neprihlásený Pondelok, 22. júna 2026, dnes má meniny Paulína
Unikli fotky údajných makiet nového iPadu a iPhonu, potvrdzujú malý iPad a širokouhlý iPhone

DSL.sk, 11.7.2012


V utorok boli zverejnené fotografie plastovej makety údajného nového iPadu a kovovej makety údajného nového iPhonu, ktoré potvrdzujú v posledných mesiacoch sa objavujúce informácie o základných fyzických parametroch nových mobilných zariadení od Apple.

Fotky zverejnil GottaBeMobile.com, majú pochádzať od bližšie nešpecifikovaného zdroja z prostredia dodávateľov Apple.

Autenticitu fotografií tak samozrejme nie je možné overiť.

Fotografie zachytávajú plastovú maketu tabletu, ktorý je výrazne menší ako iPad a uhlopriečka jeho displeja by sa mohla pohybovať medzi 7" až 8". Podľa meraní GottaBeMobile.com vychádzajúcich z porovnania veľkosti makety a súčasného iPadu na spoločnej fotografii má maketa rozmery cca 14.4 cm x 21.3 cm. Maketa je zároveň tenšia ako iPad.

Podľa informácií viacerých aj rešpektových zdrojov vrátane napríklad agentúry Bloomberg by Apple mala uviesť menší iPad a to pravdepodobne v októbri.


Údajná maketa nového iPadu v porovnaní s doterajším iPadom (foto: GottaBeMobile.com)



Kovová maketa nového iPhonu má zase podlhovastejší tvar tela ako iPhone 4S a mohla by tak potvrdzovať informácie o širokouhlom displeji u nového iPhonu. Maketa má rozmery cca 120 mm x 58.6 mm, iPhone 4S má rozmery 115.2 x 58.66 mm.

Podľa májových informácií napríklad The Wall Street Journal by mal mať nový iPhone väčší displej ako 3.5", s uhlopriečkou minimálne 4". Zároveň by sa pomer strán displeja mal údajne zmeniť z 3:2 na 16:9.



Najnovšie články:

Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena
Firefox začal podporovať nový formát obrázkov JPEG XL


Diskusia:
                               
 

to male orangeove je maly iPad a to velke cierne sirokouhly iPhone?
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Malý Ipad? To sa musí Steve obracať v hrobe... A kde je ta maketa toho iphonu?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ta maketa je 2 v jednom
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Pri čajíku v 2008, kdesi v aréali Apple


http://goo.gl/qSL9M

Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Posielam uniknuté kvety.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

esteze ti neunikol moc.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Mne unikla výplata včera v krčme
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Nemas chlastat :))))
Odpovedať Známka: -6.3 Hodnotiť:
 

Mozno ho okradli
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

To bolo tak.. Dojdem do krcmi a tam bitka.. Kuknem lepsie a cely som od krvi.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Posielam uniknuty moc. :D
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Coho moc? o.O
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

Ceny toho bohužiaľ nie sú pre chudobných slovákov :/
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ale pre chudobných napr. nemcov už áno :D
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

zevraj, greci to budu dostavat namiesto 15-teho dochodku
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

Greci dostavaju zadarmo k dochodku vzdy novy iVyrobok, hned ako ho otestuje gsmarena.com
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

a namiesto 16. dostanú air
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

"Ceny toho bohužiaľ nie sú pre chudobných slovákov :/"

tak maj trochu hrdosti a chod za svojim sefom zajtra a si vypytaj viac bo ak robis uz dva roky niekde tak pochybujem ze on ti sam nieco pridal a pochybujem ze ty si si bol vypytat. tichucke ovecky su to najlepsie pre kazdeho zamestnavatela.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Musim si kupit iWhateverBullShit<void>(null void) {nullz;}; musim byt mobilny, musim mat iNet vsade aj vo sne, musim surfit co to da, az kym mi karpalny tunel neodjebe obe ruky v laktoch, please Odin, make that happen, I pray to you with my whole fucking stinking rotten soul, kthxbye -_^
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

Ahoj, nemáš nahodou dyslexiu?
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

skor trpi demenciou
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

dyslexiou ani demenciou urcite netrpi, prave naopak. to len vy ste tak tupi ze nechapete. poprosim minuska od podpriemerne inteligentnych.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Ja som nadpriemerne inteligentny. Ja ti nemozem dat minusko?
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

ale mozes, kludne si zmaz cookies a davaj ich aj do zajtra. nadpriemer asi nebudes.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Ja zas k tvojej inteligencii poviem len tolko: peniskokotsen@gmail.com
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

to je vsetko na co si sa zmohol?

tusis aspon okrajovo preco mam taku na adresu? (napoviem, primarna je uplne ina)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

nemam, ale ked chces, zozeniem...

Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Na Slovensku je demencia na kazdom kroku, netreba zhanat..:)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ale on ti da urcite vyhodnu cenu. Na pausal a bez viazanosti :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

goofy pls
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

iJupí ikonečne izase iporiadne iželezo. iBéééé
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

by nikdy nedovolil, aby vzniklo niečo ako ipad 7"
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

16:9 ?? som sklamany..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nj.... o notebookoch ani nehovoriac... :-/
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

keby ze aspon 16:16
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Naco trocharcit, rovno 32:32 :D
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Ja chcem iPhone s HD displayom 1080p.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

A ja chcem byt ovocim v Jogobelle.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Nejako som sa nestotoznil s vyhodami ktore to poskytuje? Vzrusuje ta predstava ze budes sediet niekde na pulte v Bille a cakat kym si ta kupi nejaka babka bez zubov a oslinta ta na ranajky?
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Kokso, ty mas ine skryte tuzby.
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

A ty mas zrejme problem pochopit pisany text v diskusii. Moj komentar bol na prispevok nad tym. Ale mozno si prave ty co pisal o tom ze chce byt ovocim v jogobelle ked tak ustipacne reagujes. Ak si to teda ty to ovocie v jogobelle, tak pekne snivanie prajem, nech uz skoncis v zaludku kohokolvek.. ;D
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Keby este len v zaludku, ale o par metrov dalej to bude turbo.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

A ja chcem vediet skladat origami..
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Podľa mojich informácií to bude dokonca ešte horšie, 9:16
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Úžasné.. neviem prečo ale strááášne ma to zaujima.
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

Kedysi by po Apple šmejdoch neštekol pes, teraz sú ich plné noviny. Apple bol synonymom pre drahý a nevykony šrot. Teraz štýlový doplnok osobnosti.
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

Predstav si, ze mas bohatych rodicov a v skole sa ti vsetci smeju a nikto sa s tebou nebavi. Ja som to zazil. Bol som denne smutny. A potom mi mamicka kupila i* a zrazu prisli dvaja ludia za mnou a zacali sa so mnou bavit. Nevies si predstavit, ako sa moj zivot rapidne zmenil. Dnes mam na FB sest priatelov a to len vdaka i* :)))))))))
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Me too, ked som bol ugly kid, moja mother mi priviazala na krk kus salamy aby sa aspon susedov pitbull so mnou bavil. Teraz som vsak sporil na iVyrobky a mam dvoch kamaratov (dokopy teda troch ak neratam morske prasa), ich pribehy boli podobne: jeden bol skaredy a druhy ani nie tak dementny, len proste taky tupy slovak co ovlada ledva matiku do 100. Tiez si zaobstarali iVyrobky, kaslat na to ze denne zeru vifonky a kolienkove cestoviny s uhorkovou vodou, spolu si rozumieme a vdaka firme ktora je naj sme aj my naj!

Organizujeme natlakove iGay party kde si vsetci synchromizujeme zariadenia a utvrdzujeme sa v tom aky je apple it lider, jobs vizionar a skaredy polsky hovniak u vsetko ukradol.
Odpovedať Známka: 5.2 Hodnotiť:
 

Fail parody
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

preco ten minuly cas?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Berem po dva kusy z kazdeho. V kazdej rodine by mal byt aspon jeden vyrobok od apple aby ludia vedeli co je naozaj kvalitne, funkcne a dobre za slusnu cenu.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Jednoznacne najvtipnejsi koment za posledny mesiac. Poslite mu niekto tie kvety.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Zbytocne, kuriera cez vratnicu aj tak nepustia ...
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

zlty ipad!
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

a kde je Hrivis?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

V kezmaroku
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

a Apple sleduje vsetky reakcie aby mali podklady na nove modely...:D
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

najmä tie na DSL.sk
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Možno že aj ;)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

uplne ze dakujem za super fotky iphonu...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Chcem podakó redakció za fotoaparátky oipadu novéhó
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Oi, vc tem um sotaque interessante, fala portugues por acaso? :P
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

maly upad nebude, pretoze ho nie je treba. vzdy budu predavat o jednu az dve generacie starsie zariadenia a hned maju dva produkty. okrem ineho uz by to nebolo tak "cool" co je pri apple dost dolezite
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

To sa chce novým iPadom s tým pomerom strán tak strašne podobať Samsungu? Prečo nezostanú pri tom svojom úžasnom "patentovanom" designe s pomerom strán 4:3, aké mali staré crt TV? iOvce sa už s tým pomerom strán necítia byť in a ubíja to ich metrosexuálne ego? Prajem Applu všetko najhoršie a veľa neúspechov v ich ďalšom biznise.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

nokia skor drtila 9:16, lammer. korejske opice len kopiruju!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ze apple sa snazi napodobnit samsung :)
Este dobre ze teba nekopiruju
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Radsej nech ma denne 1000 buzerantov j*be do zadku ako by som mal pouzivat ajfon
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Myslim ze uz zacali aj bez toho
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dá sa tlačiť z iZariadení vo veľkom kancli cez wifi? pokiaľ nie, tak sú pre mňa úplne zbytočné
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

dá , už dlho existuje niečo ako AirPrint ;) teda pokial nieje ten kancel až taky velky , že nedosiahne WiFi..
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

A môžem vo veľkom kancli tlačiť môj tvrdý širokouhlý samťunk do rozkroku Janky Hospodárovej za účelom spárovania wifi a iných proprietárnych zariadení?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Daj si studenú sprchu, fešáku... lebo máš mozog medzi nohami.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

hehe a ty fešák tiež asi používaš samsung namiesto mozgu. :-D

Odpovedať Hodnotiť:
 

Jedna z mala vynimocnych, ale zaroven dolezitych specialnych vlastnosti iphonu je idealny rozmer. Aktualny iphone sa este dobre zmesti do vacku, takze si clovek moze v pohode aj sadnut. Pristroje s velkymi displejmi (Galaxy atd) su uz neprakticke. Ak iphone5 naozaj natiahnu na 120 mm, tak ho urcite nekupim. K tomu je aj ten format 16:9 uplna kravina. Ten displej je aj tak na pozeranie dlhsich videi/filmov primaly.
Mila Nokia, vymysli podobny produkt s WM8 a hned ta kupujem.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár