neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Intel si kúpil InfiniBand a videokódek od RealNetworks

DSL.sk, 27.1.2012


Spoločnosť Intel tento týždeň oznámila nákup dvoch významných balíkov technológií za celkovú sumu 245 miliónov dolárov.

Najskôr spoločnosť oznámila odkúpenie komunikačnej technológie InfiniBand od spoločnosti QLogic za 125 miliónov dolárov.

InfiniBand je technológia rýchlej komunikácie v lokálnych sieťach využívaná najmä na prepojenie uzlov superpočítačov respektíve v dátových centrách.

Jedna linka umožňuje podľa verzie komunikovať rýchlosťami 2 Gbps až 8 Gbps, linky sa môžu spájať do 4 a 12 a maximálne prenášať 32 respektíve 96 Gbps. Budúce verzie počítajú s 13.6 Gbps a 25 Gbps na jednu linku a maximálne 163.6 respektíve 300 Gbps pri 12 linkách.

Vo štvrtok spoločnosť Intel zase oznámila odkúpenie patentov a softvéru od RealNetworks týkajúcich sa videokódekov spoločnosti za 120 miliónov dolárov.

Intel celkovo odkúpil 190 patentov, 170 patentov v štádiu žiadosti a softvér implementujúci "videokódek budúcej generácie". O aký videokódek ide nie je z oznámenia spoločnosti jasné.

V oboch prípadoch majú do Intelu prejsť aj zamestnanci z QLogic a RealNetworks zaoberajúcimi sa získavanými technológiami.



Najnovšie články:

Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje
Orange chybne informoval zákazníkov o inštalácii optiky - aktualizácia 1


Diskusia:
                               
 

a to je dobre alebo zle?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To je dobre.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

To je zle.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Ale je k tomu Mrogurt zdarma :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Diki za spomienku :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved ved... http://goo.gl/xYUA6 *slza*
Odpovedať Hodnotiť:
 

HH, no vidim, ze socky s AMD hlasuju za zle. :-)
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

vzdy lepsie ako intelacke ssd ktore maju furt nejaky FW problem
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Podla mna to dobre nie je. Intel ma svoj thunderbolt ktory potrebuje predat. Aj ked infiniband je na ine pouzitie (v datacentrach), zda sa mi to podozrive.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Videokódek? ... neznie to trošku sprosto? :-D
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

kódek znie uplne paradne!

nevis co je dobre :)
odteraz pouzivam iba kódek!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To je slovenčina. Nemusím mať vetu len z amerikanizmov. Už sme si dokazili slovenčinu až-až...
Sú to normálne legitímne výrazy ud dávno.
Tak ako bol ešte za komunistov kóder-dekóder, multiplexor a podobne.

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Znie. Podakuj sa panom z JÚĽŠ SAV.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

asi implementuju implantat do ludskeho oka na harverove dekodovanie 3d videa v oku :)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

nie nahodou heverove? nie som si teraz isty..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár