neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
Miestny multiplex DVB-T už aj na Orave

DSL.sk, 5.4.2012


Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky, TÚ SR, dnes vydal povolenie pre prevádzku digitálneho televízneho DVB-T vysielača v oravskej obci Bobrov.

Povolenie platné pre kanál K53 získal prevádzkovateľ miestnej televízie TV Oravia.

Vysielač má povolený maximálny výkon v nulovej rovine 500 Wattov a stred anténneho systému je umiestnený vo výške 30 metrov nad terénom.

V testovacej prevádzke bolo vysielanie spustené v decembri, podľa informácií na stránke televízie by mali byť signálom pokryté mestá Námestovo, Tvrdošín a Trstená a viac ako dvadsať obcí.

Podobne ako u ostatných vysielačov sa vysiela s vertikálnou polarizáciou, technické parametre predurčujú bitrate multiplexu 12 Mbps.

Povolenie na prevádzku miestnych multiplexov DVB-T získali rozliční prevádzkovatelia už napríklad v Trnave, Žiline, Trenčíne, Štúrove, Senici, Piešťanoch, Skalici, Jaslovských Bohuniciach, Borskom Mikuláši aj Bratislave.



Najnovšie články:

Výrobcovia zariadení predchádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom
Flash pamäť pre smartfóny zrýchlila na viac ako 10 GB/s
Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách


Diskusia:
                               
 

Televízia ORAVA...., jej "moderátor" Ďuro Mokrý privádzal do šialenstva hviezdy...

Oravia... zákazníkov...:)
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Pán Bratislava neviem vaša hviezda Juraj Mokrý skorej oxiduje tam u vás v neviem akej "doline" a my na Orave ho musíme trpieť .... btw ked uz pozerám telku tak už fakt radšej tu našu tv orava lebo to čo nám tlačia tie vaše miestne televízie je odpad ...TV INTERNET forever :P
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

Ako veštec by si sa teda neuživil... do blavy mám na "ruský skok", baj očko 500-530 km, podľa trasy.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tak potom máš o to menší dôvod hovoriť niečo o Orave .... TV VYCHODNIARIK :D
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

ešte pred pár rokmi bol TU zázrak mať viac ako 1 program STV, ešte pred pár mesiacmi, asi 24, sa signál dostal iba po najbližšie kopce...

Luxus, ležať na posteli a telefonovať mobilom, či byť na nete... je tu naozaj luxus:))

TV by nám bodla, lebo na JOJ-ke už nie je čo, na Markíze ešte stále čo kukať.

A tak nám stúpa rozvodovosť a tým, ktorým zoberú satelity, tam zase stúpa pôrodnosť..:) Ako na "Východe"
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

WTF ?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Cheers pal. I do appecritae the writing.
Odpovedať Hodnotiť:
 

včera v lokalnom MUXe 52.K v Levicich zhodou okolností pribudla aj TA3 a Patriot..
Odpovedať Hodnotiť:
 

áno pribudli, pridala ich tam firma Avis s.r.o. z Nitry, ale ďalšie nepribudnú..
Odpovedať Hodnotiť:
 

na orave dobre,na orave zdravooo
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

ále na orave ale na orave hej multiplexov málo...

multiplexov málo aj tie h...o šíria

a já naučená a já naučená zízať na bednu do rána!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

na tu mate tip:

http://news.drweb.com/show/?i=2341

:D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ide vam dneska bazos??
mam net od tcomu a dneska som mal problem s dns-kom, vobec nic neprekladal, a teraz nejdu niektore stranky.. :(
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ja nakupujem v tescu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

You Sir/Madam are the enemy of counfsion everywhere!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár