neprihlásený Nedeľa, 12. júla 2020, dnes má meniny Nina
LTE od Telekomu je už v celej Bratislave

Značky: Slovak TelekomLTE / 4GpokrytieBratislavaSlovensko

DSL.sk, 23.5.2014


Telekomunikačný operátor Slovak Telekom dnes dokončil pokrývanie Bratislavy dátovou sieťou LTE, keď dnes spustil LTE v dvoch zostávajúcich častiach, Starom Meste a Petržalke.

Operátor o tom informoval v tlačovej správe.

LTE v Bratislave začal operátor spúšťať 9. apríla, kedy pokryl Karlovu Ves a Dúbravku. Neskôr postupne nasledovali v tomto poradí Ružinov, Nové Mesto, Rača, Kramáre, Vajnory, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Trnávka, Devínska Nová Ves, Devín, Jarovce, Rusovce, Čunovo, Záhorská Bystrica, Mariánka a dnes nakoniec Staré Mesto a Petržalka.

V Bratislave Telekom využíva nové frekvencie v pásmach 2600 MHz a 800 MHz získané vo výberovom konaní na konci uplynulého roka, v centrálnych hustejšie osídlených častiach 2600 MHz a v okrajových častiach 800 MHz. Sieť tu prevádzkuje v konfigurácii so šírku kanálu 20 MHz a s maximálnou teoretickou rýchlosťou sťahovania 150 Mbps a uploadovania 50 Mbps.

Okrem toho Telekom prevádzkuje v 31 ďalších mestách LTE sieť v pásme 1800 MHz v konfigurácii s maximálnou rýchlosťou 73 / 23 Mbps.

Operátor ale ani so spustením novej rýchlejšej 150 Mbps siete neohlásil novú ponuku služieb a LTE tak ponúka stále s pomerne neatraktívnymi podmienkami. LTE je možné využívať len s programami Neobmedzený mobilný Internet 2 a 3 a paušálmi Happy M a Biznis Star ** a vyššími.

Hoci LTE je najmä technológiou pre rýchle dátové prenosy, dátové paušály Neobmedzený mobilný Internet využiteľné s LTE majú rovnaké limity na množstvo mesačne prenesených dát ako ich klasické 3G verzie, teda 5 GB a 10 GB. U paušálov Happy a Biznis Star majú zákazníci okrem najvyšších a výrazne najdrahších verzií XXL a ***** k dispozícii len 1.5 GB až 3 GB dát prenesených mesačne, o 1 GB viac ako bez LTE.

Za možnosť využívať LTE na týchto programoch zákazníci s viazanosťou platia 9.99 eur mesačne u Neobmedzený mobilný Internet a 4.99 u Happy a Biznis Star. Neviazaní zákazníci platia až dvojnásobok.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Pre americké nepokoje mení softvérovú terminológiu aj Linux
Apple odporúča nezatvárať MacBooky s krytkou webkamery
Ďalšie Intel CPU údajne s netypickými 8 jadrami a 12 vláknami
Android 10 sa podľa Google presadil najrýchlejšie
Alza dostala za zavádzajúcu reklamu miliónovú pokutu, v Maďarsku
K dispozícii už aj upgrade na Linux Mint 20
Prehliadače pridajú podporu alternatívy JPEG-u AVIF v auguste
Štart Starlink satelitov s tienidlami opäť odložený, na sobotu
Fedora schválila Btrfs za štandardný súborový systém
WD začína dodávať 16 TB a 18 TB disky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

Radiation level high, but not toxic :-)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

datove limity a ceny na urovni rovnikovej afriky.

typicky telekom.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

kokos a ešte chcú aj príplatok za tie rovnako smiešne limity ako v 3g a 2g. mimochodom telekom ako jediný operátor stále veľkú časť slovenska pokrýva len technológiou gprs. tým obyvateľom je správa o pokrytí bratislavy sieťou lte platná asi toľko ako mŕtvemu zimník.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

a som v BA a neni tu LTE
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

A pozrel si sa aj pod koberec?

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to ako prve!
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Mozno bude za rohom. Alebo tajne cihat v pivnici.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

presne to je uchylka LTE od Telekomu
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Počul som kroky pod oknom....pozriem bližšie a to LTE...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ste to zase zle napisali
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas praftu sle to napisali

nieje tolesite vichrat ale sucastnit sa
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

sak u nas mame davno LTE - lacny tesco etanol
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Ono ja viem, je to dookola omieľana téma ale stále, keď si prečítam článok o Telecome a ich paušáloch zasmejem sa na jednej veci:

"dátové paušály Neobmedzený mobilný Internet využiteľné s LTE majú rovnaké limity na množstvo mesačne prenesených dát"

a naučím sa nový význam slova neobmedzený :)
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

a v kežmarku kedy bude elteé?
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

nigdá nebudzééé
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

super
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Odkedy zapli to LTE zhorsil sa mi prijem 3g signalu, tam kde som mal v pohode 3g teraz mam edge... Asi to LTE nejako rusi 3G...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nech si ho nechaajuuu , ...pockame si na normalne ceny a limity. Kto si objedna je *ebo
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Rád by som sa spýtal pánov humoristov (v telekome), kedy "potiahnú" to 3G do našej obce vzdialenej čo by kameňom dohodil od mesta. Hrôza des. A nech ma tety neotravujú cez telefón ponukami na mobilný internet, keď tu nie je pokrytie. Amen.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Zdraví ovlivňující jsou veškeré vysoké frekvence (tzn. od rádia FM přes mobily, bezšňůrové telefony, WiFi až k radarům), pokud jejich souhrnná intenzita přesáhne cca 0,6 V/m (zákonný limit přijatý za Zemanovy vlády je cca 50 V/m a byl cca 10x zvýšen oproti předchozímu pod vlivem mobilní lobby). Tato intenzita je běžně již dosažena a překročena v Praze, větších městech aj. Pokud jde o nízké frekvence, tam je třeba rozdělit elektrickou složku (bezpečná do 50 V/m) a magnetickou (do cca 0,001 miliTesla, jinak možný vliv na dětskou leukemii atd.). Vedení VN dosáhne poměrně bezpečných hodnot ve vzdálenosti od několika desítek metrů. Mobil má u hlavy intenzitu až 120 V/m, takže nevyhoví ani benevolentním limitům, v potaz se bere krátkodobá expozice, kterou bych však neradil dětem a nemocným (zvýšená citlivost).

Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Mobilní základová stanice (anténa) ze střechy vyhoví normě již od 2,5 m, takže ji můžete mít teoreticky v obýváku,ale chtěl bych vidět toho sebevraha (snad jen dr.Luděk Pekárek, Šístek, Jelínek a hlavní hygienik MUDr.Vít by do toho šli...).
Ďalší zaujímavý príspevok tu:
Kdyby lidé znali pozadí vzniku hygienických limitů, jistě by nebyli tak klidní, jako tento pán. V roce 2000 byly pod tlakem EU (de facto však spíše mobilní lobby) navýšeny limity v ČR i v SR pro neionizující záření asi 13x. Podezřelé je, že limitní hodnota je víceméně shodná s intenzitou záření mobilu u hlavy. Jinak řečeno, bez toho jednorázového zvýšení by nemohly být provozovány. Předtím byly hygienické limity prakticky shodné s normami pro elektromagnetickou kompatibilitu (vzájemné rušení) přístrojů. (pokračovanie)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Novými limity je řečeno, že člověk snese řádově 10 x více záření než by byly rušeny el. přístroje. Pracovníci Státního zdravotního ústavu v Praze, kteří se tenkrát stavěli na základě svého dlouholetého výzkumu proti zvýšení limitů pod tlakem EU, byli vyhozeni. Německý vědec Lebrecht von Klitzing (bratr nositele Nobelovy ceny za fyziku), který na univerzitě v Lübecku přišel na to, že VF záření z mobilů působí na EEG mozku už v hodnotách pod 1 V/m (platný hygienický limit je řádově 50 x vyšší) a chtěl stím vystoupit v německém parlamentu, byl vyhozen z univerzity a odborně znemožněn. Tak silná je mobilní lobby a soušasná vědecká inkvizice.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

. Jinak dle švédského vědce se mozkové nádory vytvářejí více než 10 let, takže dosavadní doba pro závěry je málo, což přiznávají i jiní vědci. Řada z nich považuje platné limity vzhledem k dalším objevům za »překonané«. Více aktuálních informací možno najít na specializovaných webech www.elektrosmog.cz, www.1elektrosmog.pise.cz a www.elektrosmog.blog.cz.
(príspevok Roman Muselík, na http://goo.gl/BWoPNF
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Na margo tvojich prispevkov si pozri nedavne preklasifikovanie mobilneho ziarenia Svetovou zdravotnickou organizaciou z kategorie "neskodne" do kategorie "stredne rizikove". A to hovorime este len o 2G signale. Ludom to vsak darmo budes vysvetlovat, ked mame bezplatne zdravotnictvo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Oficiálne vyhlásenie Svetovej zdravotníckej organizácie WHO: "ELEKTROMAGNETICKÉ ŽIARENIE: KATEGÓRIA 2B, POTENCIÁLNY KARCINOGÉN"(!!!!!!!!) zdroj:
http://dopice.sk/9v7
Za zmienku stojí toto varovanie od výrobcu mobilu a dopadne to s elektrosmogom tak ako s cigaretami.
Sám výrobca hovorí o mobile: "DRŽTE ZARIADENIE NAJMENEJ 2,5cm OD TELA KEĎ VYSIELA"
to vlastne znamená, za žiadnu cenu si nedávajte mobil k hlave, pozrite sa:
http://dopice.sk/9wx
Odpovedať Hodnotiť:
 

Taketo "carovanie" s "bezpecnymi" limitmi je vsade. Napriklad ked havarovala elektraren vo Fukusime, Rusi zakazali import takmer vsetkeho z Japonska - a zvysok povolili len pod podmienkou prisnej kontroly kazdej jednej dodavky pri dovoze do statu. Naproti tomu nas Europsky Zvaz zvysil bezpecne limity radiacie na japonske potraviny na trojnasobok. A to je len jeden z mnohych prikladov.

Na druhej strane minuly rok preklasifikovali liecive byliny do kategorie potravin, a zaroven zaviedli zoznam "vedecky overenych ucinkov" na vsetky potraviny, ktore mozu vyrobcovia uvadzat na vyrobkoch s nimi. Nic z toho, ze velakrat su to tie najlepsie lieky, overene tisicrociami, radsej sa napchavajme "vedecky overenou" chemiou s desiatkami vedlajsich ucinkov.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

90% Slovakom je uplne ukradnute, ci v Blave je LTE alebo nie. 90% ludi zije mimo BA.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ja žijem väčšinu času v BA a je mi to takisto ukradnuté :-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

101 % slovákov je LTE od Tykokotkomu ukradnuté.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

pici, kto mi ukradol LTE ? ja ho tu teda nemamz
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

"90% ludi zije mimo BA". BA má necelých 0,5 mil. obyvateľov. Podľa prieskumov a štatistík do BA dochádza za prácou, štúdiom atď. ďalšieho vyše 0,5 mil. ľudí. Čiže cez pracovný týždeň je v BA kľudne aj milión Slovákov. Teda tých 90% si asi myslel z celosvetovej populácie...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Kde zije letuska / pilot / sofer / stavbar? Hadam sa rata do statistiky obyvatelstva tam, kde ma trvaly pobyt, nie? Lebo potom by podla tejto logiky bolo vhodne rychlejsimi technologiami pokryt vlakovu trat, pretoze tam sice "nikto nebyva" ale v isty moment je tam dost vela ludi.

Realne to zaujima mozno tak do 1% Slovakov a aj to asi dost vyrazne prehanam.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Tak preco sa sem vsetci *ebete? Zostante doma !
Odpovedať Hodnotiť:
 

od dnes? lebo v utorok som bol v BA a na Hviezdoslavovom a tam v okoli som sa motkal a isiel lepsie ako niekde v lese, ale zeby som odpadol z tej rychlosti...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

v septembri pride swan tesite sa? :) aj janka hospodarova sa tesi
Odpovedať Hodnotiť:
 

To ** a ***** vyzerá ako cenzúra :D ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Viete kam mozete ist s tym vasim LTE. A nechceli by ste nahodou tie anteny davat ludom priamo do bytu ? Dufam ze vsetci viete aky to ma dopad na vase zdravie.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Hlavne, že ty to vieš.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pred casom ma sralo ked som pocul ze zase je nieco len v Bratislave. Dnes to mam u prdele. V BA som poslednu dobu viac ako by som chcel a poviem vam ze tak znicene a skarede mesto ako BA treba hladat. Vsetko osarpane skarede a tych dementnych "Bratislavcanov" co tam je. Katastrofa... Aj ked sa tu vsetci poserete co ste z BA,tak si tam pripadam ako v Amerike. Vacsina sa tam citite,ja som v BA,som Bratislavcan a pritom je z nejakej dieri zasratej a ked vam tam pride ina spz neviete sa ani odzdravit aj keby je to vas krajan popr.sused. Na ceste vytrubujete jak blazni len aby sa nepovedalo,v obchodoch ked niekto pride na nakup sa tvarite ako by prisiel kradnut, Wieden patri vam atd... nemate sami pre seba kusok porozumenia. Vdaka bohu som v BA nemusel k doktorovi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Urcite by to bol vazeny Dezo z Hornej Dolnej a ak by sa mu clovek nenapchal do zadku a nemaval hned od vchodu s obalkou,sampanskym a stetkou tak by vas rovno poslal do riti a aj to by vam dal peciatku na celo aby sa svami nemusel bavit a ak by ste to vsetko aj spravili bude sa este tvarit ublizene ze si dovolite od neho nieco chciet. To je premna BRATISLA. Takze len nech vam tam natlacia cim viac a nech vas tam idiotov upecu. Ba nenavidim a nieje to premna cast slovenska. Takyto nazor na Ba mam po 14 rokoch zivota v zahranici a vdaka bohu to je daaaleko od BA a od Wiedne.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár