neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Intel si kúpil výrobcu GPS čipov

DSL.sk, 29.5.2013


Spoločnosť Intel odkúpila divíziu spoločnosti ST-Ericsson zameranú na vývoj a výrobu čipov pre GPS a ďalšie globálne navigačné systémy.

Intel to potvrdil včera pre IDG.

Intel získal technológie a intelektuálne práva k nim spolu s približne 130 zamestnancami.

Výška transakcie nebola zverejnená, celkový prínos pre končiaci ST-Ericsson zahŕňajúci aj eliminovanie reštrukturalizačných nákladov na túto divíziu má predstavovať 90 miliónov dolárov.

ST-Ericsson bol výrobcom s 50% podielom STMicroelectronics a Ericssonu, spoločnosti skôr tento rok oznámili jeho koniec a rozdelenie si aktív.

Pre Intel ide už o niekoľký nákup technológií doplňujúcich čipov pre mobilné zariadenia. Najväčším bolo v roku 2010 odkúpenie bezdrôtovej divízie spoločnosti Infineon vyrábajúcej GSM / 3G čipy za 1.4 miliardy dolárov.



Najnovšie články:

Výrobcovia zariadení predchádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách


Diskusia:
                               
 

a teď si vás koupím všecky!
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Intel asi chce mat vsetko na jednom module - wifi, bluetooth, gps a mozno aj LTE.

ale ved nech.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To musi byt ten dobry pocit, ktory hraci RPG hier urcite zazili - napr oblivion, ze najprv ste uplna socka, a nakonci hry uz mate tolko penazi ze si len preberate aky najlepsi armor si kupite....tak nevim ci intel niekedy boli socky, ale teraz si uz len preberaju ze aku dalsiu firmu si kupia...nejde ani o to ze ste bohaty a zeby ste to chcelli ukazovat, ide o tu moznost mat vsetko
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár