neprihlásený Utorok, 7. júla 2026, dnes má meniny Oliver
Drobná chyba vo Firefoxe spôsobila koniec vzťahu

DSL.sk, 24.3.2006


Nepríjemné dôsledky mala pre jeden evidentne technicky zdatný pár chyba v ochrane súkromia vo Firefoxe.

Firefox totiž obsahuje drobnú chybu, keď pri vymazaní citlivých informácií vymaže síce uložené heslá a zoznam stránok, pre ktoré boli uložené, nevymaže ale zoznam stránok, pre ktoré je nastavené neukladanie hesiel. Táto chyba sa nachádza aj v aktuálnej verzii Firefoxu 1.5.0.1.

A práve na tento zoznam svojho priateľa narazila jedna užívateľka Firefoxu.

Po vymazaní nezostali v danom Firefox profile síce žiadne stopy po histórii navštívených stránok ani iné citlivé informácie okrem zoznamu stránok, pre ktoré sa nemajú ukladať heslá. Užívateľka medzi nimi našla viacero zoznamovacích stránok, po ich objavení vzťah ukončila.

Čo je najviac prekvapujúce, túto chybu navyše nahlásila cez Bugzilla systém tvorcom Firefoxu.

Pôvodne sa totiž domnievala, že išlo o vážnejšiu chybu, keď zoznam stránok, pre ktoré sa nemá ukladať zoznam hesiel, je zdieľaný medzi viacerými profilmi. Ako sa ale ukázalo, zoznam týchto stránok zostal v jej profile zrejme potom, ako boli jej priateľom vymazané citlivé dáta pomocou funkcie ich mazania.



Najnovšie články:

Voyo opäť zdražuje
Intel potvrdil zdraženie CPU, aj kvôli vysokému dopytu
Loď na záchranu vesmírneho teleskopu Swift úspešne odštartovala
OpenSSH pridal postkvantový algoritmus už aj pre autentifikáciu
Tesla zvýšila množstvo vyrobených elektromobilov
4ka v noci plánovane odstaví hovory do iných sietí
V štvrtom reaktore Mochoviec je už všetko jadrové palivo
Rast cien RAM a flash podľa analytikov výrazne spomalí
V čase horúčav nemá v USA elektrinu viac ako milión domácností
Veľký výrobca LiFePO4 uviedol úložisko postavené na sodíkových článkoch


Diskusia:
                               
 

he he he ....smola chlapče. Poďakuj tvorcom Firefoxu. Vlastne ak je to američan, tak to dá ešte aj na súd ako citovú ujmu :oD
Odpovedať Hodnotiť:
 

haha lol.mozilla je aj tak naj
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mal pouzivat CCleaner, prehliadace nikdy nezmazu vsetko, co by mali. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Haha nechala ho lebo navstevoval zoznamovacie stranky, ako keby ju tym automaticky podvadzal :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ste si aspoň prečítali v čom je problém. oni zdieľali jeden account obaja a potom vytvorili pre neho druhý. lenže on už pred tým browsoval po zoznamovacích stránkach, takže zoznam stránok zostal v "jej" profile.
Odpovedať Hodnotiť:
 

trochu Ti z toho vypadlo to dolezite... on samozrejme zmazal vsetky privatne data, akurat ze Firefox ma taku chybicku, ze zoznam stranok, pre ktore nechces ukladat hesla, nevymaze...

a to je inak dost vtipne, lebo ked nechces, aby zostali po niektorych navstivenych strankach co najmensie stopy, tak prave pouzivas to, aby si hesla pre ne nepametal... :)

skusal som, fakt to nemaze, mrska jedna... :) dobre vediet do buducna
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nech sa ta krava nevyhovara na prehliadac, bola by ho nechala aj tak.
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne tak ... ak by chceli ostat spolu, tak by si nevytvarali oddelene profily ;) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Opera Forever ! ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nech zoastane chlepec slobodný.....to mu radím....za 17 rokov bude na to z láskou spominat a tvorcom Firexofu ďakovať...hehe

Odpovedať Hodnotiť:
 

Firefox sa mi nikdy nepacil. Je to to iste ako iE mozno len, ze je to obnovenejsie. To, ze nieco ide rychlejsie by ste si mali pamatat jedno. Pomaly dalej zajdeme A ten kto tu napisal, ze aj tak je firefox naj. tak to nemoze byt zdravy clovek. Firefox tak ma uz dalsiu kritiku za necely pol rok, co je zhruba vyborny vykon na to, kolko ludi ma tu doslovne BLBOST a ako su oje*any. Hroza. Ja som ju mal prvy krat v case ked firefox obsahoval velku dieru prepustajucu nehorazne virusy a aj som na to dopadol, a na vasom mieste ako prvy dojem po tyzdni takehoto odsra*eho browseru by ste si ho uz ale UZ NIKDY viac nenainstalovali. Firefox SUX! <<<OPERA-FOREWER>>> Ta ma ovela lepsie funkcie. Staci stlacit klavesu ( + ) a mozem citat text vzdialeny od monitora aj na viac ako tri metre. ( + ) si nastavim take zvacsenie stranky ake chcem. A aj keby to firefox mal, tak to by ste sa museli spirtat v nastaveniach ako blbci miesto stlacenia jedineho gombika paru krat. Pouvazujte, a ty co ste operu nemali tak vam vazne doporucujem download z tahaj.sk. Je to super. Az na tu novu testovaciu verziu. Najlepsia je v8.0 - v8.50. Ziadna diera a aj ty co mali firefox povedia, ze je opera rychlejsim browserom, hlavne uhladnym a neotvaranim stranok v novom a novom okne. To by pri POP-UP bolo presne ako iE a opera? Ta ma vlastne zalozky. Ved skuste. <<<OPERA-FOREWER>>> Opera ma u mna 10z10bodov. Ani len jedina miliontina zo stotiny tychto bodov nie je na zmar. Takze. DOWNLOAD DOWNLOAD DOWNLOAD stante sa modernymi ludmi. Inak Dobre ranko. Bezim do prace.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Firefox ma najvetsiu sancu stat sa svetovym browserom hlavne vdaka nazvu. V dnesnej dobe su v podstate vsetky browsery rovnocenne, na psychiku skor vplyvaju veci ako vzhlad a nazov. Keby som si mal vybrat iny browser ako IE, tak radsej Firefox ako Operu, pretoze nazov Opera mi pripomina nieco stare, konzervativne, atd. Firefox je nieco futuristicke, rychle, atd. Samozrejme, Firefox ma vela rozsireni, ale tie vznikli hlavne vdaka velkemu zaujmu o tento browser, rozsirenia by nebol problem urobit ani pre Operu, ale ten nazov. IE bude nadalej stracat %, zase len kvoli psychike, pretoze kto dnes pouziva IE, tak predsa musi byt noob, ved kazdy vie, ze IE je magnet na viry. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ehm.. utekal si pozberat smetne kose zo sidliska ? Lebo tvoj siahodly prispevok je hodny asi takeho cloveka ( sorry setkym smetiarom :))) ).

Videl si uz program vo verzii 0.x ktory nema dieru ? Sud az hotovy program..a nie vyvojovu verziu.

A co splietas so zalozkami ? To nieje vysada Opery. Tuto vlastnost ma Firefox uz od zaciatku vyvoja. ( a nesnaz sa oznacovat Opera team za ludi ktory vynasli zalozky...pretoze oni prvy neboli ( poobzeraj sa vo Wikipedii ) )


A pismo zvacsis stlaceniom 'ctrl' a '+' pripadne 'ctrl' a '-'. Ziadne nastavovanie....

Trepes blbosti... Najprv sa zamysli...

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty puk, ty si nevidel firefox ani z rychlika, tak uz nabuduce radsej tolko netaraj!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár