neprihlásený Piatok, 26. júna 2026, dnes má meniny Adriána
Western Digital zachová značku Hitachi diskov, dokončil akvizíciu

DSL.sk, 9.3.2012


Spoločnosť Western Digital zachová značku odkúpenej spoločnosti Hitachi Global Storage Technologies, Hitachi GST, a bude na trhu pevných diskov pôsobiť s dvomi značkami.

Spoločnosť to oznámila vo štvrtok spolu s informáciou o dokončení akvizície Hitachi GST.

Doterajšie disky od Hitachi GST používali ako hlavnú viditeľnú značku Hitachi. Či má Western Digital práva používať značku v takomto znení nie je jasné, v detailnejších materiáloch o akvizícii ale prevzatú značku uvádza v doslovnom znení ako HGST.

Western Digital zaplatil spoločnosti Hitachi za Hitachi GST celkom 3.9 miliárd dolárov a 25 miliónov svojich akcií, Hitachi tak v súčasnosti vlastní 10% Western Digital.

V rámci podmienok akvizície napríklad od Európskej únie Western Digital predal časť technológie výroby 3.5" pevných diskov Toshibe. Regulačné orgány tento krok požadovali, aby po akvizíciách divízií výroby diskov Hitachi a Samsungu nezostali na trhu len dvaja výrobcovia 3.5" diskov pre desktopy, spotrebnú elektroniku a ďalšie nenáročné použitia.

Divíziu výroby pevných diskov Samsungu odkúpila spoločnosť Seagate, akvizícia bola dokončená v decembri za 1.4 miliardy dolárov.

Podľa oznámenia Seagate spoločnosť značku Samsungu neplánuje zachovať a bude ju používať len po dobu 12 mesiacov u niektorých produktov pre uľahčenie transformácie.



Najnovšie články:

Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1
Google investoval 75 miliónov do filmového štúdia, budú vyvíjať technológie pre AI filmy
Flash pamäť dosiahne viac ako 1000 vrstiev v roku 2030
Na Slovensku je nové batériové úložisko s kapacitou 20 MWh
Nový najvýkonnejší superpočítač je v Číne, slovenský superpočítač je na 145. mieste


Diskusia:
                               
 

EU by mala radsej dat podmienku aby WD vyrabal aj v EU. Pretoze WD vyraba len v Thajsku a podobne...

Namiesto toho EU vydiera, ze Americky WD musi predat technologie sikmookej japonskej Toshibe.

EU asi nestacilo ako si napriklad u nas Azijske firmy robia zo zamestnancov otrokov.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

U nás otroctvo nie je povolené. Mal by si konkrétny prípad oznámiť na polícii.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ano je to katastrofa! Tie azijske firmy vraj dokonca nutia ludi pracovat!
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

ja verim, ze Boh stvoril vesmir, ludi, Zem a vsetko vo velkej treske za par sekund a potom zvysok tyzdna odpocival a tie svine odmietaju akceptovat moju vyhradu vo svedomi! ...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

znacku Hitachi zachovavaju kvoli namietke cinskeho regulacneho uradu. bude to na 2 roky.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Ale veď Hitachi je japonský koncern a japonské značka elektotechnického giganta.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

FTC čiže Americký antimonopolný úrad prinútil zachovať Hitachi

zdroj:
http://goo.gl/4z30x

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Pravu má pán predo mnou FTC chce prinútiť aby WD dala IP a produkčnú kapacitu Hitachi Toshibe aby mohla Toshiba mať takú istú výrobnú kapacitu ako Hitachi
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:

Pridať komentár