neprihlásený Štvrtok, 25. júna 2026, dnes má meniny Tadeáš, Olívia
ARM má nový energeticky najefektívnejší procesor

DSL.sk, 14.3.2012


Spoločnosť ARM Holdings, dizajnujúca a licencujúca ARM procesory a architektúru jednotlivým výrobcom, v utorok predstavila nový procesor Cortex-M0+, nasledovníka Cortex-M0.

Procesor je optimalizovaný na spotrebu a určený je pre použitie napríklad v inteligentných senzoroch, zdravotných senzoroch, automobiloch, rozličných zariadeniach domácej elektroniky a ďalších zariadeniach.

Podľa ARM je nový procesor vôbec energeticky najefektívnejším procesorom.

Jeho spotreba pri výrobe 90-nm procesom meraná pri takte 50 MHz dosahuje iba 11 uW na jeden MHz taktu, celková spotreba pri tomto takte je tak 0.55 miliwattu. Spotreba Cortex-M0 vyrobeného rovnakým procesom dosahuje 16 uW na 1 MHz.

Zároveň má nový procesor ale lepší výkon, 0.93 DMIPS na 1 MHz oproti 0.84 DMIPS / MHz u Cortex-M0.

Procesor je 32-bitový a podporuje časť inštrukčných sád Thumb a Thumb-2.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

Ak to dokaze prehrat full HD, tak beriem hned tri. Do chladnicky, mikrovlnky a tenisovej rakety.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

No keby ho dali do nejakej lowend nokie, to by bola vydrz telefonu
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

skoda len ze S30/S40 by bolo pri 50MHz nepouzitelne... ked si to porovnam so starym Siemensom S55, ktory behal na 52MHz, pricom mal graficke menu a pritom bol dost svizny, tak je to obcas na zaplakanie
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

neboj, das chladenie tekutym dusikom a mozes overclocknut na 1,4 ghz ;)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

...a energeticke naroky ti stupnu na 200 W.a mozno by si z toho po overclocknuti mal dobry ohrievac kavy...

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Najstarsie nokie mali tusim iba 8031 klony
Odpovedať Hodnotiť:
 

P = U x I
50 * 11 = 550uW
(550 / 1 000 000) / 3.3 = 0.000166666667 = 166uA ? spravne?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár