neprihlásený Streda, 8. júla 2026, dnes má meniny Ivan
Služba vymaže dáta z ukradnutého notebooku

DSL.sk, 7.3.2006


Zaujímavú službu, ktorá umožní vymazanie citlivých dát z ukradnutých alebo stratených notebookov, plánuje uviesť spoločnosť Everdream.

Nainštalovaný softvér na notebooku bude pravidelne každých 15 minút kontaktovať cez Internet server služby, ktorý môže dať softvéru pokyn na vymazanie citlivých užívateľom vybraných dát.

Služba bude fungovať podobne ako napríklad blokovanie ukradnutých telefónov alebo kreditných kariet, keď po strate alebo krádeži notebooku užívateľ sám cez webové stránky alebo na hotline linke po overení svojej totožnosti požiada o nastavenie zmazania dát. Pri prvom pripojení notebooku k Internetu a nakontaktovaní služby sa dáta automaticky vymažú.

Služba len s takouto ochranou samozrejme negarantuje s určitosťou vymazanie dát, je ale pravdepodobné, že budú použité aj dodatočné ochrany zvyšujúce účinnosť služby. Jednou z nich môže byť napríklad stanovenie dostatočne dlhého limitu minimálne v rádoch niekoľkých dní, počas ktorých ak sa softvéru nepodarí pripojiť k serveru služby, aktivuje mazanie.

V kombinácii s kryptovaním dát a novou funkciou BitLocker pripravovaného operačného systému Windows Vista, ktorý zabráni sprístupneniu dát na disku ak nie sú spustené Windows Vista nainštalované na tomto disku, sa môže jednať o veľmi účinnú ochranu citlivých dát.

Služba by mala byť spustená podľa serveru Techweb v blízkej budúcnosti.



Najnovšie články:

Voyo opäť zdražuje
Intel potvrdil zdraženie CPU, aj kvôli vysokému dopytu
Loď na záchranu vesmírneho teleskopu Swift úspešne odštartovala
OpenSSH pridal postkvantový algoritmus už aj pre autentifikáciu
Tesla zvýšila množstvo vyrobených elektromobilov
4ka v noci plánovane odstaví hovory do iných sietí
V štvrtom reaktore Mochoviec je už všetko jadrové palivo
Rast cien RAM a flash podľa analytikov výrazne spomalí
V čase horúčav nemá v USA elektrinu viac ako milión domácností
Veľký výrobca LiFePO4 uviedol úložisko postavené na sodíkových článkoch


Diskusia:
                               
 

Niekto z tej firmy sa pomýli a zmaže to harddisk, dobré :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

padne databaza a zmazu sa vsetky ... to bude sranda :D ... zase vesely projekt pre crackerov ;) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobru sluzbu proti ukradnutiu ma software Steganos, ktory dokaze vystopovat ukradnuty notebook.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Srať na data, ked mi šlohnú NB za 100tis, pike LOL
Odpovedať Hodnotiť:
 

lenze niekedy maju data cenu radovo miliony az miliardy !
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem naco by niekto davat data do krypty.... to by ich mohol radsej _zasifrovat_...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár