neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Logitech kamera so zabudovaným Skype pre ľubovoľnú TV s HDMI

DSL.sk, 3.8.2012


Spoločnosť Logitech dnes predstavila zaujímavé nové zariadenie Logitech TV Cam HD, ktoré má zabudovanú kameru, sieťovú konektivitu a podporu Skype a umožňuje realizovať videohovory cez Skype na ľubovoľnej TV s HDMI vstupom.

Zariadenie tak prináša možnosť pohodlne využívať Skype a najmä možnosť prijímať hovory cez Skype aj užívateľom, ktorí nemajú v domácnosti permanentne zapnutý počítač, tablet, smartphone alebo iné zariadenie s podporou Skype hovorov.

TV Cam HD využíva TV len pre výstup videa a audia. Zároveň má aj zabudovaný vlastný reproduktor pre zvonenie a avizuje prichádzajúce hovory aj pri vypnutej TV.

Podpora Skype je v súčasnosti síce často integrovaná aj priamo v niektorých nových modeloch TV, ide ale najmä o vyššie modely. TV Cam HD umožní Skype využívať s ľubovoľným aj starším TV s HDMI a navyše funguje bezproblémovo aj pri vypnutej TV.

Podporované sú videohovory s rozlíšením maximálne 720p, pre ktoré je vyžadovaná rýchlosť pripojenia v oboch smeroch 1.2 Mbps. TV Cam HD sa do lokálnej siete pripája buď cez Ethernet port alebo cez 802.11 g/n WiFi.


Logitech TV Cam HD (video: Logitech)



Kamera má optiku od Carl Zeiss, zoomovanie, otáčanie a posun sú podporované len digitálne. Vybavená je štyrmi mikrofónmi.

Akú spotrebu má kamera v režime nečinnosti bez aktívneho prebiehajúceho hovoru, v ktorom je zapnutá po celý deň, spoločnosť v špecifikácii neuvádza.

Logitech TV Cam HD sa začne v Európe predávať v septembri. Pre USA, kde sa predáva od augusta, je cena stanovená ale až na 200 dolárov.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple
NASA si objednala misiu k Marsu od konkurenta SpaceX
Aj Apple zvýši ceny kvôli vysokým cenám RAM a flash


Diskusia:
                               
 

200 dolarov? Tak to uplne zabili, to si za polovicnu cenu kupim radsej nejaky shit-android co ma HDMI vystup a bezi na nom skype alebo ak budem chciet aby to naozaj fungovalo tak si za rovnaku cenu kupim iPod touch a k nemu HDMI kabel...
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

shit android za 200 s hdmi, hd camerou ? ukaz mi jeden
Odpovedať Známka: 2.8 Hodnotiť:
 

tak napriklad rPi(+wifi dongle) alebo MELE A1000/2000 (zastupca realne dostupneho produktu s A10)
a je to HDMI+LAN+WIFI+android/linux(na obe zariadenia sa daju najst) za $50-$90
teraz HD kamera co funguje bez ovladacov aby nerobila problemy linuxu ~$30
na mele s ICS skype bezi, nejaku logitech kameru obraz vezme, zvuk zatial nie
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

Dnes už ma každý notebook HDMI vystup aj s kamerou :D
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ako je riešené napájanie? Ďalší káblik?
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

ako celkom good haluška.. ale fakt za 200$?!!! Co im hrabe?
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

ked si vezmes ze to iste od cisca alebo od polycomu stoji 5-7 tisic, tak je to stale good deal :D
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

no hej.. ale skype vec na TV si "zrobis" za menej a mas to aj ako player... klasicke malinke PC co prisrobujes za TV a niekde hore dzubnes aj HD vredy CAM
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Skype? A video sa automaticky zdieľa so CIA a FBI. Či?
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

veľmi amatérsky okomentované, bolo očividné že to pán číta komplet celé.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Si budes honit pri telke a zrazu ti bude niekto volat cez skype :D ale inak sa mi napad pozdava :) 200 dolarov je preto vela lebo ekvivalent na slovensku bude cca 500 :D nj slovensko krajina neobmedzenych moznosti :D
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Tak povies ludom, nech ti nevolaju na telku :) A ked ta uz uvidia "pri praci", tak nahod cool vyraz a povedz "aha, co mam!"
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A; Cize ak nebude mat telka pripojenie na net ale bude mat HDMI, tak sa bude dat cez taku telku skypovat ?
B; Alebo by malo byt v clanku spomenute ze telke nestaci len HDMI ale aj pripojenie na net?



Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Telka nemusí mať pripojenie na net, stačí, že ten dzindzik od Logitechu bude mať...
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

S tou blondatou maminou vo videu by som natocil trochu ine video.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

ake,ty pedoš
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

už to vidím u nás za 350e už s 20% zľavou :D no nekúp to :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:

Pridať komentár