neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Bitcoin sieť sa rozšíri do vesmíru v 2016

Značky: Bitcoinsatelityvesmírnové technológie

DSL.sk, 18.3.2015


Robustnosť Bitcoin siete by sa mala zvýšiť jej rozšírením o sieť špecializovaných na to určených satelitov v budúcom roku.

Spoločnosť jedného z kľúčových vývojárov Bitcoin softvéru a priekopníkov tejto kryptomeny Jeffa Garzika Dunvegan Space Systems totiž aktuálne uzatvorila zmluvu na výrobu 24 satelitov so spoločnosťou Deep Space Industries, pričom prvé satelity by mali byť vypustené podľa informácií Garzika pre CoinDesk po prvom štvrťroku budúceho roka.

Každý zo satelitov s označením BitSat bude nanosatelitom formátu tzv. trojitého CubeSat satelitu, teda satelitu rozmerov 10 cm x 10 cm x 30 cm.

Satelity budú obiehať na nízkej bližšie nešpecifikovanej obežnej dráhe, pričom každý satelit osadený 256 GB flash pamäti bude udržiavať kompletnú kópiu Bitcoin blockchain. Satelity budú pri komunikácii s pozemnými stanicami aktualizovať blockchain a zároveň budú na Zem vysielať najnovšie dáta z blockchain.

Rýchlosť obostrannej komunikácie so Zemou bude 1 Mbit / s, komunikačné okno pri prelete nad pozemnou stanicou bude trvať do 15 minút a každý satelit bude mať denne 4 až 14 preletov nad pozemnými stanicami.

Maximálna spotreba satelitu bude 18.5 Wattov, očakávaná životnosť bude minimálne päť rokov.

Podľa dokumentov Dunvegan Space Systems vyrobenie a vynesenie 24 satelitov má stáť 19 miliónov dolárov.

Podľa skorších informácií Garzika je cieľom satelitov udržať Bitcoin čiastočne funkčný aj v prípade masívneho útoku na jeho internetovú infraštruktúru tvorenú uzlami zabezpečovanými Bitcoin softvérom. Zároveň aktuálnu podobu blockchain bude možné udržiavať aj v lokalitách bez aktuálnej dostupnosti internetového pripojenia.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

V sucasnosti sa BTC berie skor ako nieco pre nadsencov. Nasledujuce obdobie s prichodom novych technologii, vsak mozu BTC priblizit ludom natolko, ze sa stane plnohodnotnym a doveryhodnym platidlom pre masy. Jednou z mnohych vyhod je aj to, ze je presne dany pocet BTC a to 21 mil, ktory sa neda zmenit, co pri klasickych menach je mozne velmi lahko rozhodnutim par ludi. Napr. teraz v pripade EURO, kde sa tlaci kazdy mesiac 60 mld. novych bankoviek a to do jesene 2016.
www.ekonomika.sme.sk/c/7602681/
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

A to je hlavný dôvod prečo sa mocní tohto sveta krypto meny obávajú.Žiadne drogy,pedo,zbrane...
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Myslim si, ze presny pocet je vyhodny len pre virtualnu menu, obmedzenu vo svojom principe. V beznom zivote mnozstvo meny musi prirodzene rast - mena predstavuje "majetok" daneho spolocenstva a ten pribude kazdym rokom. Ak by mnozstvo meny nepribudalo, doslo by k deflacii, hodnota meny by posilovala (stupa majetok ale penazi nepribuda). To by viedlo k snahe setrit a to zase k utlmu ekonomiky... Cize treba udrzat zlatu strednu cestu.
Odpovedať Známka: -0.4 Hodnotiť:
 

1. inflacia 2% (co je supermalo) rocne = 50% z istiny za 36 rokov - to sa mi nezda vhodne pre "MONEY" - kt. maju aj fciu "udrzania hodnoty"

2. Bitcoinov staci pre cele ludstvo kludne aj 5 milionov.
Pretoze ma 8 desatinnych miest, lahko sa da pridat dlasich 8-16 a dalsich 16 soft/hardforkom.

Ak by dnes mal 1 BTC hodnotu 100mil USD (cca milionkrat vyssiu ako ma), tak by mal 1 Satoshi hodnotu $1 - co sa mi zda byt OK. A este stale mozes dat dalsich 16 desatinnych miest, co je 0,00000000000001

Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

a ako vyriesis dlhy ked hodnota bude neustale rast?

ps: ale ako promo su tie satelity fajn. realne su samozrejme na 2 veci :)
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

A kto ta nuti splatit pozicku/dlh v bitcoinoch. Ano, pribudat po vydolovani uz nebudu ale je to podla mojho skromneho nazoru prave to co v dnesnej dobe chyba. Ten papierik co mas v penazenke ma hodnotu napisanu na vrchu ale jeho "skutocna" hodnota na trhoch stale klesa tak ho musia tlacit aby bolo dost papierikov. Pri bitcoine sa to stat nemoze. Nikdy pri nom nevznikne taky dlh ako je dlh v papierikoch. Nesplatitelny, nekonecny a stale rastuci.
Ked sa zadlzis v bitcoinoch, bud si ich realne od niekoho kupis (co bude najskor uz potom nevyhodne) alebo to splatis inak.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

takze papierove "zle" peniaze budu musiet zachranovat bitcoin :))
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Elaborate pls

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Este by som dodal, ze práve preto ze je bitcoinov obmedzene mnozstvo nikdy nemoze vzniknut nieco ako urok na nasich peniazoch (eura/dolare...). Jednoducho je ich tolko a nikdy ich viac nebude.

Co sa tika pana nado mnou. Nuz, ano do urcitej miery mozno budu peniaze "zachranovat" bitcoin, ale len do doby dokial bude bitcoin existovat v podobe aku pozname dnes. Ak sa zacne realne pouzivat ako platidlo pouzivane sirokou verejnostou, Bitcoin bude tahat peniaze.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Viac krát to tu bolo napísané: "Jednoducho je ich tolko a nikdy ich viac nebude."
Odkial beriete istotu, ze ich viac nebude? Bitcoin, alebo ine, dajme tomu, ze "fyzicke" peniaze su vymyslene ludmi a tak ako sa teraz Draghi tlacit Euro a pred nim kopa inych pri inych menach, odkial beriete istotu, ze sa niekto nerozhodne, ze predsa len by bolo fajn zvysit kvotu na viac ako 21M?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Muselo by suhlasit 51% minerov - kt. by vlastne isli silno proti sebe.
A keby aj - tak sa to urobi hard-fork a "verni" prejdu tam.
Je to na dlho, ale sociologia+psychologia+nenazranost+matematika toto istia.
Cize toho sa vobec nebojim.
Najma, ak bude bitcoin uspesny v rokoch 2016+17.
A ked nebude, tak je jedno, ci ich je milion al. 100000000trilionov - cena bude 0

Odpovedať Hodnotiť:
 

Peniaze slúžia na zjednodušenie výmeny iných majetkových hodnôt. Ich množstvo v obehu by malo rásť iba o rast objemu obchodných transakcií.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co chces robit so vsetkymi stratenymi bitcoinami ktore sa casom budu len kumulovat?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nerozumiem otazke ale bitcoinov staci aj milion pre cele ludstvo.
A "stratene" bitcoiny proste neexistuju.
Akoby si mal 10kg zlata "usporene" a nasledne to vystrelis do vesmiru - tak ty si prisiel o prachy a ostatnym sa nic nedeje, resp. sa zlato trosilinku zhodnoti - o cca 0,001% :)

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Má na mysli to že je strašne veľa bitcoin peňaženiek ku ktorým už nikto nevie heslo, nerieši to... Celé to bude rásť do nekonečna?
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

keď hodnota coinu stúpne na miliardu dolarov, tak sa oplati investovat do hardwaru na najdenie stratenych privatnych klucov. kratko nato prestane bitcoin existovat.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

"Kratko na to", myslis asi tak polovicu veku vesmiru? Lebo asi tolko casu treba na vyskusanie vsetkych kombinacii.

OK, OK, viem, ze moju poznamku napadnes, ze "technologogicky posun" a novy HW. Povedzme, ze sa to podari zrychlit 1000000x. Cize to bude uz iba 7000rokov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ked sa vynajde hardware co vie daco take spravit v rozumnom case tak hacknutie bitcoinu bude najmensi problem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie raz to urcite zastane.
Keby (nehovorim, ze, ale keby) XBT nahradil "Store of Value" vsetkych FIAT, komodit etc. - tak by mal hodnotu dnesnych 527mil USD.
Ak by nahradil iba 5% iba zlata, tak cca 13mil USD atd.

Iste nebude rast do nekonecna matematickeho - ale "ludskeho" ano - v zmysle $100 na viac ako $1mil je "nekonecno".


Ja sam som si kupil za 20ecok - namiesto gold do wotka, tak mam cosi na hranie. Beriem to ako investiciu do vzdelania a skusania :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

To su neriesitelne problemi...
Napriklad sa jednoducho upravi mena, ze ked sa X desiatok rokov nejake mince nedostanu do obehu, tak ze sa stratia a budu sa dat znova vydolovat.
Alebo sa to riesit nebude, lebo ti aj tak ostava dost "nezabudnutej" meny v obehu, ze ta to jednoducho netrapy.

Myslim, ze vymysliet by sa dalo vela veci. Staci vlozit do zakladnej implementacie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

A co chces robit s mojimi bankovkami, ktore mam pod vankusom a nikdy ich nikomu nedam?
Bitcoin nie je ako fiat mena, ktora moze byt (v teorii) tlacena a nicena pre kontrolu deflacie a inflacie. Bitcoin je skor ako obmadzena komodita, podobna zlatu a inym kovom, ktore nevieme vyrabat.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

To mi pripomina imprintery na embosovane platobne karty.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

dufam ze papierove peniaze nenahradi nikdy nic ziadne elektronicke peniaze ani podobne veci lebo ludia pridu o sukromie, ved uz staci to ze z bezkontaktnej platobnej karty sa da nejakym sposobom vytiahnut udaje o tvojej poslednej platbe tretou osobou. papierove peniaze su zarukou sukromia. co koho do toho co ja kedy a ako casto kupujem, na ake veci minam svoje zarobene peniaze ? banky nas tlacia do pouzivania platobnych a debetnych kariet, v obchodoch pod zamienkou zliav lakaju ludi na vselijake vernostne karty zo zlavami hlavne perto aby vedeli sparovat nakup s danym clovekom, a nasledne za nejake obdobie to zanalyzuju a cloveku ponuknu to co si myslia ze by potreboval a na tom nabijaju zisky. Facebook tiez predava nase sukromne udaje tretim stranam, ak s touto politikou nesuhlasis nemas na vyber .. bud svoje data poskytnes alebo sluzbu nebudes vyuzivat, no FB sa stebou o zisk nepodeli ktory vyrobil na zaklade tvojej aktivity, iba sa pasie na uzivatelskych datach
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

http://freeyourdata.org
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Presne tak. A radšej zlatú tehlu doma v stene zamurovanú ako bicoiny mať na obežnej dráhe
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Hmm... by ma zaujimalo preco sa za BTC teda kupuju drogy, zbrane, vrazdy atd.

Aha je to anonymne. (kupis BTC od priekupnika a posles dodavatelovy a on ti za to da... trebarz kalasnikov)

Ked o niecom pisem si najskor aj nieco o tom zistim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco sa kupuju drogy zbrane vrazdy za dolare?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ziadne peniaze... mame vsetko co potrebujeme, mame podu na pestovanie, mame vodu na pitie, mame vzduch ktory dychame, mame prirodu ktora sa onas postara kedykolvek len sa k nej musime spravat s uctou a respektom a bude nam pomahat.... peniaze a hlaven nekryte na nic su len zdrap papiera ktore nemaju ziadnu hodnotu... jedina hodnota je ktoru su ochotny ludia za nu dat... a to iste plati aj o bitcoine... kebyze teraz uplne vsetci ludia ktory predavaju fiat money alebo aj bitcoiny... ale uplne vsetcia ho zacali predavat o polovicu drahsie tak sa aj odbyt zvysi a aj dopyt... burza a podobne hazardne hry su len kasino pre bohacov co maju kontakty na tych co ovladaju tu burzu...
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Bankovy nie su zdrap papiera.

Ak si to myslis, vyrob dokonalu kopiu.

Uvidime ci ti na to staci obycajna tlac.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Bankvky su 80% bavlna
10% kokain
10% ludska krv

Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

http://www.reddit.com/r/Bitcoin/ *****comments/2zdegq/rakuten_to_accept_bit **coin_on_global_marketplaces/

Rakuten is #3 Ecommerce Giant in the world after Amazon (#2) and Alibaba (#1). Overstock is #4

They own the following: Buy.com, Play.com, ebates, Linkshare, Kobo, Viber and Viki.

They also invested in Lyft and in Bitnet.

Su o hodne vacsi ako OverStock.com

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

chod uz s tym linkom dopice.sk
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Je to az neuveritelne, kam to taka blbina ako Bitcoin dotiahla ... niekto utraca $19M za to, aby bol zhluk dat uploadnuty na satelitoch :).
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

ocividne si nikdy nemal dostatok GPU výkonu :)
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Mozno len nemal zaujem dolovat a len tak tak vykryt naklady za elektrinu, o zbytocnom odjebavani zdroja a grafiky pomlcim.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Ty si lolo. Niekoľko takých ako ty tvrdilo aj to že Google je bublina a teraz je z neho niečo ako Skynet :D Btw bitcoin môže byť menou v budúcnosti, malo by to oveľa viac výhod.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

O Googli som to nikdy netvrdil a viem preco tvrdim, co tvrdim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preco?
Odpovedať Hodnotiť:
 

256GB SSD?

aktualne ma blockchain velkost 34.4GB a narasta +100MB denne, pricom toto te4mpo bude rast. Cudujem sa, ze tam nejdu 2x1TB SSD v raid1. A to neratam, ze sa chystaju smart contracts a smart property, co su rovnako vyznamne inovacie ako samotna mena.. blockchain bude rasat a rast, vobec nie je vylucene, ze o dva roky bude na urovni 300GB -- nechapem, preco zvolili tka malu velkost SSdcka..
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Po vydani verzie 0.12 a aplikovani viacerych off chain sa stane toto:
36GB sa zmensi na cca 600MB.
A rast bude tiez vyrazne pomalsie.

Synchronizacia z 0 sa napr. (pri 36GB) zmensila (od aktualnej verzie 0.10) z realnych 1-10 dni na 1-10 hodin.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Kazdopadne treba urobit raznu upravu, lebo tymto tempom by blockchain mal 50 GB uz za par mesiacov ... a 100 GB tiez nie v prilis dalekej buducnsoti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To sa uz stalo.
Ja odhadujem nov-dec na 0.12 - ale ozaj to bude 1% z terajsej velkosti. Cize 1% z 50GB=500MB.
50GB bude skoro - ale najskor oktober.

Uz v 0.10 su mnohe zmeny a ked pride 0.11 a 0.12 (si mozes pozriet na wiki a githube), tak to bude fakt zlepsenie.

Co je naj - ze mnohe veci sa budu dat riesit off chain - a bude to stihat aj 10^12 transakcii za den - na 2och servroch za $5000.

A vymysleli to dvaja 20-25 rocni chalani - maju o tom 50' na YT.

Odpovedať Hodnotiť:
 

mohol by si dat link na to video.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A tiez by si mohol prestat pouzivat napodobeninu mojho nicku!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Inak ta pokusem
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár