neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Naberá India na kvalite? Po Nadellovi sa stal Pichai dvojkou v Google

Značky: IndiaITGoogleMicrosoft

DSL.sk, 27.10.2014


42-ročný Sundar Pichai sa stal jasným mužom číslo dva v spoločnosti Google, keď CEO Larry Page v piatok pridal do jeho kompetencií riadenie všetkých hlavných produktov spoločnosti s výnimkou YouTube.

Pichai začínal v Google v roku 2004 a pôvodne bol produktovým šéfom pre prehliadač Chrome a neskôr operačný systém Chrome OS. Následne sa stal produktovým šéfom Google Apps a v minulom roku aj šéfom vývoja Androidu.

Na prelome minulého a tohto roka mal byť údajne Pichai vážnym kandidátom na pozíciu nového CEO v Microsofte, túto pozíciu nakoniec získal iný Ind Satya Nadella.

Od piatka pod Pichaia v Google patrí po produktovej stránke aj vyhľadávanie, mapy, sociálna sieť Google+, reklamné a ďalšie komerčné produkty, výskumná divízia aj technická infraštruktúra. Jednotlivým produktom zostávajú ich doterajší šéfovia, riadiť ich odteraz už ale nebude priamo Page ale Pichai.

Jediným produktom, ktorý zostáva mimo riadenia Pichaia, je YouTube, ktorého šéfkou je Susan Wojcická. Wojcická je so zakladateľmi Google úzko prepojená, keď spoločnosť v roku 1998 odštartovala v jej garáži v Menlo Parku a zároveň bola donedávna švagrinou druhého spoluzakladateľa spoločnosti Sergeja Brina.


Sundar Pichai (foto: Google)



Podľa dostupných informácií Page k presunutiu riadenia produktov na Pichaia pristúpil s cieľom uvoľniť svoj čas pre možnosť väčšieho sústredenia sa na dlhodobejšie produkty spoločnosti.

Pichai sa tak stal po Satyovi Nadellovi druhým Indom v kľúčových pozíciách v najväčších internetovo-technologických spoločnostiach. Pichai aj 47-ročný Nadella získali v Indii aj vysokoškolské vzdelanie, obaja v ňom ale pokračovali aj v USA a celú svoju profesionálnu kariéru pôsobili v amerických firmách.

India, ktorá je v oblasti IT známa ako dodávateľ množstva pracovnej sily ale zároveň často nízkou kvalitou, má okrem Pichaia a Nadella zastúpenie vo vrcholnom riadení amerických internetovo-technologických gigantov ešte v podobe viacerých viceprezidentov Google. V Apple, Facebooku, Yahoo sa na najvyšších pozíciách nenachádza ani jeden Ind, s výnimkou Nadellu rovnako ani v Microsofte.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

Gratulujeme a posielame kvety
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

dnes ma meniny Sabina a nie Pichai
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

VIRUqr http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobré priezvisko...
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

číta sa to ako "ch" alebo "č"?
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Ani jedno muy veľmi nepomôže... :-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ani tretie, "š"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

neviem, co je na piti caju take strasne..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://i.imgur.com/583QcPH.png
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

odpoved: nie. je ich mrte, a par "lastoviciek" leto nerobi.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Plný súhlas. Tí čo z Indie vycestovali za prácou sa väčšinou ešte ako tak dajú použiť, tí čo zostali sú však, práve naopak, väčšinou totálny odpad.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ja by som niekoho velmi nerad oznacil za odpad, ale uz som mal parkrat docinenia s kodom od indov a myslim, ze moja sestra by to po trojtyzdnovom skoleni zvladla napisat lepsie. trivialne hlupe chyby, bez kuska elegancie alebo efektivnosti.
kolega hovoril, ze za urcitych okolnosti to dokonca aj robilo co malo, co samozrejme zarazilo vacsinu pritomnych :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A neplati to len o developeroch. Indicky helpdesk ci nebodaj service management je povestny. Tiez nerad ludi nalepkujem, obzvlast hanlivo, ale tu to skratka sedi. Na 10 Indov v Indii pripada tak 1 pouzitelny a to je katastrofa. S Indami vycestovanymi za hranice je to povacsine o dost lepsie. Ono to je ale tym, ze ten 1 pouzitelny vacsinou velmi rychlo zdrhne za kopecky.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

treba si pýtať fotku
Odpovedať Hodnotiť:
 

chelou, ceľ mi jor nejm and jor posišon.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

tu je na mieste pripomenut si snad najznamejsie job interview: http://dopice.sk/b3g
:)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"i am putting my screwdriver everywhere" a ten xicht .. no zbohom :D :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pichai
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Wajcickovú?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

z tej miliardy sa proste par sikovnych ludi urodit musi, aspon ako statisticka chyba. :-)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

presne jak hovoris.. zbytok kvalit indie vyzera aj takto http://dopice.sk/b3i
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Tak toto video ma znicio! Uz dlho som sa tak nenasmial! Vdaka ti dobry clovek!
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Keby sa oholil, možno by nepichal.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Podľa výzoru tam asi Pichal toho správneho...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Akosi sa v zapadnom svete pozabudlo odkial su znalosti.

India na kastovny system a ludia z najvyssich kast vyzeraju jednak esteticky (na rozdiel od tych z nizsich kast, aka nasi romovia), jednak sa im dostalo kvalitneho vzdelania.

V neposlednom rade su to arabske krijiny a India, ktore boli cele tisicrocie vo vede a technike popredu zatial co vo "vyspelom" zapadnom svete vladla stredoveka doba temna. Boli to arabske krijiny a India, odkial v 13. storoci postupne prichadzali matematicka znalosti a renesancia do tzv. "vyspelej" Europy.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

radi zabúdame na to, na čo zabudnúť chceme...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A? Aj greci dali svetu vela, ale zit z minulosti sa zit neda.
detto india.
Obycajna konkurencia, neinovujes a si v prdeli, nikoho nebude zaujimat co si dokazal v minulosti.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ale VSETKY VEDOMOSTI POCHADZAJU OD INAKADIAL HUR DUR.
Stredoveka doba temna nebola dobou temna. Pjetro zase skocil na lep viktorianskej propagande ktora tvrdila, ze ludia pred premyselnou revoluciou boli uplne jebnuti.
Tie "arabske" vedomosti casto pochadzali z Rimskej rise(Byzancie) - nevravim ze moslimovia nemali mnozstvo vlastneho vyskumu, avsak po dobyti Bagdadu a naslednou mongolskou navladou sa skoncila "zlata doba Islamu", ktora trvala 3-5 storoci, rozhodne nie milenium.

India nikdy nebola jednotnou krajinou. India je viacej rozmanita ako cela Europa, co vidno napr. v pocte jazykov - +440 v Indii vs +280 v Europe.
Ake take zjednotenie paradoxne priniesla az Britska Vychodoindicka spolocnost, ktora bola v Indii takmer neustale vo vojne voci "regionalnym" vladarom, ktori podporovali Francuzov.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Jo, trocha som prestrelil, mozno tak pol tisicrocia. Rimska risa bola na tu dobu na tom mozno relativne dobre co sa tyka techniky (vojenskej a stavitelskej techniky) a z hladiska doby v 1/3 svojej existencie navazuje na starych Grekov (existovala vyse tisicrocie), ale spolocensky a moralne risa upadala. Z pohladu vedy sa ale asi neda povedat, ze by Rimska risa v druhej polovici svojej existencie (2 st. p.n.l. - 4 st. n.l) rozvijala mudrosti starych Grekov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako kedy a ako kde ... V kazdom pripade z minulosti sa vzdy tazit da. Aj ked nie priamo zit.

No a v neposlednom rade, ze by sme nepotrebovali historiu (ako subor faktografickych poznatkov), sa neda povedat ... To je jedna z veci co nas robi kym sme. Homo sapiens je jediny druh, ktory si uvedomuje svoju vlastnu historiu (a mozno sa je schopny z nej aj poucit), inak by z nas bol len dalsi druh opice.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja nehovorim ze historia nie je dolezita, ale dakovanie nie je namieste, v prvom rade si to nechali zaplatit, nedali to svetu zadarmo a dlho z toho zili, a v druhom rade, neskor by to vymyslel niekto iny(europan, cinan, african).
Z minulosti sa tazit da aj zit, a tie narody ktore maju nieco take v historii z toho aj tazia a ziju(pritom ich predkovia keby ich videli tak sa hanbia za ich lenivost, vid greci).
Cize takymto sposobom dakujeme tim krajinam.
A to je podla mna uplne dostatocne a spravodlive.
Nastastie vtedy neboli patenty, inak by si hovoril o dakovani tymto krajinam keby ta tisice rokov zdierali za jednoduchu myslienku na ktoru by casom prislo xy tisic ludi.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Napr. Zidi z minulosti tazia este dnes.
Odpovedať Hodnotiť:
 

židia ťažia z prítomnosti, už tisíce rokov
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kastový systém Indie sa už dávno rozpadol. Belocha v indii nenájdeš. Rozvoj Indie, Grécka, Egyptu... boli v časoch kedy tam žili čistokrvní biely. Teraz sa to tam pomiešalo. Sex je horšia zbraň ako vojna alebo genocída.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Teba vyslachtili na chovnej stanici? Kastovny system je v Indii stale velmi silny, najma na vidieku. Tiez postavenie zien je neporovnatelne.
Btw. davny "rozkvet" vo vsetkych Tebou vymenovanych krajinach suvisel s rozdelenim spolocnosti, kde jedni otrocky makali a druhi vladli / filozofovali / tvorili. A ked sa pozries na stare obrazky, zili tam ludia cca takej istej farby ako teraz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty debilko trolovací neurážaj.

Kastový systém sa rozpadol pred pár tisícročiami. To čo ty nazývaš kastou je dnes len spoločenská trieda. Kasty boli založené na rasizme.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Civiliacie z velmo dalekeho vychodu mali vzdy svoje vzdelane kasty (uz tisicrocie pred Kopernikom a Galileom), a europska renesancia bola majoritne katalyzovana poznatkymi tychto civilizacii, len vo svojej pyche na to "vyspela" zapadna civilizacia akosi pozabudla. Odkial asi tak pochadza slovo algebra? http://sk.wikipedia.org/wiki/Algebra. Alebo algoritmus? Alebo ked Fibonacii v 13. storocii dotiahol zo severnej Afriky do juznych casti Talianska "cudnu, nepotrebnu, neprakticku" pozicnu cislelnu sustavu a nulu (ved v rimskej sustave sa tak bohovo nasobia dve 4 ciferne cisla), odkial to asi tak cez Egypt a blizky vychod postupne pomaly prislo v 11. a 12. storoci ... ze by z USA?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Biela rasa v tedy vyuzivala mozgovu kapacitu na udrzanie si poddanych a na vrazdenie vsetkeho co ma iny nazor ako ja. Take veci by sa isto vynasli aj tu ale zial tu vynasli cirkev skor a preto sa nepokracovalo vo vedeckom vyskume lebo boh vedel vsetko a videl vsetko tak naco objavovat nieco dalsie.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Biela rasa je akoze co?


Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

U T F W

http://sk.wikipedia.org/wiki/Europoidná_rasa
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dalsi link pre studium

http://sk.wikipedia.org/wiki/Rasa_(človek)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dalsie hole fakty z celo-planetarnej demografie:

1) v ramci bielej rasy pomaly vymieraju rysavci/pehavci a blondyny

2) v ramci ras a podras cela biela rasa pomaly vymiera a naopak dari sa indo-arabskym rasam
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

V tomto rozdeleni patria Indovia a Arabi k bielym. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

arabi vyterajú ako cigáni, patria tam aj albánci a turci
Odpovedať Hodnotiť:
 

Indo-arabska rasa (ci pod-rasa?) su (jak nasi) pocerni, cierne vlasy, fuzy ... v Europe Albansko, dalej samozrejme Turecko, Kuvajt, Irak, Iran, Afganistan, Pakistan, India s uzasnym Bangledesom ... (neviem ako Butan, ale tam je asi mongoloidna rasa, podobne ako v Tibete a samozrejme Mongolsku a dalej trocha ina sorta v Cine). Proste cely pas juznej Azie od Turecka po Cinu su indo-arabi. Ked sa to spocita, je to aj vyse 2 miliardy.

A biela rasa? Nuze to mame 700 milionov komplet cela Europa od Gibraltaru cez Rejkjavik a najsevernejsi cipik Skandinavie cez Ural po Kretu. Rusko 130 milionov, Kanada, USA 320 milionov, ale mozno 1/6 su z toho pristahovalci (povodni indiani, miesanci, latino podrasa a africka pod-rasa pocernych) ... atd atd. Ked to spocitame celoplanetarne, mame problem sa dostat k 2 miliardam. Afrika nyst moc co sy tyka belochov a v Cine tiez nezije pol druhej miliardy bielej rasy. Oceania detto.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ze cirkev bola brzdou vyskumu je podla mna zas len jedna z dalsich propagand odlisnych ideologii. Ked by sme to vzali z nasho regionu, prve pisomnictvo tu systematicky rozsirila az cirkev. Mozno ani Karol Velky nevedel citat a to bol vrcholny predstavitel Franskej rise, co potom jeho bezni poddani.. Od univerzit az po zakladne skoly ide zvacsa o zamery cirkvi a spravidla jej vplyvu na panovnikov. Pre cirkev bolo totiz jednoduchsie ziskavat podporu od prostych ludi ako od zadzobanych zemepanov, preto bolo logicke, ze mala zaujem na pozdvihnuti urovne uplnej spodiny. Cim viac mali, tym vacsie milodari mohli davat. A to som to popisal iba z cisto pragmatickeho pohladu. Vacsian socialne orientovanych institucii bola dielom humanne orientovanej cirkvi, rozhodne nie burlivakov z francuzskej revolucie alebo degenerovanych sadistickych zemepanov.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Humanna cirkev sa snazila o vzdelanie (s)prosteheho poddanehu ludu? To hadam nie. Este pred "chvilou" sa omse sluzili v madarcine alebo latincine. To ale suvisi s tym, ze spisovna slovencina neexistuje ani 200 rokov. Ak sa niekto o svojich poddanych staral (z pohladu skolstva a vzdelanosti), bol to panovnik vo forme nejakej vynimky, napr. Maria Terezia.

Cirkev rozvoj vedy a techniky jednak brzdila, na druhej strane ho sucasne z isteho aspektu nepriamo aj umoznovala. Samozrejme nie preto aby sa objavila pravda preco robi Mars divne slucky na oblohe. Cirkev zohrala dolezitu ulohu vo vyvoji pisma, zaznamenavani udalosti na obleho a vyvoji kalendara. AVSAK: treba si uvedomit ze to nebolo z pricin najst pravdu (nedajboze inu ako v Biblii). Bolo to vsetko cisto pre ucely a potreby cirkvi. Tieto vedomosti vsak posluzili aj inak.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Písmo a kalendár tu boli aj pred cirkvou, a možno lepší ako dnes.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej, ale vznikli/sluzili kvoli/prave/v dosledku nabozenstvu. Cirkev samozrejme existovat nemusela, vidme pyramidy v Gize, Stonehenge (to asi nebol pred-staroveky urychlovac castic ze ano)... a.i. Vsetko postavene "zazracne" s ohladom na nebeske ukazy (napr. rovnodennosti na danom uzemi, resp. smerovanie na nejake suhvezia na danom uzemi atd). Samozrejme toto vyzadovalo mnoho-mnoho-rocne skusenosti a pozorovania cyklov a roznych udalosti/javov s 1/2 ci 1 rocnou periodou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hovorím o iných kalendároch ktoré si ty v živote nevidel. Kvalita civilizácie nestojí len na technológiách, ale aj na slobode a pokojnom živote ľudí a zvierat. Pyramídy v Gize sú z betónu a možno ich postaviť ručne bez akýchkoľvek zložitých strojov. Orientacia stavieb podla hviezd a svetovych stran je bezna aj dnes, napriklad pri stavbe pasivnych domov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sunar Pichaj
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

už dávno tvrdím, že keď Čína a India dosiahnu reálny technologický progres, bude to kopec srandy.

Dnes má Čína vlastné servery, polovica štátnych doktorov v USA je z Indie, Indovia riadia americké technologické top firmy, lietajú do vesmíru...

Ale je to správne a tak to má byť!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hej, ved Cine roky polka sveta vyvaza technologie a IP a Indov ucime ako ich ovladat, tak nejako sa to muselo prejavit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten zaver je asi najlepsie potvrdenie toho ze cina a india tak lahko neprerastie usa a europu ked im odchadzaju najvacsie mozgy, ktore vyuzivaju svoje moznosti na rast inych statov.
Cina ma celkom slusne nabehnute stat sa svetovou velmocou, ci im to vyjde je otazka. Moze a nemusi. Ale uz vela slovakov pracuje pre cinske firmy.
India zatial az tak nie, musela by sa najprv viac civilizovat ako cina.
Uvidime.
Kazdopadne to je kolobeh zivota, nic nie je nemenne. A tak to je spravne, zaspis, zijes z minulosti, lahko na to doplatis.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len malá oprava. Čína svetovou veľmocou je už pekne dávno, to že tam je stále priveľa ľudí ktorí hlinu hryzú a režim sa ani nehrá na nejakú extra slobodu na tom nič nemení.
Odpovedať Hodnotiť:
 

OK, beriem spat.
India kazdopadne urcite nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

zabudli ste na CEO Adobe.

bolo celkom vtipne, ked na najnovskej konferencii adobe stali na podiu dvaja CEO dvoch gigantov z americkeho kontinentu:

MS - Satyanarayana Nadella
Adobe - Shantanu Narayen
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár