neprihlásený Streda, 27. novembra 2024, dnes má meniny Milan
Microsoft poskytuje USA informácie o chybách pred ich opravením

DSL.sk, 17.6.2013


Spoločnosť Microsoft poskytuje americkým tajným službám informácie o bezpečnostných chybách v jej softvéri skôr, ako chyby opraví a teda väčšinou skôr ako o nich verejne informuje.

Informácie sú poskytované v takej forme respektíve rozsahu, že môžu byť využité aj na útoky proti počítačom so softvérom Microsoft a nielen na obranu.

Tvrdí to agentúra Bloomberg.

Microsoft sa podľa agentúry nepýta na aký účel sú ním poskytované informácie používané a zároveň agentúry by mu tieto informácie ani neposkytli.

Spoločnosť pre agentúru potvrdila spoluprácou s americkými vládnymi agentúrami, podľa jej oficiálneho stanoviska je spolupráca určená ale iba na obranné účely.

Spolupráca Microsoftu s americkými agentúrami, poskytujúca agentúram nástroje na hackovanie a aktívne útoky, nie je podľa Bloomberg ojedinelá a rovnakým alebo podobným spôsobom spolupracuje množstvo amerických technologických spoločností. Tie poskytujú USA okrem chýb vo svojom softvéri napríklad schémy svojich hardvérových zariadení.

Spolupráca je podľa agentúry dobrovoľná a spoločnosti získavajú od vlády ako odmenu výhody, napríklad cenné informácie. Okrem toho v niektorých prípadoch im generálny prokurátor USA garantuje beztrestnosť a tiež imunitu proti civilným žalobám kvôli zdieľaniu týchto informácií.

Zo spoločností, ktoré spolupracujú podobným spôsobom, agentúra menuje len Microsoft. Ďalej ale informuje o spolupráci bezpečnostnej spoločnosti McAfee patriacej Intelu, ktorá poskytuje USA informácie získané z jej firewallov. Informácie sú podľa oficiálneho stanoviska používané napríklad na identifikovanie skutočného zdroja hackerských útokov.

Bloomberg ďalej informuje o programe spolupráce Einstein 3, v rámci ktorého najväčší telekomunikační operátori AT&T, Verizon, Sprint Nextel, Level 3 a CenturyLink nainštalovali do svojej siete zariadenia analyzujúce emailovú dátovú prevádzku.

V prípade produktov Microsoftu nie je spolupráca priamo so spoločnosťou zrejme jediným spôsobom ako sa americká vláda dostáva k informáciám o chybách a exploitom. Podľa májových informácií Reuters je totiž americká vláda v súčasnosti vôbec najväčším nákupcom exploitov.

Nakupované informácie o chybách od nezávislých bezpečnostných expertov majú oproti informáciám poskytnutým Microsoftom výhodu, keď doba ich aktívneho používania najmä pri vážnych chybách nie je limitovaná predpokladaným tlakom Microsoftu na čo najskoršie vydanie opráv.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Až 9.5% programátorov má mať mimoriadne nízku produktivitu
Aj Xiaomi bude mať vlastný procesor pre smartfóny
NASA si objednala vypustenie helikoptéry na Titan, od SpaceX
Notebookov s novým Snapdragonom sa malo predať iba 720-tisíc
Ceny RAM by v 2025 mohli klesnúť, odhadujú analytici
Štátna zaručená konverzia dokumentov má zase výpadok
O2 zvyšuje ceny programov Radosť - aktualizácia 1
Raspberry Pi má nový model, Raspberry Pi Pico 2 W
Japonci uviedli ethernetový kábel s magnetickým konektorom
Starship by mohla za najbližšie štyri roky uskutočniť až 400 štartov


Diskusia:
                               
 

Nuz, kto by ocakaval od USA nieco ineho? Ved oni su vzor demokracie, kapitalizmu a slobody :-D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Ty si Magor.
Až Ti bude celý svet kúsať do zadku, len preto že si technologický, politický, mocenský a neviem aký líder, potom urobíš ešte viac na svoju vlastnú ochranu.
Ano, v USA je vzor určitej podoby demokracie ale aj zodpovednosti. Tú tu zatiaľ v našich končinách nevieme pochopiť.
My nemáme problém s teroristami, lebo každému lezieme do zadku, sme zbabelí, malinký a zlodejský národík.
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

Medzinarodny zidak utoci na slobodu po celom svete,a partia debilov ich obhajuje.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Dobrý postup.
Tak by to malo byť.
Silná armáda, silné spravodajské služby, silné firmy,
nie len teoretická sila EU.
To je ono.
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

nedrístaj a skús žiť bez Microsoftu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

To sa už dávno stalo a svet je tak nááádherny :D
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

náááááááááááááááááááádherne dlho mi všetko trvá v Linuxe.
Ale mám z toho dobrý pocit.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Tak to si pekne zabil :-)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bez ohľadu na to, čo si myslíš o americkej demokracii by si mal byť zásadovejší v tom, aké Ý sa píše v prívlastkoch "zbabelí,malinký".


Mimochodom, aj keď v úvode má tvoj príspevok hlavu a pätu, tým zakomplexovaným záverom si to úplne zabil. Chalan, čítal si ty niekedy nejakú historickú štúdiu? Poznáš nejaký menej zbabelý a menej zlodejský národík ako sme my? No skús.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Rumunsko
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bratislavčania?
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Češi?, Nemci? Rakúšania, Švajčiari?
A "í" som mal napísať s "í" pretožemysme zbalbelí, ale nehodí sa prejsť z množného čísla v tej istej vete na jednotné...
To je realita, nie zakomplexovanosť.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Skôr naivita, než realita ...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Češi? Čo alebo kto je to? Ja také slovo ani nepoznám.
Nemyslel si náhodou slovo Česi? Lebo v slovenčine je to takto správne, teda bez mäkčena na "s".
Odpovedať Hodnotiť:
 

A máš s tým nejaký problém?
Mne Bohémizmy nevadia. Ak Ti nevadí, ako je sprznená slovenčina germanizmami a amerikanizmami, toto - čo bolo v spoločnej republike Ti naozaj nemá prečo ani na okamih vadiť...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vadia mi nielen bohemizmy ale aj iné patvary. Prečo si myslíš, že mi nevadia germanizmy alebo amerikanizmy? Práveže mi vadia a budem na nich neustále upozorňovať. No nemyslím to nijako zle, nechcem teba ani iných uraziť. Len poopraviť, aby to nabudúce bolo lepšie. Pekný deň.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

"Vadia" mu bohemizmi, ale pouziva slovo vadit, ktore je bohemizmus. MFW
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

"Vadiť" je úplne legitímne slovenské slovo, neviem, čo tu trepeš. To sa však o slove "češi" povedať nedá, pretože také slovo v slovenčine neexistuje.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vadit je bohemizmus, spisovne je prekazat. Inak mne je to uplne fuk, ja mam bohemizmi rad, ostatne treba jazyk otvorit a nie byt ako zadubeny idiot.
Odpovedať Hodnotiť:
 

na nich upozorňovať...(upozorňovať na niečo nie na niečom)
Najlepšie keď gramar nazi robí tiež chyby.
Keď chceš moralizovať, tak si daj na tom prosím ťa záležať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To snáď ani nemyslíš vážne :-D On v tej vete predsa akuzatív použil. Určite ale nepoužil lokál! Asi si sa chcel vyjadriť v tom zmysle, že mal použiť "na to upozorňovať". Priznám sa, neviem, čo je správne, ale to, čo si napísal ty určite nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Amici ani my nemame demokraciu. U nas je kleptopracia, u amikov korporalny fasizmus.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

je uz pravidlom, ze v kazdej takejto diskusii sa objavi niekolko debilov, ktori idu presviedcat ludi, aki su paranoidni, a ked sa ten skandal prevali, tak ich zase budu presviedcat, ake je to dobree a ze este vlada musi este viac pritvrdit; jednym slovom - PROPAGANDA
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

jaj hej, teroristi na nich utocia lebo im zavidia slobodu a demokraciu.. teraz ten o cervenej ciapocke. otcovia konstitucie konstatne rotuju v hroboch ty magor slobodny
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

su to!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

jeden cas som zasol nad tym, aki sikovni su hackeri, kt. sa dokazu naburat do PC cez siet a predat informacie 3-tej strane. nakoniec ti hackeri mozno budu iba nedostatocne plateni uradnici u FBI , ktori sa rozhodli privyrobit si :))
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

co ine cakat od najparanoidnejsieho statu na svete, ktory ma viac nepriatelov ako obyvatelov? :P
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

You dont get to 500 million friends without making a few enemies.
Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

Myslim, ze paranodine ste tu vy co za tym hned hladate spionaz. Nikoho ani nenapadne, ze by to mohli predsa len pouzit len na obranu. To by bol ale nezmysel, vediet o chybach v kode na obranu vlastnych info, co?
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Myslím, že je úplne jedno na čo to v skutočností používajú. Fakty ostávajú také, že získavajú neoprávnený vstup do systémov a žiadny uživateľ o tom nevie, nikto nepodpísal žiadnu zmluvu ani nič podobné. Aký je v tom rozdiel ked to robí vláda a keď to robí nejaký hacker ak podmienky útoku sú tie isté? Správne by to bolo keby na obale systému a pri inštalovaní bolo veľkým napísane "vaše internetové dáta budu zdielané z americkou vládou a použité na obranu proti nelegálnej činnosti." alebo niečo také.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

/ Pokračovanie /
Nič podobné nie je zahrnuté ani v zmluve ktorú potvrduješ keď si systém nainštaluješ. Aspoň som tam nič také nevidel (teraz som ju čítal). Jediné čo tam náznakom vykazuje, že budú tvoje informácie s zdielané s inými spoločnostami je: "Pouţívanie informácií. Spoločnosť Microsoft môţe informácie o počítači a urýchľovači, návrhy na vyhľadávanie, správy o chybách a o škodlivom softvéri pouţívať na zlepšenie svojho softvéru a sluţieb. Smieme ich tieţ zdieľať s ostatnými, napríklad s predajcami hardvéru a softvéru. Informácie smú pouţívať na vylepšenie funkčnosti svojich produktov pouţívaných so softvérom spoločnosti Microsoft."
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ospravedlnujem sa za kódovanie :D nevšimol som si že mi to nahradilo "ž" za "ţ"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Najlepšia obrana je útok už od dôb Ríma.
Sa kritizuje ich postup, keď máte PC plné ukradnutého softwaru (ruské, čínske hacky a trojany), keď budú kradnúť vašu robotu možno sa zamyslíte.

Odpovedať Známka: -8.7 Hodnotiť:
 

Jasne rusi a cina su dva najhorsie narody na svete a take USA su uplni anjeli kristalovo cisti ako PRISM ze? ;D
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Všetci sú Hajzli len ty si anjel.

Byť dobrý neznamená byť naivný
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

To mas sice pravdu a niesom anjel ani ja, ale ked mam nejaky dovod pre cisty stit, tak aspon ten ze neokradam ludi o informacie a peniaze. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pouzivaj hlavu predtym nez napises dalsie taketo chujoviny dobre?

Citacia z clanku "Spolupráca Microsoftu s americkými agentúrami, poskytujúca agentúram nástroje na hackovanie a aktívne útoky..."

Nastroje na hackovanie a aktivne utoky sa nepouzivaju na ochranu vlastnych informacii, ale na ziskanie cudzych informacii a poskodzovanie cudzich veci a osob, bodka.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Najlepšia obrana je útok
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

najlepšia obrana pred hackerom je hacknuť mu PC.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Najlepsia obrana pred hackerom je nemat PC.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Najlepsia obrana pred PC je nemat hackera.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Najlepsim autorom exploitov pre hackerov je Microsoft.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nech sa radcej microsoft prizna ako dal zadne vrata do Windowsu tiez v mene ochrany USA
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

To sa priznali, uz pri Win98.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim, ze si Microsoft rad prihreje svoju vlastnu polievocku v podobe umyselneho vytvarania bezpecnostnych medzier za ktore mozno dostane viac ako z predaja softveru samotneho a potom ich s radostou opravi a v pripade operacnych systemov ktorych podpora uz oficialne skoncila, no poskytuje sa dalej platiacim zakaznikom si aj za opravu takych povodne umyselnych chyb da zaplatit, cize v konecnom dosledku, take bezpecnostne chyby v systeme su vyhodny biznis za ktory si daju zaplatit a to dokonca dvakrat a cim je system zastaralejsi, tym viac su tie chyby financne vyhodne. Teraz k tomu ze sa Microsoft v poslednom obdobi rozhodol prejst na zrychleny vyvoj a vydavanie novych verzii operacneho systemu Windows, kde samozrejme nutne pride aj k takemu vedlajsiemu efektu ze podpora jednotlivych verzii tak rychlo meniaceho sa systemu bude asi kratsia a teda viac penazi z dodatocne opravenych bezpecnostnych chyb po vyprsani podpory... :)
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

No neviem.

Posledny operacny system, kde podpora skoncila uplne je Windows 2000. Naozaj si myslis, ze MS ma seriozne prijmy z kodenia oprav na Win2000?

Dalsi OS na rade je Windows XP SP3. Ten bol vydany v aprili 2008, teda je to uz vyse 5 rokov. 99% opravenych chyb za tych 5 rokov sa nachadza v povodnej verzii. Pocet chyb na roznych miestach daleko presahuje 100, celkovy pocet chyb je cez 300. Chces povedat, ze v 2008 zabudoval MS mozno stovky chyb, ktore teraz mesiac po mesiaci postupne opravuje? A nezavisli bezpecnostni manici ich akoby nahodou objavuju postupne?
Tak potom ma MS fakt super programatorov, ked tam chyby dava zamerne a Linux ich tam asi pre zabavu komunity, ci?
Odpovedať Hodnotiť:
 

MS moze prejst na zrychleny vyvoj, len ak bude upgrade velmi zjednoduseny na uroven instalacie hotfixu, pripadne service packu. Dnes si bezny clovek neupgraduje WIN za behu. Ak to nevymyslia jednoducho, ludia to nebudu robit a podpora sa bude musiet predlzit (ako u XP). Ak to zvladnu tak ludia budu upgradovat (u Apple bezna vec) a teda nebude mat realny zmysel mat dlhu podporu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

"spoločnosti získavajú od vlády ako odmenu výhody, napríklad cenné informácie. Okrem toho v niektorých prípadoch im generálny prokurátor USA garantuje beztrestnosť a tiež imunitu proti civilným žalobám kvôli zdieľaniu týchto informácií."

Paráda, nelegálne špehujú a štát im dá za to na súde imunitu. Som čakal že súd je nezaujatý. Ale tak ako by povedal jeden mudrc, "žiaľbohu, a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu" mámte iný súdny systém ako v USA
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Za tie slovenské sprostosti by tu mnohí sedeli stovky rokov...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Takze vlastne ta kauza s Google ci co to bolo, ze MS dostal iba tyzden na opravenie chyb a zverejnenie exploitu, sa v skutocnosti MS nelubi, lebo nestihli tie chyby predat dalej za prasule :D
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Dnes má meniny Adolf a tak by som rád touto cestou zablahoželal všetkým, ktorým rodičia meno Adolf nedali.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ruka ruku myje... :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

..potom ako ruka utrela rit.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na jednej strane sa to pri troche "zdraveho paranoizmu" dalo ocakavat ;) Na druhej strane je to fakt strasne. Takze teoreticky mozem ratat s tym ze v mojom CPU sa nachadzaju skryte vratka cez ktore moze niekto nadialku ovladnut moj pocitac a neviem proti tomu nic spravit :-/
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

btw, toto je momentalne jeden z najsilnejsich argumentov na pouzivanie opensource softwaru....

som zvedavy co by ludia robili, ak by sa nieco podobne ukazalo napriklad u vyrobcov bezpecnostnych dveri, trezorov, alebo napriklad aut... asi by to len tak nepreslo a verejnost by sa vzburila tak, ze by to viedlo minimalne k padu vlady... a co sa stane teraz, ked je to iba vo virtualnom svete? vobec ale vobec nic... smutne :-/
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Mnohé má chyby. Aj bezpečnostné dvere. A ak sú natoľko bezpečné, alebo sú natoľko bezpečné až sú nebezpečné.
Softvér má diery. Možno niekedy aj úmyselné. A je úplne jedno či ide o OpenSource alebo nie.
Prečo aj na naozaj drahých autách s neviem akým zámkom sa tam špecifický zlodej vláme za chvíľku.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ak pripustime, ze CPU ma zadne vratka (nie len 1 instrukciu naviac) aky ma zmysel pouzivat OSS? Ten je predsa tak bezpecny ako HW na ktorom bezi. Tak ked CPU ma (seriozne) zadne vratka, je OSS bezmocny.

Kazdy vyrobca dveri za poplatok dvere otvori.
Kazdy vyrobca trezoru ma sposob ako ho otvorit v pripade poruchy.

Ako ovplyvni pad vlady po vzbure existujuci HW/SW? Co by sa tym vyriesilo? Dufam, ze neveris, ze buduci HW/SW?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie do CPU ale do tvojej lavej ruky. Takze tajny agenti ti kazdu noc tvojou vlastnou rukou lestia vlajku a ty s tym nemozes nic spravit ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

By ma zaujimalo , ze ked to robia takmer vsetci, ci to nerobi aj Linux?

Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Teoreticky by to mohla robiť jedná spoločnosť - alebo niekoľko spoločností.
Na Tvorbe linuxu sa ale súčasne podieľa množstvo firiem ale i komunít - predsa je to už omnoho ťažšie niečo také tam ukryť. A ak sa aj ukryje, tak keď sa objaví, že sa posielajú nejako záhadne dáta na nejaký server - dá sa ľahko dohľadať zdroják, ktorý robí tú neplechu a zistiť, či je to oprávnené (napr aktualizácie, alebo len štatistické údaje alebo čokoľvek) a či je to urobene úmyselne alebo ako chyba (100 riadkov kódu venovaných odberu a poslaniu nejakých dát predsa nebude omyl :) ) Dá sa jednoducho dohľadať pomocou verzovacieho systému, kto tam tie kódy pridal.
Takže áno - aj v open-source sa to môže objaviť, ale je to kontrolované verejnosťou. A verejná kontrola je na takého ľavárne najlepšia kontrola.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

PS - skúste si na windowse zapnúť wireshark a uvidíte, koľko paketov odchádza na stránky MS. Hmm - možno sa len každých 10s. kontrolujú aktualizácie :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak to asi bude tento soft ;-)

"Výzkumníci zjistili, že 25 zemí používá německý spyware pro krádeže dat"

http://goo.gl/kvma1
Odpovedať Hodnotiť:
 

Musím ti vymazať ilúzie, ...pokiaľ kukláči bezpečnostné dvere neotvoria do 5 minút s presným návodom od výrobcu, tak takéto dvere nemôžu ísť do predaja
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

nejake zdroje?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Zdroj? Jeho hlava..

Asi preto kuklaci otvaraju baranidlom.. no co uz, chcel povedat nieco mudre a nakoniec zadrel taku kokotinu za aku by sa nemusel hambit ani prezident hlavy statu.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Opýtaj sa výrobcom, že ako dostali certifikáty na možnosť predaja daných výrobkov (nie predajcov)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Zase zmätocna informacia. Ciste hypoteticky ak by to co tvrdis bola pravda, aj tak by to ti vyrobcovia nepovedali len tak kazdemu kto sa opyta pretoze oni chcu predavat pod znackou "bezpecnostne dvere", cize spytanim sa odpoved jednoducho nedozvieme, ale zrejme nato vsadzas vo svojom argumente. :)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Certifikaty nie su na to, aby si ich mohol predavat, ale na to, aby si mohol ohurovat zakaznikov: "aha, aj tito potvrdia, ze su naozaj bezpecne".

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Bohuzial, toto je pravda. Nemozem k tomu viac povedat, len to, ze ta informacia je takmer 100-percentna.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Linux to nerobí, lebo je to zoskupenie nadšencov ale môže to robiť napríklad uzatvorený systém zo strany firiem ako canonical (ubuntu), red hat (vrátane fedory) a Suse (vrátane opensuse) . Proste sa treba vyhnúť softu, čo nespravuje komunita.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ty si naivka. Komunita a vzlášť dobre zmagorená, je hoešia ako firma poskytujúca záruky. A takou je napr. aj Microsoft, ADOBE, Autodesk, Novell a podobne.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Cant help it, I just love the word "hoe-šia" ;D
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Zaruky? Nedaj sa vysmiat.

Komunikacia s vymenovanymi firmami je daleko horsia, ako komunikacia s nejakou zmagorenou komunitou. Debian alebo CentOS dokonca ani nie su zmagorene, s nimi spolupracovat je normalne ako jest jahody v porovnani s MS/Adobe/atd (a ano, su este aj horsie firmy, ako napr. Oracle a ine "enterprise" spolocnosti).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Záruky ?

Microsoft niektoré dieri napláta celé roky až desiatky rokov. Tá firma je dobrá akurád tak na tvorbu officu, kde sa im fakt darí, Adobe je odpísané na celej čiare svojou politikou menenia parametrov svojich typov súborov po každom vydaní (na neho sa dosť doťahuje v tomto aj Autodesk), Novell - firma, ktorej som hlásil niekoľko chýb a odpoveď bola buď, že to u nich nieje chyba (pričom je) alebo nemali na to čas opraviť po 3 rokoch od nahlásenia chyby. Jediné firmy, ktoré rešpektujem na plnej čiare sú ESRI a Bentley.

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Bentley tiez museli prinutit urady:

Najbizarnejšia zvolávačka roka je kvôli hrdzavejúcemu logu Bentley. Do servisov si to teda namieri aj exkluzívna rodina modelov Bentley. Bizarným dôvodom je korodujúci mechanizmus zaťahujúceho sa loga na prednej kapote.

Hrdza je jednou z neodškriepiteľných právd mechanického sveta a neobchádza ani tých najdôstojnejších výrobcov. Na prvý pohľad malicherný problém zaujal pozornosť americkej asociácie pre bezpečnosť cestnej premávky. Zaťahovacie „lietajúce B" na kapote totiž môže korodovať do tej miery, že sa v prípade nehody nestihne zasunúť. National Highway Transportation Safety hovorí, že pri kolízii s chodcom môže dôjsť k zraneniu zo zrejmých dôvodov. Nutne dodať, že zaťahovací mechanizmus nie je súčasťou štandardnej výbavy, v katalógu mu patrí miesto medzi voliteľným príslušenstvom.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Až na to, že som myslel výrobcu softwaru: Microstation
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby som bol v amerike vobec by ma to nerozrusilo kedze mam gmail,gheto, gtamto takze aj tak o mne vie uz kazdy vsetko. A ked nie tak in to napisem na facebuk. Neviem gde je problem
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár