neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Americké vládne agentúry a orgány v pondelok rokovali o Bitcoine

DSL.sk, 27.8.2013


V pondelok sa vo Washinghtone uskutočnilo stretnutie viacerých amerických vládnych agentúr a orgánov a predstaviteľov organizácie Bitcoin Foundation, predmetom ktorého bola diskusia o mene Bitcoin.

Na základe informácií Bitcoin Foundation na to upozornila agentúra IDG.

Stretnutia sa zúčastnilo viac ako 50 ľudí zastupujúcich okrem iného FBI, americkú Tajnú službu a Ministerstvo financií USA.

Detailné informácie o priebehu a výsledkoch stretnutia zatiaľ nie sú k dispozícii, podľa Bitcoin Foundation stretnutie ale plnilo úlohu detailného vysvetlenia meny Bitcoin ako distribuovanej digitálnej meny vládnym agentúram. Podľa jedného z účastníkov sa stretnutie nenieslo v nepriateľskej atmosfére a orgány sa v tejto fáze snažili získať konštruktívne informácie.

Hoci USA majú samozrejme legitímnu jurisdikciu nad menou Bitcoin len na svojom území, vzhľadom na veľkosť trhu, stále líderské postavenie v IT sektore a postavenie krajiny so sídlom absolútnej väčšiny významnejších internetových spoločností môže postoj USA k mene Bitcoin výrazne ovplyvniť jej budúcnosť.

Americké orgány už v niektorých prípadoch v minulosti pristupovali k mene Bitcoin ako k ceninám respektíve ako k oficiálnym peniazom. Naposledy na začiatku tohto mesiaca sudca v prípade žaloby proti Trendonovi Shaversonovi, ktorý stál za investičným fondom Bitcoin Savings & Trust fungujúcim podľa obvinenia na princípe Ponziho schémy, posúdil Bitcoin za formu peňazí. V predchádzajúcich mesiacoch začali regulačné orgány USA požadovať napríklad po Bitcoin burzách dodržiavanie legislatívy o praní peňazí a v apríli protidrogová agentúra DEA zabavila podozrivému 11.02 Bitcoinov, pričom ich ohodnotila v amerických dolároch kurzom v tom čase platným na najväčších Bitcoin burzách.

Rozličné orgány štátnej moci v USA v posledných týždňoch avizovali bližšie analyzovanie statusu meny Bitcoin, konkrétne navrhované zámery systematického prístupu k tejto mene a prípadné regulácie zatiaľ ale neboli predstavené.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

Posielam bitcoin regulovany a odsledovany vladnymi agenturami!
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

V amerike im poslednu dobu riadne bije na hlavu.
Odpovedať Známka: 6.6 Hodnotiť:
 

netreba zabudat, ze legal tender v us podla konstitucie je LEN americky dolar(a je jedno ci ma formu striebornych minci alebo niklakov alebo toaletneho papieru). to sa ale podla mna netyka slobodnej vymeny tovarov/sluzieb medzi obyvatelmi statov, takze mf.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ak FED nedostane podiel (ak za tym uz nieje), tak im to zrusia...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tiež mám to podozrenie,
že za tým bude niekto kto navonok tvrdí je to anonymne a v skutočnosti chce mať všetky bitcoiny označkované.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

skorej menu neviazanu priamo na stat.. ak bude vojna Us dolar ide dole resp hore.. ale Bitcoin si zije svojim zivotom..otazka ci a ako dlho to tak bude fungovat...
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Autor nieje známi, takže za tým môže byť ktokoľvek.
Je to jediná mena ktorej sa dá vystopovať celý jej pohyb, dokonca aj dátum jej nadobudnutia konkrétnou peňaženkou.

Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

Myslis tu penazenku v starych Nokiach? :D
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Autora poznať nemusíš. Stačí ti poznať princípy a pokiaľ ľudia považujú politický princíp za národnými menami za dostatočne dôveryhodný, neviem, prečo by nemohli dôverovať o niečo rigidnejším matematickým princípom za BTC.

Vystopovať sa dá síce kompletný pohyb, ale si ten pohyb robil spoza nejakej anonymizačnej služby, tak sa sledovač dostane len po ňu.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

fašismus v praxi
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

som kupil vcera 680 litecoinov uvidime ze co
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

si kupil zle xoxo
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Je už hádam jasné, že od FBI až po FED je Bitcoin už pod mikroskopom. No a logika hovorí, že nastane jedna z 2 možností pre Bitcoin.

1/ pôjde pod kytičky a legislatíva ho fakticky zlikviduje

2/ mocní menu uznajú a naskytne sa im jedinečná príležitosť využiť BTC k svojmu plánu zavedenia elektronickej NWO nemy a zrušenia nenávideného cashu /ak už BTC nebol s tým dizajnovaný/ Bude to dobrovoľné a každý si bude myslieť že takto sa odstavia nenávidené banky. To iste, a J.P. Morgan, Goldman Sachs a FED sa budú prizerať ako im anonymná mena berie panstvo nad svetom ktoré si budovali celé storočia :))))))

Ešte taká poznámka. Nevie sa kto je autorom, nikto nepozná zdrojový kód a nemá prístup k jadru systému. Čo ak je tam trojan? Hoci na generovanie nových BTC mimo oficiálnu cestu?

Sú agentúry až tak sprosté alebo sa tu rozohráva veľká šachová partia kde obe dámy sú čierne?
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

Tak, tak c) je spravne. Kvety tak ci tak. Vysledkom bude pad.
Bud pofarbenych papierikov, alebo meny nad ktorou nemaju kontrolu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

>nikto nepozná zdrojový kód a nemá prístup k jadru systému
nech citam ako citam , klient je open source a system je p2p, takze neviem co konkretne myslis pod "jadro systemu"
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Nie, len predpokladám, že špecializované (de)šifrovacie zariadenia budú zakázané, taktiež tie špeciálne integrované obvody; grafické karty budú stále povolené a hradlové polia budú v akejsi šedej zóne – v závislosti od toho, ako sa zostavia...

Bude to asi podobne ako s pestovaním maku siateho. To síce ešte nie je nelegálne (ako napr. konope), ale narezávať zelené makovice už áno...
Odpovedať Hodnotiť:
 

FED nieje agentúra, ani vládna organizácia. FED je súkromná firma, ktorá tlačí americké doláre, čiže ich aj vlastní a tie potom následne požičiava americkým bankám, samozrejme že s nejakým úrokom. Do budovy FEDu nemá prístup ani jeden člen s americkej vlády a ani Obama samotný. Síce je to protiústavné, ale zrejme to nikomu nevadí a každý je spokojný. Ak FED s bitcoin nemá nič spoločné tak to v žiadnom prípade neprejde, lebo by sa na tom nikto s americky nemohol priživiť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ameriky... pardon za preklep.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak to klasifikuju ako hazard, nevidim v tom problem.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár