neprihlásený Utorok, 23. apríla 2024, dnes má meniny Vojtech
Aj Toshiba už má 6 TB disky, 7200 RPM

Značky: HDDToshiba

DSL.sk, 22.12.2014


3.5" disky s kapacitou 6 TB bude mať po Western Digital a jeho divízii HGST a Seagate v ponuke už aj tretí výrobca 3.5" diskov, spoločnosť Toshiba.

Tá na konci uplynulého týždňa rozšírila modelový rad MG04 a predstavila nové modely s kapacitou 6 TB. Disky sú určené najmä pre firemné nasadenie a k dispozícii sú tak okrem 6.0 Gbps SATA prevedenia aj s 12 Gbps SAS 2.0 rozhraním.

HDD sa otáčajú rýchlosťou 7200 RPM a majú 128 MB cache pamäte. Maximálna trvalo udržateľná prenosová rýchlosť u 6 TB modelu je 205 MB/s.

Počet platní Toshiba neudáva. Sektory majú natívnu veľkosť 4 KB, k dispozícii sú aj modely s emulovanými 512-bajtovými sektormi.

Disky sú určené pre nepretržité používanie, majú vydržať 600 tisíc cyklov odparkovania hlavičiek a spoľahlivosť udávaná v MTTF dosahuje 1.4 milióna hodín.

HDD majú relatívne vysokú spotrebu, 11.3 Wattov pri čítaní a zápise a 6 Wattov v režime nečinnosti.

Nové modely začne Toshiba dodávať OEM zákazníkov v prvom štvrťroku, cenu spoločnosť neavizuje.

Toshiba bola v minulosti v segmente spotrebiteľských diskov najmä výrobcom notebookových 2.5" a menších pevných diskov. Výrobcom 3.5" diskov sa stala až po získaní technológií od Western Digital / HGST v roku 2012 v rámci podmienok povolenia akvizície HGST Európskou úniou, dvojici dominujúcich výrobcov Seagate a Western Digital v tomto segmente ale stále plnohodnotne nekonkuruje. Kým aktuálne predstavila 6 TB disky, Seagate a WD už ponúkajú alebo predstavili aj 8 a 10 TB disky.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Vydaná Fedora 40
Samsung spustil výrobu takmer 300-vrstvovej flash pamäte
NASA opravila sondu Voyager 1, aktualizovala softvér aby nevyužíval poškodenú pamäť
Telekom má nové programy Swipe pre mladých, aj s neobmedzenými dátami
Dánsko chce vybudovať minimálne 6 GW veterných elektrární, v mori
Dnes pribudne ďalší vysielač digitálneho rádia
Skylink zvažuje sprístupnenie Live TV pre Linux s nižším rozlíšením
Qualcomm uvedie nový CPU pre notebooky v stredu, bude mať aj nižšiu verziu
Android prešiel na lepší SW dekóder AV1, umožní prehrávať AV1 videá na viac smartfónoch
Odmena za ťažbu Bitcoinov klesla na polovicu


Diskusia:
                               
 

Zaujímalo by ma ako sa dostanú ku takým hodinám. Ako to "vypočítajú"
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Odstopuju to
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Záruka=životnosť (v lepšom prípade)
Dva nové 2TB externé (dvoch rôznych značiek) som pred troma rokmi vymenil do týždňa - tretí vydržal 2,5 roka - ide, no hlási chyby.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Lenže 1,4 milióna hodín je 160 rokov. Tak to potom ako dostanú takéto hausnumerá?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Majú odsledované že napr. zmeny teploty zvyšujú pravdepodobnost zlhania o 50%. Podobne otrasy alebo časté seekovanie, vypínania a zapínanie... Navodením vyššej frekvencie takýchto udalostí než je pri bežnom používaní vedia "urýchliť" proces starnutia.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Keď sa disk "poškodí" o 0,5% celkového zdrav. stavu za pol roka pri priemernej záťaži, za koľko rokov stratí zdravie úplne? Základná škola, 6-8 ročník.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Lenze realne disky asi nebudu mat linearny priebeh poruchovosti... Takze asi si v tom 6-8 rocniku aj dostudoval.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Určite je zarátaný aj nejaký koeficient nelineárneho poškodenia vekom/časom /prostredím /teplotou /nmv /vlhkosťou /otrasmi /etc.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nehody v napájaní narobia veľké šarapaty na ATX zdrojoch a následne aj na diskoch. No a kopance dnešných jebnutých teenegerov!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak je chyba spôsobená zdrojom, tak je MTBF neplatný, platí len v "optimálnych" podmienkach čo sa týka napájania. Ináč čo majú všetci proti RM zdrojom od Corsairu? Z mojich vl. skúseností sú to špičkové zdroje. Všetci radšej Antecy, XFX, či SS, alebo HX, AX, AXi, ale ani za svet RM.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tu by som vyzdvihol 2 dolezite argumenty.
1. vyrobcov je tolko, ze nemas sancu vsetkych otestovat, preto sa riadis recenziami. Ak vsetko vyhravaju napr. continental TS850, tak rpeco by som kuva kupoval ine zimne gumy????
2. vlastna skusenost z minilosti vies, ze enermax sa ti nepokazil ani jeden, seasonic ani jeden, fortrony su v pohode tiez, tak preboha preco by som skusal stastie s corsairom?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Corsair HX, AX a AXi vyrába Seasonic, možno preto, pre ich featury? AXi rozmláti Platinum od SS a Enermax má svoje dni slávy už spočítané. Moja ex naj značka, tú momentálne nahradil Cougar.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je nejake porno?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Mmm, Toshiba, Seagate, paráda. Keby tam nebol WD, tak je to to isté ako "herné" monitory od BenQ, Acer, Asusu a pod. Proste "šupa". Čo by sa stalo keby herný LCD vyrobil NEC, alebo EiZO [okrem rady Foris], či iiYama? Asi by sa zrútil svet, lebo by kvalitný výrobca spravil herný monitor.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

co ti ja viem,
iiyama robi aj hracske monitory, a to dost bezne - vid prolite g2773.
ezio ma napr. foris fg2421, ktory v pohode zvlada 240hz... ziadny problem...
nec sice nema cisto hracsku radu, afaik, ale pri troche hladania by sa par vhodnych exemplarov naslo.

nehovoriac o tom, ze tieto firmy dodavaju panely pomaly do kazdej rite, a mozes vziat jed na to, ze ich panely najdes v kazdom lepsom hracskom monitore.

a svet stale stoji.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Som ex-majiteľ posledných dvoch Forisov [ak nie jediných], áno, sú to herné LCD, ktoré rozkope s tretinovou cenou BenQ, zatiaľ čo moje aktuálne CX271 a EV2736w rozbijú čokoľvek "tam" vonku vo svojej triede.

iiYama ProLite LCDčka nie sú primárne "herné", ale kancelárske, čo je ohromná škoda. iiYama nemá čisto hernú radu, využívajú len nízku odozvu TN panelov a relatívne nízky input lag a tým sa tieto LCD posúvajú do "hernej" kategórie.

Jediný skutočný herný monitor je snáď posledný Foris, vďaka VA panelu a ROG SWIFT PG278Q s vysoko upraveným TN panelom, vďaka ktorému má fakt slušné farby a dobré pozorovacie uhly [reálne, nie papierové]. To je všetko, zvyšok je katastrofa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vie mi niekto povedat preco u nas nedostat disky Hitachi ? minule som zhanal hitachi disk ktory som pred 3r kupil uplne bezproblemov a ziadne hitachi disky tu nie su !!! preco ??? ved to boli najlepsie dostupne disky.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

no dobre,oklamal som sa, cez heureku som ich nasiel, ale v obchodoch co bezne nakupujem nic... takisto sa mi zda ze ich je pomenej
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Vcelku dobry pokus o reklamu na shop

Odpovedať Hodnotiť:
 

lebo diskovu diviziu Hitachi kupil WD, ktory na oplatku musel licencovat 3,5 disky Toshibe. Mas to v clanku. A k tym najlepsim dostunym diskom iba tolko, ze Hitachi kupilo diskovu diviziu od IBM a boli to vo svojej dobe najsmedovejsie kramy na svete, preto to aj IBM zabalili.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Hitachi pecka, napriklad so seagatmi si vseobecne mozes vytret rit.

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

No parada, mame tu dalsi velkokapacitny disk. Len by ma zaujimalo, kedy uz konecne klesnu ceny 3T a 4T diskov. Pozeram uz asi 12 mesiacov, a ta cena sa tvari, ako keby nove disky s vacsou hustotou neexistovali....
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár