| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
.....
Od: xvzf
|
Pridané:
12.7.2012 9:04
pri 8GB modeli nie su v strate ci nie su v zisku?
|
| |
Re: .....
Od: trigger.*
|
Pridané:
12.7.2012 9:08
nie su v strate, sak to tam mas napisane deges
|
| |
Re: .....
Od: Intrigar(neprihlaseny)
|
Pridané:
12.7.2012 10:31
každý si myslí aký je cool, keď pridá nejaké to čarovné slovíčko na koniec svojej super odpovede .. degeš
|
| |
Re: .....
Od: odpovede
|
Pridané:
12.7.2012 11:57
No a čo? Blbe
|
| |
Re: .....
Od: dfsdf
|
Pridané:
12.7.2012 12:08
nemusite sa podpisovat, meno mate uvedene v hlavicke prispevku
|
| |
Re: .....
Od: Alino
|
Pridané:
12.7.2012 15:30
dobry zajeb :), superman
|
| |
Re: .....
Od: KUBOO
|
Pridané:
12.7.2012 13:32
Trefna odpoved, posielam liter domacej!
|
| |
Re: .....
Od: foobar0_
|
Pridané:
12.7.2012 10:44
Ale ked v titulku je "pri 16 GB modeli je Google v zisku", tak to prirodzene evokuje, ze pri 8 GB modeli by to mohlo byt inak.
|
| |
Re: .....
Od: 1234abcd
|
Pridané:
12.7.2012 9:44
Podla mna su v strate. Suciastky este musi niekto zlozit, rozdistribuovat a predat, a toto nebude robit nikto zadarmo.
|
| |
Re: .....
Od: No ja
|
Pridané:
12.7.2012 9:47
Na to skladanie maju asi vypocitanych tych $7,50 - priame naklady na vyrobu. no radost robit za take prachy...
|
| |
Re: .....
Od: sadsad
|
Pridané:
12.7.2012 11:09
v strate nie sú, ale od googlu to musí niekto odviesť, rozviesť, predať, a oni asi moc v zisku nie sú, ked si delia 30 dolárov.
žiadny marketing ani reklama
|
| |
dnes má meniny Nina, zajtra Margita
Od reg.: yntelygent
|
Pridané:
12.7.2012 9:49
No čo ja viem, ak čisto komponenty stoja cez 150$ a to ešte potrebujem poskladať, zabaliť, distribuovať, zaplatiť mzdu vývojárom a iným zainteresovaným, a vraziť ešte aj do marketingu, nepríde mi to ako nejaký výnosný biznis.
|
| |
Re: dnes má meniny Nina, zajtra Margita
Od: _xxx
|
Pridané:
12.7.2012 9:54
google nezije z vyroby hw ale z reklamy. kludne daju asusu aj viac penazi, len aby ich zariadenie bolo v rukach co najviac ludi..
|
| |
:))))))))
Od: :))))))))
|
Pridané:
12.7.2012 9:51
A stale sa najdu ludia ktori platia >100% marze firme za to, ze mobil/tablet ma zozadu piktogram jablka...
|
| |
Re: :))))))))
Od reg.: yntelygent
|
Pridané:
12.7.2012 9:56
Celkové náklady (komponenty + poskladanie) boli $196, predával sa za $629... čiže riadne vyššia marža :)
Zdroj: http://dopice.sk/37S
|
| |
hmm...
Od: ezio
|
Pridané:
12.7.2012 11:16
Keby mali tí trúdi čo to skladajú trochu v hlave, tak sa im na také sumy že 6-10 dolárov za kus vy*erú z hlboka, nech si to skladajú CEO, alebo managéri.
Sme v kvalitne nastavenom svete. Ten čo je mukel a odvedie gro práce dostane 1% zo celkovej ceny prístroja, ten čo je "šikovný trotel s vysokou školou a titulmi čo si nakradol" tak dostane 100-200% [Apple].
|
| |
Re: hmm...
Od: brbbddrb
|
Pridané:
12.7.2012 13:29
Nikdy som nevlastnil nic od Apple, ale zvazujem ipad 3.
Ked vsetcia pekne nadavate na apple, ukazete mi 2-3 ine tablety na vyber, ktore maju slusne DPI?
A ano, DPI je potrebne, smoothovany text citat na klasickych displejoch (DPI okolo stovky) stoji za houby.
A nie, e-ink to nezachrani, 9.7" ~1200x825; e-ink pearl stoji za velke hovno
|
| |
Re: hmm...
Od: ja.
|
Pridané:
12.7.2012 14:59
1) 10" tablety s 1280x800 maju DPI 160.
2) 10" tablety s 1920x1080 maju DPI 220.
Ano, 2) je krajsie, ale uz 1) je vyssia DPI ako fotografie v casopisoch.
Osobne preferujem 1), pretoze DPI je na citanie dostatocne, ale fillrate grafickych cipov je stale obmedzeny; pri tomto rozliseni su tablety vyrazne sviznejsie, ako s tym istym cipom pri dvakrat vacsom pocte pixelov.
|
| |
Re: hmm...
Od: asdafs
|
Pridané:
12.7.2012 16:42
Neni pravda,
skusal som citat full-size A4 pdf s orezanym marginom na EEE transformeri (x800 @10.1 tusim alebo 9.7) a nestoji to za nic
|
| |
Re: hmm...
Od: Titulok
|
Pridané:
12.7.2012 20:09
Takže podľa teba ľudia kupujú produkty Apple za to, že manažéri majú tituly??? WTF?
Inak príčina je jednoduchá, robiť za pásom podľa presných inštrukcií vie takmer každý, no zlepšiť svet tak, ako to urobil Google, Apple, Microsoft, Sony a ďalší nevie každý, hŕstka ľudí na svete, ktorí vedia, ako na to. Zato krčmové reči, ako by bol každý schopnejší vie tiež každý :-)
|
| |
Re: hmm...
Od: einstein
|
Pridané:
13.7.2012 20:16
ak si mukel,mozes si za to sam. co ti brani zaradit sa k trotlom s vysokou? vyhrn si rukavy a hura na to.
|
| |
ceny a ceny
Od reg.: wickermanx
|
Pridané:
12.7.2012 14:12
neviem co riesite, pochybujem ze uvedena spolocnost co odhadla ceny kolko co stoji ma ceny spravne. Predpokladam ze stale plati cim viac kupis tym menej platis, ceny su mozno odhadnute pri odbere jedneho kusa komponentu :-)
|
| |
Re: ceny a ceny
Od: .......
|
Pridané:
12.7.2012 21:45
asi tak...miestni pajkovia si myslia, ze google, pripadne asus nakupuju za cennikove ceny...
|