neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Podiel Androidu v tabletoch zase klesol

DSL.sk, 26.7.2012


Podiel operačného systému Android na nových predávaných tabletoch bol v druhom štvrťroku tohto roka výrazne nižší ako v najlepšom období v Q4 minulého roka a iPad tak dosiahol dominantnú viac ako dvojtretinovú väčšinu.

Tvrdí to štatistika spoločnosti Strategy Analytics.

Strategy Analytics medzi tablety radí všetky tablety vrátane tabletov s plnou verziou Windows, štatistiky sú postavené na predajoch výrobcov distribútorom, predajcom a operátorom. Všetkých tabletov sa podľa tejto metodiky v druhom štvrťroku predalo 24.9 miliónov. To je o 67.1% viac ako v rovnakom období pred rokom.

iPadov sa predalo 17 miliónov, čo znamenalo 68.3% podiel, najvyšší podiel od Q3 2010. Tabletov s Androidom sa predalo 7.3 milióna, čo znamenalo 29.3% podiel.

Android mal na tabletoch pritom už podľa metodiky Strategy Analytics aj 39.1% podiel, v poslednom štvrťroku minulého roka. Androidu vtedy pomohol najmä nový lacný Amazon Kindle Fire. Podiel Androidu oproti Q4 2011 oslabil už aj v prvom štvrťroku tohto roka, Strategy Analytics presné údaje za prvý štvrťrok nezverejnila.

Na ostatné operačné systémy okrem Androidu a iOS v súčasnosti už spolu pripadajú menej ako 2.5%. V druhom štvrťroku pripadli 1.2% na tablety s operačnými systémami od Microsoftu a 1.2% na tablety s inými operačnými systémami.



Najnovšie články:

NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL
Intel sa už údajne dohodol na výrobe čipov pre Apple
NASA si objednala misiu k Marsu od konkurenta SpaceX
Aj Apple zvýši ceny kvôli vysokým cenám RAM a flash


Diskusia:
                               
 

no treba počkať na udomácnenie nexus tabletu a nových kindle fire. tiež bude zaujímavé sledovať windows 8. ms musí ísť ale s cenou dole ak chce reálne konkurovať.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

A tiez by bolo, keby vysli poriadne android tablety. Myslim po hardverovej stranke. V nej sa zial na iPad nechytaju a to mi je luto...

Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

dufam ze nemyslis to zbytocne mega velke rozlisenie.
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

ovela viac, ako nahanat papierove HW parametre, je potreba kvalitnych apps optimalizovanych na tablet.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

tesim sa na nove tablety s Windows 8 za 150 € konecne sa tie hracky bez klavesnice budu predavat za primerane ceny.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Len samotny windows je z toho 50 eciek, takze to sa na tu cenu este nacakas.

Byt na tvojom mieste, tak by som pri cakani nezadrzoval dych.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Kym sa udomacnia uz budu v minorite...
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Myslim, ze Microsoft s cenou ist dole nemusi, a ani nepojde, pretoze cielovou skupinou nie su domaci, ale firemni zakaznici, kde je dolezita najma kompatibilita v ramci firmy.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

treba robit statisitiku nie predajnosti zberatelom dozbierky iZariadeni, ale pouzivatelnost, cize casy pouzivania, navstevovania stranok, citania knih.....
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

neviem, či kúsok sleduješ štatistiky, ale to je práve silná stránka iOS - jeho podiel na webe je vyšší, ako jeho podiel medzi predajmi
Odpovedať Hodnotiť:
 

bodaj by nie.. ked v celej EU zakazali Samsung tabs..
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

Toto su vysledky za Q2 2012. To ziadny zakaz este neplatil...
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Skoncite ako na PC budete mat 1% podiel a budete sa chodievat hadat na fora... uz sa tesim :D
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

W7 je dosť drahý a nevidím v čom je lepší ako Windows XP.
W8 je zasa len horší a ťažšie ovládateľný OS. Najmä starší a staromódnejší zákazníci sa mu zdaaaaaaaaaaaľeka vyhnú....
A ak zlacnie, tak len preto, že stojí za veľké a hrubé H....

Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

To bol pokus o trollovanie?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kedy iPad najdrahší?

Ak si najprv kúpite android tablet...

:D
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:

Pridať komentár