neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
V apríli päť odstávok DVB-T

DSL.sk, 28.3.2012


Napriek dokončeniu aktuálneho pokrytia siete základných vysielačov digitálneho pozemného televízneho vysielania štandardom DVB-T už v polovici minulého roka spoločnosť Towercom v apríli uskutoční na DVB-T vysielačoch až päť odstávok.

4. apríla od 0:00 do 6:00 bude odstavený verejnoprávny multiplex na vysielači Uhrovec - Ostrý vrch, 5. apríla od 10:00 do 14:00 verejnoprávny aj druhý multiplex na vysielači Banská Bystrica - Laskomer.

12. apríla od 10:00 do 14:00 budú odstavené oba multiplexy na vysielači Lučenec - Blatný vrch.

18. apríla od 0:00 do 6:00 bude odstavený druhý multiplex na vysielači Trenčín - Nad Oborou a 24. apríla od 10:00 do 14:00 oba multiplexy na vysielači Bratislava - Kamzík.

V súčasnosti sú v prevádzke iba dva celoplošné multiplexy DVB-T, druhý tzv. komerčný so stanicami Joj, Markíza, Joj+ a Doma a verejnoprávny s Jednotkou, Dvojkou, Jednotkou v HD a viacerými rádiami Slovenského rozhlasu.

Spoločnosť Towercom má zároveň k dispozícii frekvencie pre ďalšie dva celoštátne multiplexy.



Najnovšie články:

Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste
Pri aktuálnej nehode Tesly so samojazdiacimi funkčnosťami mal vodič zrýchliť plynovým pedálom


Diskusia:
                               
 

madari to maju 100 krat lepsie

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

co konkretne? nevidel som este madarske MUXy, tak som zvedavy, ze ake konkretne veci maju lepsie.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Oni to poňali ako káblovku.
Majú 3 mux-y v MPEG4. V rámci nich je 7 programov bezplatných (3 štátne programy v HD), ďalších 23 cez platený balík a HBO ako prémium program.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

a co je na tom dobre?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vzdy na jar treba vycistit vlnovody. :D Ktovie co tam je zalezene.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Čo pletieš dokopy programové obsadenie kanálov z technickými záležitosťami ? Tie odstávky sa robia v každej krajine. A čo sa týka programov,na Slovensku bude niečo podobné.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

ved on ani nenapisal ze ci maju 100x lepsie programove obsadenie alebo technicke zalezitosti...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

kedy to konecne bude cez dvb-t pozeratelne na hd-telkach, uz sa par rokov predavaju iba tie, ale kvalita signalu je ako 20 rokov do zadu. :-/
Odpovedať Hodnotiť:
 

samozrejme, ze HD nema vyznam, ked natacas na 30 rokov stare kamery s 8 mm CCD resp filmom.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár