neprihlásený Štvrtok, 25. apríla 2024, dnes má meniny Marek
160-eurový SSD vydrží zápis 2 PB dát

Značky: SSDtestyceny

DSL.sk, 8.12.2014


SSD disk Samsung 840 Pro s kapacitou 256 GB vydrží bez poškodenia a straty údajov zápis minimálne 2 PB, teda 2 000 TB respektíve 2 000 000 GB, dát.

Vo svojom dlhodobom teste to zistil Tech Report.

Ako sme informovali už v letnom článku, Tech Report v teste od leta minulého roka zapisuje na päť modelov SSD diskov pomocou Anvil's Storage Utilities nepretržite vysokou rýchlosťou nekomprimovateľné dáta a sleduje stav diskov po dosiahnutí zvolených hraníc množstva zapísaných dát. Dáta sú zapisované najmä sekvenčne, takže v porovnaní s reálnym používaním na systémový disk s OS majú menší faktor medzi množstvom dát skutočne zapísaných na disk a dát zapísaných užívateľom a o niečo inú povahu. Takýto test bol zvolený, aby mohol dosiahnuť veľké množstvo zapísaných dát v akceptovateľnom čase.

Testovanými modelmi boli Corsair Neutron GTX 240 GB, Intel 335 Series 240 GB, Kingston HyperX 3K 240 GB, Samsung 840 Series 250 GB a 840 Pro 256 GB, pričom z HyperX 3K boli testované dva kusy a na druhý sa zapisujú komprimovateľné dáta.

V lete odišli Kingston HyperX 3K, na ktorý sa zapisovali nekomprimovateľné dáta, Samsung 840 Series a Intel 335 Series, na ktoré sa úspešne podarilo zapísať 728 až 900 TB dát. Corsair Neutron GTX odišiel v septembri po zapísaní spolu 1.2 PB dát.


Dva SSD, ktoré sa dostali na 2 PB zapísaných dát (foto: Tech Report)



Zvyšné dva disky, Samsung 840 Pro a Kingston HyperX 3K so zápisom komprimovateľných dát, sa dostali aktuálne už za hranicu 2 PB dát. Kingston okrem toho, že sa naňho zapisujú komprimovateľné dáta a reálne sa zapísalo 1.4 PB skomprimovaných dát, zaznamenal pred hranicou 1 PB dve neopraviteľné chyby a teda zrejme stratil dáta. Navyše druhý kus vypovedal výrazne skôr a tento model tak nie je možné označiť za model zvládajúci zápis 2 PB dát.

Ako preukazuje aj prípad HyperX 3K, životnosť rozdielnych kusov toho istého modelu sa môže líšiť a samozrejme ani výsledok testu daného kusu Samsung 840 Pro nemusí s istotou znamenať, že rovnakú životnosť bude mať každý kus tohto modelu. V každom prípade minimálne u testovaného kusu sa podarilo zapísať 2 PB bez vyskytnutia sa poškodenia dát alebo iných fatálnych problémov, pričom zásoba náhradnej nadbytočnej kapacity flash pamäte je ešte na 40% nevyčerpaná a disk zatiaľ realokoval cca 5.6 tisíc sektorov.

Samsung 840 Pro je SSD diskom uvedeným na trh v druhej polovici roku 2012 postaveným na 21-nm MLC flash pamäti, Samsung u neho udáva veľmi konzervatívnu životnosť iba viac ako 73 zapísaných TB. 256 GB model sa dá v súčasnosti kúpiť na Slovensku za koncovú cenu na úrovni 160 eur s DPH.

Test celkovo samozrejme už skôr potvrdil, že všetky testované moderné SSD disky minimálne pri spôsobe zápisu aký je realizovaný testom poskytujú výrazne vyššiu životnosť flash pamäte ako garantujú výrobcovia a táto životnosť by zrejme mala byť viac ako dostatočná pre používanie SSD v osobnom počítači a pracovných staniciach. Životnosť zapísaných 700 TB napríklad znamená zapísanie priemerne 192 GB denne po dobu desiatich rokov.

Aj tieto modely sa ale v niektorých prípadoch kazia výrazne skôr, častou príčinou je ale kazenie iných komponentov a nie opotrebovanie flash pamäte.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

HDD zdražia, Western Digital a Seagate to už oznámili veľkým zákazníkom
Po oprave zariadení v EÚ sa predĺži záruka a výrobcovia budú povinní opravovať aj po záruke
Japonská sonda nebola skonštruovaná aby prežila noc na Mesiaci, funguje aj po tretej
Železnice opäť aktualizujú systémy, v noci nebude fungovať internetový predaj lístkov - aktualizácia 1
Vydaná Fedora 40
Samsung spustil výrobu takmer 300-vrstvovej flash pamäte
NASA opravila sondu Voyager 1, aktualizovala softvér aby nevyužíval poškodenú pamäť
Telekom má nové programy Swipe pre mladých, aj s neobmedzenými dátami
Dánsko chce vybudovať minimálne 6 GW veterných elektrární, v mori
Dnes pribudne ďalší vysielač digitálneho rádia


Diskusia:
                               
 

je tu niekto taky, komu uz skapal ssd pri beznom pouzivani?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mne - 1 x 32GB 3 rocny ADATA a 1 x 128GB Kingston
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

mne odisiel 32GB ADATA uz po mesiaci. chcel som ho pouzit v starom kompe, kde 3-nasobne zrychlil start ubuntu systemu (prekopiroval som, nie nova instalacia). Ale uz je v inom kompe a hlavne s lepsim zdrojom, zatial ide
Odpovedať Hodnotiť:
 

samozrejme, corsair force 3 series 240 gb ani nie po roku
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

moj corsair force 180 gb spred troch rokov sa furt drzi. ani bohovi nechce klesnut zo 100% na 99% zivotnosti. tymto tempom ho budu pouzivat este moje vnucata pri buducej navsteve hellyeho komety ...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Len aby ti neklesol z minúty na minútu zo 100 na 0%. Pri SSD je to pravdepodobnejšie ako pri HDD. Tie umierajú pomalšie a dávaju o tom vedieť
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

nuz budeme uvidiet (povedal dokonavy vid nedokonavemu)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Mne odisiel Corsair Neutron GTX 240GB presne ten co je spominany v clanku. Pouzival som ho asi 3 mesiace. Mam ale pocit ze na nom skor odisiel nejaky napatovy radic alebo nieco podobne lebo kvoli tomu disku som dostaval BSOD a neskor ho uz vobec nerozoznalo ani v BIOSe
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Crucial V4, ale tam to nebolo poctom prepisov, ale zaplnenim disku, proste fw si s tym nevedel rady, prefrashovanie nanovo a zase par mesiacov vydrzal a tak dokola, nakoniec som ho vyreklamoval.


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mne adata msata XPG 128GB po asi pol roku.. hrial sa ako **** ma 80°C .. kúpil som intel, pri plnej záťaži 55°C oveľa lepšie..
potom mi samozrejme ukradli ntb tak som teraz spokojný s firemným :D (tiež intel SSD)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Netreba kupovat sunty typu ADATA a pod.. Ja pouzivam svoj OCZ Agility3 120GB od 04/2012 a je takmer non-stop plny resp volne miesto sa pohybuje od 4% do 10%. Zatial bez najmensieho problemu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

presne ten isty mam aj ja.. Prvy kus mi odisiel po polroku, vyreklamoval som ho a druhy mi ide uz rok a pol bez problemov. Obsadenost priblizne 50-70%
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mne. ADATA S510. Po roku. Nenasiel ho ani Bios. Asi radic...
Teraz mam Intel uz 2 roky a bez problemov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

SSD lotéria.
Po niekoľkých negatívnych spravách, už museli výrobcovia prísť s niečim pozitívnym aj keby to nebola pravda.

Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

ano OCZ 120GB po pol roku. vymeneny za novy kus, ten mi uz drzi rok a pol bez problemov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Môj prvý SSD bol OCZ Vertex 2 90GB (6.2011 - 3.2012). Ten skapal pomerne rýchlo, bol však v záruke a vymenili ho za OCZ Agility 3. S tým neboli zatiaľ žiadne problémy, doposiaľ bol používaný ako systémový disk, aktuálne slúži ako úložisko pre virtuálny stroj.
Systém je teraz nahodený na 2x OCZ Vector 150 120GB v RAID0, tie bežia zatiaľ tiež OK.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mne a aj kolegovi Kingston. Kratko na to co mu skoncila zaruaka nahle zomrel, prestal ho detekovat BIOS.
Odpovedať Hodnotiť:
 

SSD sú vyhodené peniaze.
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

rozhodne nesúhlasím
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

tak ako celé PC
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

dovod?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nema nan :)
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Nevidím podstatný rozdiel v rýchlosti a za ušetrené peniaze si kúpim bezdrôtove gule na stromček.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Presne. Zložil som už niekoľko PC kde boli všeliaké SSD Intely, HyperX-y, SanDisk-y, Samsungy... a nemôžem povedať že by bolo nejako veľmi cítiť zrýchlenie. Tiež za tie peniaze radšej kúpim iné.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

"a nemôžem povedať že by bolo nejako veľmi cítiť zrýchlenie"

Radsej pouzivaj oci, mozog, pripade ine vyhodnocovacie receptory, tvoje citenie je uz davno pokazene.

Taku <>inu moze povedat len <>.

V dobrom samozrejme.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Choď si skontrolovať radšej koľko má už ssd-čko zapísanej kapacity a nepíš bludy keď sa do toho trt rozumieš.
Odpovedať Hodnotiť:
 

prave vcera som musel rozbehat moj stary komp koli tv karte. Je v nom nejake standardne wd. Dnes mi na hlave zostala polovica vlasov. Uz nikdy viac bez SSD aj keby som si mal od huby odtrhnut
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

na toto takmer ani nema vyznam reagovat, lebo si bud tlk, alebo jasny provokater. Ano, su to vyhodene peniaze, pokial na danom kompe/laptope tvoja cinnost zacina pisanim idiotskych prispevkov na DSL a konci pozeranim porna. Naopak, SSD su na nezaplatenie pre takych, ktori potrebuju extremne rychly nabeh systemu, citanie a/alebo zapis a malu spotrebu. Napriklad pri strihu HD alebo FHD videa su klasicke disky uz prekonane, a to aj ked su v raide. SSD nie su urcene pre drzanie cennych dat - na to sluzi niekolkonasobna zaloha na lacne bezne disky, prip. cloud.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaujímal by ma takýto test klasických HDD. Neviete o nejakom?
SSD zatiaľ neverím lebo z aj dodrbaných HDD som vždy dostal dáta naspať. Niekedy po výmene plošáku z rovnakého modelu, alebo čítaní po pár mega, ale vždy. Ak skape SSD tak koniec
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Lepsie riesenue je data zalohovavat (nas, raid). Vyzaduje to sice mensiu pociatocnu investiciu, ale, podla mna, sa to vyplati.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Raid nie je zaloha. Pri raide je moznost ze odidu vsetky disky raidu spolu (blesk, chyba radica, rovnake disky z jednej serie ktore odidu naraz atd ...).
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

SSD je systémový disk ktorý si zálohuješ podľa potreby.
Význam, systém nabieha PODSTATNE rýchlejšie.
HDD sú datové.
Hovorím o domácom použití.

Ja mám Intel SSD 520 series 120 GB od 04/2013, voľné miesto približne 50%, nemám problém, SW Intelu k SSD nevykazuje žiadne poškodenie SSD.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

odkedy je raid zaloha? btw, zaloha na disk, ktory mas hned vedla kompu, prip. v rovnakej miestnosti (ta nas-ka) je skoro polovicata zaloha. Az ta vykradnu (ako mna) a vybielia barak, tak zistis, ze ti slohli aj tu zalohu a mozes si fukat. Odvtedy mam najdolezitejsie veci na cloude a plus ked idem na dlhsie prec nosim zalozny disk pri sebe. 2.5" disk nie je zase take tazitko, aby to zavadzalo, dokonca je asi o tretinu mensi, nez mobil.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jeden mudry chlapik (mozno zena, irelevantne) chodil casto do lesa. V takom lese su najroznejsie ostre predmety, kriky trhe hady.. a sralo ho/ju, ze ma furt doskrabane bolave nohy. A kedze bol/a mudry/a, vymyslel/a topanky. Odvtedy ziadne doskrabane nohy, vsetko v poriadku.
No a v PC svete jeden mudry/a obcan/cianka vymyslel/a zalohovanie...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Pýtal som sa normálne k veci, nie na takého debiliny
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

ved to bolo k veci, ako Lenin povedal zalohovat, zalohovat, zalohovat!!!
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

v jednej rozpravke bol/-la roob/-ka transvestit/-ka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

...a odvtedy nema doskrabane... disky?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som si hdd vyberal podla rychlosti testy z computeru( casopis) rýchlostou vysiel najlepsie western digital blue EZEX (1terovy) a je vazne dobry pomerne rychly
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Z HDD je velka sanca vydolovat data ale vymenou elektroniky si uz pri novych HDD nepomozes, co je velka skoda.
Ja som vzdy nevydoloval data z HDD.

SSD neverim rovnako ako klasickym HDD a preto zalohujem.



Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

no co, kde ste vsetci experti s plnou hubou toho aky je samsung len kopirovac a smejd? :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nakupil som 40 kusov Kingston HyperX 3K v 128 gb verzii, asi 10 kusov 240 gb a 5 kusov 480 gb, vsetky idu uz viac ako dva roky bez problemov, neodisiel ani jeden a pri tom 2 480gb mam v raide 0, je to rychle ako cert a aj stabilne, no mam inkrementalnu zalohu na kazdy den (je to file server), len tak pre istotu
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Ja mam sice len 1-ho pipika, ale je isto vacsi ako tvoj.

Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

neviete, ci ten test robili na viacerych kusoch (aspon 10) toho isteho typu? lebo z clanku to vyzera, ako keby si vybrali nahodne po 1 jednom kuse od kazdeho vyrobcu a zacali testovat. takto mohli vychytat zrovna vadne kusy.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Tak pre všetkých, ktorí vychvaľujú zrýchlenie. Dnešné PC s bežným HDD sú dostatočne rýchle a rozhodne nesúťažím s PC v rýchlosti :) Ako vravel niekto hore, aj z pokazeného HDD sa dajú dáta vydolovať, z tohto nie. A 160,- EUR na tri roky sa mi zdá priveľa a to na HW moc nešetrím...
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

nevies o com hovoris brate. SSD si nikdy nevyskusal, ale rozumy tu rozdavas.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

ja ked som zacinal v pc sfere, tak som neveriacky kyval hlavou, ked sef kupil za strasne vela $$$ Makita srobovacku a priklepku. Vravim mu, co si blby? sak si mohol kupit 3 tesco srobovacky a 2 priklepky, ved ja som si take kupil domov... No a potom prisla prva diera do betonu v cinzaku a nazor som zmenil. Kup si SSD...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nazorny priklad medzi priklepkou z lidla za 40 € (kde je namahave spravit dieru aj s 6tkou vrtakom) a kvalitnou za 400 € s pneumatickym priklepom, pri ktorom vobec netreba tlacit a aj vrtak 12tka ide do steny jak do masla

na vyvrtanie ozaj iba zopar dier rocne staci aj to prve. keby som sa vsak vrtanim dier so stien "zivil", to druhe je nevyhnutnost
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Lídl je predražený. Značkové obchody predávajú príklepovku za 20 eur.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ako kladivo a majzel?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ci to staci zistis, ked budes stat na rebriku a trochu dlhsi vrtak sa ti zasprajcuje v diere, vytoci ti tu vrtacku u ruky a dostanes po papuli jak od Klicka. Aj keby som vrtal len raz za rok, aj tak by som inu vrtacku nechcel. Mam Makita HR2450, idealna volba na doma, stala cca 150, nie 400...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mozem potvrdit, stalo sa mi to, s velkym kladivom z baubau za 19€ ked som trafil roxoru... ruky som citil tyzden.... to iste sa mi stalo na hilti a nevedel som ze sa nieco stalo, spojka to jednoducho odopla a zacala rapkat.... zdielam nazor ze ked naradie tak znackove aj ked trochu drahsie... pri domacom zuvani vydrzi desiatky rokov a pracovat s tym je radost ;) preto mam doma makitu a hilti vrtacku a flexu profi radu bosch
Odpovedať Hodnotiť:
 

jj presne! vsetko neznackove co som mal sa uz pokazilo, napr. som sa nechal nalakat na gude stolovu pilu (najhorsia kupa zivota) a po 10hodinach zhorel motor. Mi ju v hej.sk nezreklamovali, ze som ju pretazil. Zedli kkt aj s vajcami magori, odvtedy tam nekupujem. Mam (nemam daroval som) aj Bosch priklepku, uz cca 18 rokov a ide ako nova.. Toto leto som kupil Black&decker okruznu pilu (narex odisla po 15 rokoch), ta ked odide tak faktze koncim s lacnym naradim...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja pouzivam vrtacku Narex ktora este komunizmus pamata a doteraz ide dobre.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja uz peknych par rokov (tusim vise 6) vrtam s akumulatorovou Bosch GSB-14,4Ve a stale verta bezchybne.. Predtym som mal zelenu Bosch (hobby rada), nebola zla, ale oproti profi je to nebe a dudy :)
Nestala sice 100 EUR ale v prepocte okolo 400, ale mozno prezije aj mna, ked som videl co vsetko prezila v otcovich rukach :) Parkrat uz s nou za mnou prisiel so slovami "asi som ti zapiekol vrtacku", ale nehrozi. Jedine, co mi na nej uz trocha vadi, ze este nie je s LiIon baterkou, ale v tej dobe to este nebol standard. Ale nabija sa tiez len pol hodinu, nie ako tie lacne, kde som musel vise 2 hodin cakat :)
Na naradi sa neoplati setrit.. Otec krutil hlavou ked som kupil malu flexu Hermann. Ze ci som zdravy davat 90 EUR za malu flexu. On si radsej kupi za 19,90 zo Stovi :)
Ale po mesiaci, ked ju zapieklo zmenil nazor :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam GSB 14,4-2-LI, 3x lion bateria, za 10 dni mi konci 3rocna zaruka :) Rok pred tym som kupoval GSB 13 RE (kablova vrtacka) ale odkedy mam tu srobovacku tak vsetko vrtam s tou :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Musím sa smiať na nejakej Makite. Makyta je púchovský výrobca odevov. A Makita? Neviem. A ako si na to prišiel že ide o značkový výrobok??
Majú zlé regulátory otácok, také hrubé, necitlivé...
V podstate výrobok s nejakým nápisom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

zalezi. ssd nepotrebujes ak svoje pc pouzivas len ako masinu s pristupom na net + nejaky kancelarsky balik a z casu nacas dokazes prehrat filmy a muziku. proste tam jebnes nejake ubuntu alebo freebsd a mas vystarane. to, ze nemas pocitac pouzitelny do 7 sekund po zmacknuti <power>, ti nevadi. tak isto, ze ti *office startuje par sekund dlhsie tiez nie.

ale, keby si denno-denne potreboval fungovat rychlo a efektivne, tak si to SSD na system zaobstaras.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

ano jasne, ved HDD su dostatocne rychle, ale problem nie je v rychlosti kamarade... cely problem a najväcsi rozdiel medzi SSD a HDD je v odozve, ano to su tie milisekundy... citanie a zapis v stovkach MB/s je az ta druha vec co robi rozdiel... aj najpomalsi SSD bude preto vzdy rychlejsi ako najrychlejsi HDD... fyziku neoklames
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak napriklad taky matlab startuje na beznom HDD cca 48 sekund a na starom 4 rocnom SSD ktory je oproti dnesnym SSD uplny sunt to mas spustene za 4-5 sekund. to je len prvy priklad co mi napadol. ak taketo zrychlenie nepozadujes, tak maj dostatocne rychle PC s beznym HDD.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

počítač stačí štartovať 2x do roka, po výpadku prúdu
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Som rád že aspoň jeden tu nie je magor.
Alebo máš nebodaj celý rok nonstop zapnutý komp?
Tak potom pardóoon. Ty si iný MAGOR!
Aj s horčicou...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mal som adata xpg910 alebo neco take a hrialo sa to ze by som na tom obed uvaril tak som vrátil a vzal si kingston rozmyslal som aj nad samsungom a intelom no pre mna to bolo vela. vyhodil som za disk 68€ a viac nedám realne ma 111gb a system na nom bezi neporovnatelne rýchlejsie kusok poskocilo nacitavanie v hrach, nehreje sa tak brutalne,da sa udrzat na nom ruka mam ho v desktope. Ak mozem poradit nekupujte adatu dokonca aj karta do mobilu od adaty je neco strasne co sa teplôt týka to priam horí nieco neskutocne na tuto dobu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

S Adata microSD 32GB som mal skusenost ked mi umierala v mobile. Data beznym sposobom nesli vybrat, hoci som videl strukturu adresarov, ale pri kopirovani vytuhla. Zachranil som ich cez getdataback vsetky, s tym to islo ako po masle. Zaujimave na tom bolo to, ze v takom istom mobile (HTC EVO 3D)a taka ista karta kupovana spolocne s tou mojou umrela kamosovi o 2 tyzdne skor ako mne :). Nastastie boli vyreklamovane obe. Ale zas co sa tyka operacnej pamati, pouzivam ich v troch pc bez problemov uz par rokov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

používam OCZ Agility 3 SSD 120GB už štvrtý rok. Vymákol som FW 2.50 ktorý opravuje množstvo nedostatkov a zlepšuje prácu a bezpečnosť SSD, no na nejakom minoritnom HW robil chybu, tak ho z webu na druhý deň stiahli. Už viac ako rok tam je len 2.25. Ja používam 2.50 a mohlo by kopec iných spokojných používateľov, keby ten 2.50 dotiahli do konca a opravili tú chybičku, alebo aspoň napísali že nepoužívajte na tom a tom HW. A nehovorte mi že to by potom nezarobili, práve s takýmto prístupom nezarobia, ...
Od kedy ich vlastní Toshiba nemá to úroveň.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

aky mate nazor na Hybrid?

mam SSHD, no bohuzial na sata2..takze to necitim.. mal som SSD Verbatim 120gb - otras, neodporucam nikomu.. bol pomalsi ako normal 7200 HDD..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

SSHD su takym kompromisom napr do notebookov, kde potrebujes mat aspon 500GB ulozneho priestoru ale chces trosku pomoct kompu, aby bol sviznejsi.. Uz som ich par dal zakaznikom a rozdiel bol citelny. Sice nie tak ako pri SSD ale bol citelny. A postupom casu ako ho uzivatel pouziva, tak sa najcastejsie subory ulozia do SSD cache a bezna praca je velmi svizna.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ono ked nieco ides kupit a nevyznas sa v tom, tak chod na nejake diskusne forum a tam si precitaj. Verbatim by som nekupil ani nepriatelovi. Znaciek na trhu su desiatky, takze miesto riskovania chod rovno na Intel a budes spokojny. A SSHD je mrtva vetva, je to lepsie ako HDD, ale podstatne horsie ako SSD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ten verbatim som skusal z alzy..tak ze som nereiskoval nic...do 7 dni som to vratil..
a s tym sshd neviem ci je mrtva... predsa len pri SSD mas stale vyssiu moznost straty dat...a jak pisal hore.. je to kompromis..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tých 2PB nieje až tak veľa vzhľadom na to že starší Samsung 830 vydržal až 6PB (6000TB).

http://www.xtremesystems.org/forums/ showthread.php?271063-SSD- Write-Endurance-25nm-Vs-34nm&p=515 5598&viewfull=1#post5155598
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco tam nezahrnuli vsetky bezne dostupne disky rovnakej kapacity,az tak vela ich nie je takto to vyzera ze si to tie firmy zaplatili. Velmi by ma zaujmal Crucial, akurat dnes som kupil MX100 256GB, M500 dostane za odmenu thinkpad. Na tej M500vke mi ssdlife ukazuje toto http://prntscr.com/5ejs19 ... neriesim
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

mne zatial starsi vertex ex (60gb slc) pripojeny k takemu notebooku na internet: http://dopice.sk/bxR a v desktope, ktory pouzivam primarne sme na tom podobne: http://dopice.sk/bxS
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Samsung 840 Pro je SSD diskom uvedeným na trh v druhej polovici roku 2012".. to je zvlastne, ze ja ho mam v PC uz od januara 2012 :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a potom si sa zobudil a ruka v serbli. 840pro uviedli koncom septembra 2012.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár