrebuje 7 instrukcii aby urobil ekvivalent 1 x86 instrukcie, tak to moze byt celkom ok udaj.

Akurat urobit pre to kompiler bude problem. Na druhu stranu, clovek moze zrychlit cely system tym, ze preinstaluje system novym buildom skompilovanym novym kompilerom :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved spravny udaj to moze byt, ten cpu moze kludne mat 23 execution portov, ale 10 z toho je na load/store operacie, 5 na branch instrukcie, 4 na alu, 4 na fpu. Vyuzit naraz aspon polovicu bude aj tak stale nerealne.

V dnesnej dobe je aj x86 silne zavisle od kompilatora, gcc aj icc robia velmi pokrocily instruction reordering aby to lepsie cpu sadlo a moze tam byt velmi velky rozdiel v rychlosti programu aj ak samotny cpu ma siroke out-of-order okno
Odpovedať Hodnotiť:
 

za 4000$ by mal veru nieco vydrzat... ale kancelarske pc pre vecsinu obyvatelstva to veru nebude
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ruské som čakal voľajaku AT dosku s ISA slotmi, ale vyzerá použiteľne.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

65-nm je technologia co predci aj ISA slot pokial to nechcu vystrelit do vesmiru.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Videli ste v sobotu veľkú vojenskú prehliadku v Moskve?
Treba niečo dodávať???
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Dúfam že uvidíme aj na Slovensku. :C
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Staci to iba zhrnut. Rusko bolo a aj je iba po zuby vynikajuco ozbrojena benzinova pumpa. Nic ine okrem ropy a vojenskej techniky neponuka. Zvysok zaostava tak ako zaostavalo aj za komousov.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Nie som rusofil, ani usakofil, ani eufil. Rusko ma nerastneho bohatstva pomerne dost. Ale co vedia, tak je to prave biotechnologia. V tom su svetova spicka, napriklad medicinska technika je ruska najspickovejsia a mnozstvo dalsich veci, lenze faktom je, ze sa o nich nedozvies ak vyslovene nezistujes. Ale samozrejme to neznamena, ze maju ine veci na totalne hovno.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Nepovedal som totalne na hovno ale ze zaostavaju. Smutne je ze ked par sikovnych Rusov aj nieco spravi co moze kazdy pouzivat kazdy den (napr. jednoduchy Viber), tak aj to spravia iba vtedy ked ujdu z Ruska do krajin kde im to je aj umoznene.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Necitaj tolko veci zo SMEtiska, kape ti z toho na karbid.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Otazka je, kto im robi problem, ze musia utiect z Ruska, aby im bolo umoznene nieco sikovne spravit.

Napr. taky JetBrains tiez "odisiel" z Ruska. Ale iba preto, ze z Ruska dokazali prd predat, ale ked uz boli "europska" firma, tak predaje sa rozbehli.

Takze ono je to casto v hlavach ludi, co nakupuju. Ked si myslia, ze to je ruske, to nemoze byt dobre a odmietnu to a potom kupia presne to iste, ale uz iba prebalene, ved je to europske, tak niekde je problem a nie je to v Rusku.

A inak rovnaky problem mame aj my. Skus niekde na zapade predavat slovenske vyrobky. American, Anglican, Francuz, Nemec jednoducho nekupia, maju predsudok, ze to nemoze byt dobre. Ked ale predavas nieco pod znackou, ktoru poznaju (t.j. zapadnou), tak uz to problem nie je.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kto iny ma este k komercnej prevadzke rychly mnozivi reaktor? Co sa tyka energetiky s vyuzitim jadra, tak ich za desat rokov nedozenieme ani keby nam isli oproti.
Tiez sa zamysli nad tym komu vdacime za vedomosti ktore umoznili ISS.
Ich stare raketove motory boli prekonane len nadavno a do dnes s nimi lieta vacsina tazkych rakiet aj v USA. A to su len niektore technologie. Uz pred tym tu zazneli biotechnologie.
Auto vie spichnut kazdy vidlak. Ale aku naozaj pokrocilu technologiu vyvijame v EU?
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Technológiu kopania do všetkého, papuľovania a veľkohubosť.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Myslis technologiu z MIRU? Vojensky projekt ked sa pretahovali s amikmi kto ma vacsi? Stare raketove motory myslis este tie od Wernher von Brauna alebo tie ktorymi dokazali amici doletiet az na mesiac? Nic viac a nic menej ako produkty studenej vojny - army.

Pozri sa okolo seba a pocitaj kolko veci pouzivas zo zapadu a ktore z Ruska. Resp. chod do toho Ruska a napocitas to v skoro tom istom pomere ako u nas.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Podla tejto logiky si Cinan a vietnamec.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ak narazas na to ze sa vsetko vyraba v cine. Tak jeden dolezity bod si zabudol, a to ze vyrabat a navrhovat nove koncepty,postupy,inovacie su dve rozdielne veci.

Ak to ludia na slovensku nepochopia tak budu vzdy iba montaznou dielnou tak ako teraz.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Ved uz nam konecne prezrad aku Hi-Tech technologiu vyvyjame v EU. Co sa tyka investicii do vyvoja a hlavne investicii do vzdelavania, tak je Cina uz roky pred EU.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

EU ma spickovo vyvinutu technologiu merania zakrivenia bananov ;)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To co som pisal nizsie. Sa pozri okolo seba a drtiva vacsina je vymyslena na EU+Usa+Juzna Korea. Ked k nam budu chodit taketo stroje ako tu na obrazku a davat to za pokrok tak to bude vzdy na smiech. Z Ruska este dlho bude chodit iba ropa alebo zbrane.


Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Ano, lebo sme si zlikvidovali polnohosp. Montaznou dielnou budeme dovtedy, kym roboti budu stat tolko ako mesacny plat jedneho otroka za pasom, potom tu armadu otrokov nebude treba. Lenze kym je to tak, ze jeden robot so supportom stoji tolko ako rocny plat 5 a viac otrokov dokopy, tak dovtedy sa oplati zamestnavat ludi.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

S akymi raketovymi motormi doleteli na mesiac, ked dnes na nakladne rakety pouzivaju amici ruske motory a cloveka nevedia vyniest do vesmiru vobec? Kedy bol von Braun vo vesmire? Ten bol rad, ze V2 doletela do Anglicka. A potom jeho vyskum ziskalo USA, nie Rusi.

Rusi nerobia consumer veci, to je pravda. Ale infrastrukturne (energetika, doprava, zdravotnictvo, aj poondene potravinarstvo, ktore sme si my znicili)... tie robia velmi dobre.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Ty zas citas nieco co nie je napisane? Kde pisem ze Braun bol vo vesmire? Pytal som sa ktore stare rakety ma na mysli.

Energetika - gro fosilne paliva. Doprava? Isiel si niekedy po ruskych cestach? Vozis sa na ruskej Lade? 100x lepsie potravinarstvo si mal iba preto ze nikto do toho nemohol povedat nic. Ten chemicky posyp co sa robil, dusicnany a ked buchla atomka tak bolo iba jedno ututlavat a ututlava, nech si plebs mysli v akej idilke zije.


Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ked sa pytas, ci pod tymi starymi motormi mysli tie od Brauna, tak si sam odpovedal, ze asi nie, kedze Braun nikdy vo vesmire nebol, tak nemohol mat motor, ktory by ho tam dostal.

Doprava: isiel si niekedy ruskym rychlovlakom? A slovenskym? Faktom je, ze ked treba prepravit X kontajnerov z jedneho konca krajiny na druhy, tak nie je problem. A nie je to tak, ze sa najme X kamionistov.

Neplet minulost a sucasnot. V minulosti sa chemicky posyp robil vsade, kym sa nezistilo, ze je to za svinstvo. Teraz niektori robia geneticke manipulacie a druhi na to vedia testovat a branit sa takym potravinam. Plus dohliadnut, aby ich potraviny boli ciste. To nemame ani tu v EU.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Myslim hlavne medicinske poznatky z obdobia Miru. Napriklad volba potravin je extreme dolezita pre udrzanie kosti.
Myslim motor RD180 ktory mal s pravnovym spolocne akurat to, ze vyuzival kvapalne palivo.
No ked posudzujes technologie podla krajiny povodu mobilu, tak to asi nemas prilis velky rozhlad. Technologie pre strategicke odvetvia maju povedsine svoje a na velmi vysokej urovni. Ale to budem asi tazko vysevtlovat niekomu pre koho je vrchol technologie spotrebak pre plebs.
A stale sa vyhybas odpovedi na otazku aky Hi Tech vyvoj prebieha v EU?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

CERN?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

CERN je zakladny vyskum, co je super. Akurat nie je cisto europsky, sponzoruju to krajiny celeho sveta, od USA cez Cinu, Indiu, po krajiny ako Turecko alebo Pakistan.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale je to europsky projekt s podielom aj inych statov. Tak isto ako aj E-ELT, ALMA . A kopec roboty teraz zmakla v poslednom case aj ESA.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Najprv sa nauc poriadne gramatiku a az potom mudruj.

A neskor si pozri pridelovanie patentov vo svete a zistis kdeze tych inovacii a vyskumu je najviac vo svete. A zistis ze take Rusko predbehne aj Nemecko, alebo Juzna Korea. Ked to bude naopak tak mozno tu budume opat jazdit na ruskych autach a kupovat ruske televizory.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Nemas mu cim normalnym argumentovat, tak utocis gramatikou? Bravo, predviedol si svoju neschopnost krotenia vlastnych emocii.

Co sa tyka nizkeho poctu patentov v Rusku, tak je to preto, lebo maju rozum - patenty neuznavaju. Pretoze jedine co patenty podporuju, je monopol. Ako priklad si pozri patenty "bozskeho" Apple na oble hrany, alebo uzamykanie obrazovky potiahnutim. To su fakt indikatory pokroku v spolocnosti, ktora je medzi spolocnostami podavajucimi najviac patentov na svete.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Kamo on mi hovori o motore RD180 ako o spase bozej! :D

Naschval som tam daval Nemecke patenty a nie US, ale to ty tiez nechces vidiet.

A ak si myslis ze Rusi patenty neuznavaju, lebo maju rozum tak si na omyle. 40.000 rocne.

Tvrdim stale to co na zaciatku z Ruska dojde iba Ropa a zbrane. Alebo nieco co sa hra na pokrok ako tento stroj, alebo ten ich obojstranny mobil, ktory skonci iba na papieri.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

No Madari chcu od nich atomku, ale EU im to zakazuje.

Indovia tiez chcu od rusov atomky a tam sa dohodli, ziadna EU im to zakazat nedokaze.

Energeticke nosice su 17% hdp Ruska.

Consumer produkty su nieco uplne ine. Ako dlho trvalo Cine a Korei, kym ako-tak presadili svoje znacky, aj ked uz desatrocia vyrabaju pre zapadne firmy? Ked predavas vodne elektrarne alebo lietadla (Cina prave kupila 100 Superjetov), tak je ti cele budovanie znacky a predajnej siete u prdele.

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

EU im nezakazovala - poukazovala/kritizovala na netransparentost predaja.

Mna tiez stve ked nejaky politik podpisuje zmluvu za ludi(mozno nevyhodnu) ale je utajena. Skvely biznis. Staci sa pozriet co robi ten nas najvyssi ohladom vystavby dialnic.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Paks bola jedna z tych transparentnejsich sutazi a bolo uplne jasne, ako vyhrali - cenou.

Ono v takych Cechach sa tiez triasla politicka scena, pretoze Temelin bol moc transparentny a nevyhrala ta spravna firma (Westinghouse). Nielen, ze Rosatom bol lacnejsi, ale Cesi mali ten pud sebazachovy, ze po problemoch s US palivovymi tycami ich uz nechcu.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Pozri sa okolo seba, vsetko od TV az po internet je Hi-tech. Vsetko je to v drvivej vacsine vyvinute v zapadnom svete + Korea s Japonskom.

A tie monstrozne EU projekty si mozes dohladat uz aj sam. Mas na to.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

No ked uz hovoris o tej TV: http://en.wikipedia.org/wiki/Boris_Rosing
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zijeme v roku 2015. Svet je inde.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

na to ze je to od zaostalych rusov celkom ok
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Robil som 3 roky s tlaciarnami/kopirkami, teraz robim v elektrotechnickej vyrobe a neskutocne som sa pobavil na tych kurvitkovych konspiraciach :D
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

no rusaci to su frajeri suka bliat.

Podla mna tieto zostavy najebu vsade na vladne instituacie aby nemali strach ´´americkych´´ backdoors v hardwari :-D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Už aj do velkých médii prenikly pred nejakým časom oficiálne priznania o ´´americkych´´ backdoors v hardwari :) Takže obavy rusov sú na mieste, čo sa týka vládnych inštitúcii
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

USA vláda je kurva, ale ruská je 1000-krát horšia.
Byť špehovaný FSB miesto NSA je podobné, ako dostať sa z dažďa pod odkvap...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ano, ruske sluzby a vlada zasahuju vyse 1000-krat viac po celom svete ako americke, a vsade sa intenzivne pchaju....

Auc! Nie je to ono v skutocnosti skor naopak?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Neviem, že by v USA boli vraždení vlastní novinári a opoziční politici, ktorých vraždy sa vždy "záhadne" nepodarí vyšetriť, ako je to bežné v novodobej Ruskej federácii...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

nie v USSA nestrielaju novinarov....EFEKTIVITA tam vladne :-) odpaluju cele baraky (WTC) pripadne do metra vypustia virus xripky aby zistili ako sa bude sirit ....zlate USSA...prosim odstahuj sa tam :-)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ďalší ojedinelec, ktorý verí na nezmysly. WTC si naozaj sami neodpálili. Mali si pozerať priame autentické zábery a fakty z toho dňa. Nie už všakovako poprekrúcané...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ojedinelec? :-) Tomu sam neveris. Len si pekne beeekaj ovecka :-) a nexaj sa krmit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si magor. Nemáš nič v hlave?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaujimave - ty nemas informacie o USA, ale mas zarucene o Ruskej federacii...
Logicky z toho vyplyva, ze zijes uz aspon par rokov v Rusku :o)

(alebo zeby skor `zarucene chytry internetovy troll`, ktory co nechce nevidi a co chce si kludne aj vymysli???)
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Žiadny argument si nedal.
Nebude to tým, že žiadny nemáš? :-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

argumentov je dost....skoda minat energiu na zadubeneho ignoranta :-) Kto xce a je na to pripraveny tak nepotrebuje vodit za ruku...najde si info aj sam
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este v roku 2000-nieco boli informacie, ze nasli vo firmware Xenonovych chipsetov kod, ktory prepinal cpu do SMM modu a potom si cvrlikal na sietovom rozhrani.

Tak sa necudujem, ze chcu riesenia, ktore maju 100% pod kontrolou.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

najviac instrukcii v jednom takte a basta :-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ano Rusko je najhorsie....treba sa obratit na USA...Oni nas nakrmia Monsanto uz vari dobroty,alebo neznicitelne hambace s Mekaca dobru xut. A ak budeme otvarat huby moc,poslu sem svoju 101.vysadkovu ktomu par bombarderov a velmi humanne nam pomozu...uz to dokazali asi 130 komfliktox po celom svete...slava USSA vrahom zien a deti.
Ak by bolo Rusko take zaostale ako tvrdis (len ropa a zbrane) uz davno by ix nenazranci spoza oceana rozbrakovali. Problem je ze dolar nema ani cenu papiera na ktorom je vytlaceny....rubel je kryty zlatom....tak pouzi mozog a skus kto je na tom lepsie...ci USSA kde je 70milionov ludi na potravinovyx listkox,kde kraxuju firmy jedna za druhou a cele USSA su zadlzene astronomicky.....alebo Rusko ktore je sebestacne :-) Rusko nepotrebuje USSA ani EU. Ohava ,Mrkalova aj Brusel to vedia a nahana im to hrozu :-)
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

A ako na tom ide GTA 5 nepisu. Benchmark or did not happen
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár