neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Cez BitTorrent Sync sa už synchronizoval petabajt dát

DSL.sk, 7.5.2013


Cez softvér BitTorrent Sync umožňujúci synchronizovať súbory priamo medzi viacerými počítačmi jeho užívatelia už synchronizovali viac ako petabajt dát.

Spoločnosť BitTorrent tvorcu BitTorrent protokolu Brama Cohena, stojaca za softvérom Sync, to oznámila v pondelok.

BitTorrent Sync sme detailne popisovali v tomto článku. Softvér umožňuje zdieľať súbory medzi viacerými počítačmi respektíve zariadeniami, pričom súbory a ich zmeny sa prenášajú priamo medzi zariadeniami zdieľajúcimi dané súbory BitTorrent protokolom.

Klient dokáže zdieľať viacero ľubovoľných vybraných adresárov, z ktorých každý je identifikovaný vlastným identifikátorom a je ho možné zdieľať s inými zariadeniami respektíve užívateľmi. Pre zdieľanie je potrebné iným užívateľom doručiť štandardne 32-znakový reťazec identifikujúci daný adresár.

Súbory sú pri prenose šifrované.

Výhodou oproti službám synchronizujúcim dáta na servery služby je absencia akýchkoľvek limitov na množstvo synchronizovaných dát, rýchlosť prenosu a množstvo prenesených dát. Nevýhodou sú chýbajúce funkčnosti ako napríklad webové rozhranie a potreba mať zapnuté zariadenie, z ktorého sa synchronizujú zmeny, v rovnakom čase ako niektoré zariadenie, s ktorým sa zmeny synchronizujú.

Klient BitTorrent Sync je dostupný pre Windows, Mac OS X aj Linux, pričom pre Linux je dostupný okrem x86 platformy aj pre ARM a PowerPC a používať je ho tak možné aj na množstve NAS-ov. Na Windows a Mac OS X je k dispozícii natívny klient, na Linuxe je k dispozícii webové rozhranie.

BitTorrent Sync bol v privátnom teste od konca januára, do sprístupnenia alfa verzie verejnosti 23. apríla sa cez softvér na základe anonymných odosielaných štatistík synchronizovalo 200 TB dát. Od tohto dátumu sa množstvo synchronizovaných dát zvýšilo na 1 PB a aktuálne sa denne synchronizuje 70 TB dát.

BitTorrent v oznámení explicitne neuvádza, či sú udávané objemy dát všetkými dátami prenesenými cez sieť alebo objemami zdrojových dát na disku, ktoré sa synchronizujú. Vzhľadom na použité formulácie je pravdepodobnejšia prvá možnosť, o ktorú štatistiku ide zisťujeme.

Tieto dve štatistiky sa výrazne odlišujú, ak sa rovnaké dáta synchronizujú na väčší počet zariadení.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

Gratulujem a posielam 13kB hru Manic Miner na ZX Spectrum.
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

ludia su blaznive opice. Zdielaju nepotrebne veci k zivotu. Treba sa obratit inym smerom..
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

dokonca niektorí sú tak blbí, že zdieľajú s iným aj svoju vlastnú posteľ
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

ja len s roztocmi
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Vrat sa do klastora
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

Manic bol aj na PMDčko...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A ako krasne znela ta hudba z pasky, ked sa hra nahravala do pocitaca... a oplatilo sa cakat. Ale dnes je to vlastne podobne, tiez sa dlho caka kym sa stiahne, nainstaluje... akurat objem dat je iny.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nie som prekvapeny, ze cez takto nefunkcny (aspon zatial) sw dokazali preniest tolko dat. Otazne je ci tie data len tak prenasali hore dole pre srandu, alebo realne synchronizovali subory. Tiez je otazne, odkial maju tieto udaje, ked tvrdia, ze ich sw nikam nic neposiela. Je to objem ktory pretiekol cez ich relay servery? Alebo maju 20 virtualnych strojov, ktore si cele dni po virtualnom 10GBite posielaju vacsie objemy porna?
Sw sme testovali, z mojho pohladu je zatial nepouzitelny, ma kopu bugov, otazne licencovanie, uzavrety kod, nulovu podporu prav pre subory na linuxe (napr. ak zmenim executable bit na jednej strane, na druhej strane subor zmizne). Synchronizacia na Linuxe casto koncila tak, ze vsetky servery tvrdili ze su synchronizovane a neprenasaju nic, napriek tomu boli velkosti suborov vsade rozdielne.
Bugy sme nahlasili (projekt nema otvorenu bugzillu / nieco podobne, reportuje sa emailom) a uvidime.
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

"Je to objem ktory pretiekol cez ich relay servery?"...

To si zalial, vidno, ze mas prehlad:DDD Aj sync ma svoj "tracker" odial maju cisla. Data idu na priamo.

Ake bugy? Ved cez bittorrent sync si synchronuzuju servery ti najvacsi, od Google po Fuckbook. Tento sync existuje uz strasne dlho, len doteraz nebol klient bezne pristupny. Ti problemy nemaju, len nejaky Jano z mastnymi vlasmi ma problem.
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

nejaky zdroj k tvrdeniu, ze Big G a FB pouzivaju prave BTSync na synchronizaciu svojich servrov? (to, ze Twitter pouziva BitTorrent protokol, je zname).

"Data idu na priamo." - nie v pripade, ked idu cez Relay server.

"Aj sync ma svoj "tracker" odial maju cisla." - nie LEN odtial maju cisla...

http://forum.bittorrent.com/
topic/17002-btsync-calling-home/
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Ja mám tiež celý BitTorrent v päte a ešte kúsok inde...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

facebook synchronizuje aplikacne servery medzi desiatkami tisic serverov prave cez bittorent pretoze binarka ktora zabezpecuje beh vsetkych funkcii facebooku ma takmer 1 GB .

viac tu http://www.youtube.com/watch?v=T-Xr_PJdNmQ 13:54

twitter to bude zrejme pouzivat na podobny ucel

ale nie je to v takej forme ako bt sync , je to klasicky bittorent, cize asi myslel to.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ono je moznost pouzivat btsync aj bez ich trackera. Napriklad len za pomoci rucne definovanych hostov, pripadne iba po lokalnej lanke... Ale mozem potvrdit, ze pri zeme prav na subor v linuxe (chmod +x fajl) sa to sprava divne a nielenze sa subor zmaze na ostatnych read only synchronizovanych repozitaroch, ale uz sa nikdy nebude synchronizovat i ked prava vrati clovek naspat, ako boli...

Neotvorenost riesenia ale bude hlavnym problemom dovery v protokol (preco im verit, ze to je naozaj bezpecne nakodene, ked ani poriadny help ta ich binarka nema a to je prva vec, co nakodim do sw, ked ho chcem poslat von)...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Klient pri kontrole verzie odosiela niektore statisticke udaje o prenosoch a mnozstve zdielanych dat, popisuju to v odkazovanom oznameni.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

na linuchu som si vsimol tiez, ze nie moc dobre znasa subory s diakritikou. teda hlavne konverziu cp1250 (win) na utf8 (linux). ale nejake pouzitie by sa naslo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

najvacou chybou tohto riesenia je strasne pomaly upload drvivej vacsiny internetovych pripojeni na SVK

pre ludi ktory maju symetrické pripojenie to moze byt zaujimava volba
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Rychlost uploadu ma rovnaky vplyv na vsetky riesenia, ale prave princip bittorrentu je aj v takej situacii podstatne vhodnejsi ako napr. priamy upload inymi sposobmi. Bittorrent nema problem s prerusenymi, rozkolisanymi spojeniami, nema problem v ramci protokolu bez zataze navyse "rozposielat" data viacerymi smermi atd..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pekny projekt, aj sa snazi posobit dojmom doveryhodnosti (silne sifrovanie), ale ja by som cez to nikdy nepustil citlive data, pokial to nebude open source .. lebo teraz tam kludne moze byt backdoor pre odsifrovanie
viac tu: http://dopice.sk/5UV

Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Tak len otvorenim kodu mozu ukazat aky je ich soft bezpecny. Kym to nespravia, budu mat asi taku doveru ako dnes Skype.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nasadil som BitTorrent Sync na niektore moje servre na test(a to iba po lokálke!). A po pár dňoch začal blbnúť jeden webserver. Tak kontrolujem kde je problem a aj napriek zakazaniu relay serveru, sa "niekto" cudzí (názov svojho pc v programe mal 192.168.1.1:15339) pripojil a začal mazať databázy(ešte že robím zálohy). Netuším ako je to možné. "Uhádol" niekto moj ID kod?
Takže u mňa program aktuálne absolútne nespoľahlivý.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:

Pridať komentár