
neprihlásený
|
Štvrtok, 19. marca 2026, dnes má meniny Jozef |
|
|
AMD integruje do svojich procesorov ARM jadro
DSL.sk, 14.6.2012
|
|
Spoločnosť AMD integruje do svojich x86 APU procesorov aj ARM jadro Cortex-A5. Spoločnosť o tom informovala v stredu na konferencii AMD Fusion Developer Summit.
Cortex-A5 je najmenšie a najmenej výkonné jadro z rodiny Cortex-A s architektúrou ARMv7-A, jeho plocha je pri 40-nm výrobnom procese hlboko pod jeden milimeter štvorcový.
Jadro nebude využívané ako plnohodnotné jadro, účelom jeho integrácie je využitie bezpečnostnej technológie TrustZone podporovanej v Cortex-A jadrách.
Technológia TrustZone umožňuje v štandardných ARM procesoroch pomocou virtualizácie podporovať za účelom bezpečnosti dva oddelené virtuálne procesory s dvomi kontextami, pričom na jednom môže bežať bežný operačný systém a na druhom špecifický kód vyžadujúci vysokú bezpečnosť a ochranu.
Intel vo svojich procesoroch podporuje podobnú technológiu Trusted Execution Technology, TXT, AMD doteraz takáto technológia chýbala. Namiesto vývoja vlastnej technológie tak využije akceptovanú technológiu TrustZone.
Ako bude fungovať heterogénny čip s x86 jadrami a ARM jadrom, ako bude technológia TrustZone podporovaná a využívaná po softvérovej stránke a ako ju spoločnosť bude podporovať v operačných systémoch zatiaľ nie je jasné. Podľa oznámenia spoločnosti bude technológia podporovaná v prvých APU v roku 2013 s rozšírením na ďalšie produkty v 2014.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
~~~~~~~
Od: phoenix marie
|
Pridané:
14.6.2012 12:26
nikto nic? cakal som aspon kvety kancle mikada sviste jankuh antenki umierajuce deti vbehujuce lisky vietor popod dvere druzice bilboardy a ine tunajsie speciality
|
| |
Re: ~~~~~~~
Od: Meeenoo
|
Pridané:
14.6.2012 12:56
Muuuuuuuuuuuuuuu
|
| |
Re: ~~~~~~~
Od: blablabla
|
Pridané:
14.6.2012 13:03
+free eneergy
|
| |
Re: ~~~~~~~
Od reg.: OmeGa
|
Pridané:
14.6.2012 18:52
a jobs je upir..
|
| |
Hodnotenie
Od reg.: marco314159
|
Pridané:
14.6.2012 14:29
Prečo sa nedá zmeniť hodnotenie komentára, keď človek omylom klikne vedľa?? Toto berte aj ako návrh na vylepšenie :)
|
| |
Re: Hodnotenie
Od: nmh
|
Pridané:
14.6.2012 14:37
vedla..
|
| |
Re: Hodnotenie
Od: Kapor z Vane
|
Pridané:
14.6.2012 23:19
...ako ta jedla...
|
| |
Deravý intelovský TXT
Od: MuadDib
|
Pridané:
15.6.2012 11:48
No ak by to malo byť také úbohé ako intelovský TXT, ako ukázala súdružka Joanna Rutkowska:
http://theinvisiblethings.blogspot.sk/
... tak potom by sa s tým veľmi nevyznamenali.
|
Pridať komentár
|
|
|
|