neprihlásený Štvrtok, 9. júla 2026, dnes má meniny Lujza
Medzi Čínou a svetom tečie 3x menej dát ako medzi Londýnom a svetom

DSL.sk, 18.1.2006


Počet užívateľov Internetu v Číne na konci roku 2005 presiahol 111 miliónov, čo je nárast o 18% oproti 94 miliónom pred rokom. Informujú o tom v utorok vydané štatistiky China Internet Network Information Center (CNNIC).

Až 64.3 miliónov Číňanov pritom využíva k pripojeniu k Internetu širokopásmový Internet, čo predstavuje 57.9%. Počet užívateľov pripojených širokopásmových pripojením sa tak zvýšil oproti minulému roku až o 50.2%.

V Číne je ale výrazný rozdiel v miere využívania Internetu v mestách a na vidieku. V mestách dosahuje penetrácia 16.9% (spolu až 91.69 miliónov užívateľov), na vidieku používa Internet iba 2.6% jeho obyvateľov (spolu 19.31 miliónov ľudí).

Celková penetrácia používateľov Internetu v Číne je 8.5%, teda Internet používa približne každý dvanásty Číňan.

Číňanov pripojenie k Internetu priemerne stojí 12.9 dolárov (cca 400 Sk) mesačne, spolu v roku 2005 utratili za Internet 12.5 miliardy dolárov.

Počet PC pripojených k Internetu je menej ako polovičný ako počet užívateľov, 49.5 miliónov. Na čínskom Internete je spolu približne 694,000 webových stránok a 1.09 milióna doménových mien (.cn), spolu sa používa 74.39 miliónov IP adries.

Podľa správy dáta medzi Čínou a svetom tečú rýchlosťou 136.106 Gb/s. Pre porovnanie dáta medzi Londýnom a svetom tečú rýchlosťou 439 Gb/s, čo je viac ako 3x viac.



Najnovšie články:

Slovensko.sk má technické problémy
Na Slovensko.sk sa zle overovali elektronické podpisy, dopady nejasné
Na Slovensku sa začína vyhadzovať veľké množstvo starých fotovoltaických panelov
SpaceX žiada o povolenie vypustiť ďalších 100-tisíc satelitov
Voyo opäť zdražuje
Intel potvrdil zdraženie CPU, aj kvôli vysokému dopytu
Loď na záchranu vesmírneho teleskopu Swift úspešne odštartovala
OpenSSH pridal postkvantový algoritmus už aj pre autentifikáciu
Tesla zvýšila množstvo vyrobených elektromobilov
4ka v noci plánovane odstaví hovory do iných sietí


Diskusia:
                               
 

Číňanov pripojenie k Internetu priemerne stojí 12.9 dolárov (cca 400 Sk) mesačne, spolu v roku 2005 utratili za Internet 12.5 miliardy dolárov.

A to maju este rychli net
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár