| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Cudoooo
Od: Majkyky
|
Pridané:
14.1.2012 10:00
Tak urcite to moze byt zaujimave :)
|
| |
neuveritelne
Od: lbo123
|
Pridané:
14.1.2012 10:06
Tak firma zacne v stotisicoch vyrabat produkt, ktory este nikto nevidel ani nepredstavil a to, z coho je ten produkt poskladany, su zatial len spekulacie.
Keby to nebol apple, vsetci by sme sa zacudovali, ako je mozne, ze dokazali takto zamedzit sirenie informacii. Ja sa tomu cudujem aj ked ide o apple. Som zvedavy ako ho v marci predstavia, a kedy pride prva porovnatelna kopia s androidom.
Jeden iPad som uz mal a ako programator som zvedavy, kam sa tato moderna platforma za ten rok posunula. Je to velka prilezitost.
|
| |
Re: neuveritelne
Od: flo
|
Pridané:
14.1.2012 12:26
ako programator by si mohol vediet, ze s ipad3 neplanuju predstavit novy iOS. maxialne bude nejaky maly update k existujucemu iOS5. takze sa s velkou pravdepodobnostou nebude menit nic pre xcode.
|
| |
Re: neuveritelne
Od: lbo123
|
Pridané:
16.1.2012 14:56
Ako programator viem, ze po kazdom novom HW vysiel aj update iOS aj XCode, taktiez som zvedavy, ako spravia/spravili ten simulator iPadu, kedze to rozlisenie hodne narastie.
4 jadra CPU? Bez noveho iOS? Neverim ze tie jadra su len koli rozliseniu. To sa na Apple nepodoba. Zvysuju vykon, aby vytvorili priestor pre mohutnejsie aplikacie.
Mame este 2 mesiace, tak uvidime co vsetko sa do predstavenia iPadu este udeje s iOSom i XCodom. Ja osobne ale XCode nejak nemilujem, som vdacny za AppCode.
|
| |
Re: neuveritelne
Od: Kveri_
|
Pridané:
14.1.2012 17:39
vyborne, povedz mi ako, resp. naco si ho pouzival? Ja som tiez programator a ked som sa nad tym zamyslel tak: na pracu ho pouzit neviem, pisat sa na nom neda, v skole je to tiez nepouzitelne, filmy sa na tom pozerat nedaju a aj tak audio sucks. Pouzitie: valanie sa na gauci a pozeranie facebooku & 9gagu / pozeranie fotiek, pozeranie filmu v lietadle, vecer po lahnuti do postele pozretie sprav co som nestihol za cely den.
Ci sa to naozaj oplati za ~800e kupit takyto fotoramcek
|
| |
Re: neuveritelne
Od reg.: rayen
|
Pridané:
14.1.2012 23:31
oplati
|
| |
Re: neuveritelne
Od: fjklhsdfsdf
|
Pridané:
15.1.2012 2:45
je rozdiel co sa "neda" a co konkretne ty NECHCES robit s nim... vyuzitie urcite ma, mozno nie u kazdeho ale ma...
|
| |
Re: neuveritelne
Od: Jsjskf
|
Pridané:
15.1.2012 7:52
Preboha akych 800??? Tu v UK to stoji £399 (16 gig verzia co staci na vacsinu veci). Neverim ze doma to stoji ovela viac...
|
| |
Re: neuveritelne
Od: Franto123
|
Pridané:
16.1.2012 9:04
Okolo 450 EUR.
|
| |
Re: neuveritelne
Od: len tak naokraj
|
Pridané:
15.1.2012 9:11
ano oplati sa kupit,uplne mi stacil za 500 evri,Pozor nie som ziak ani student.Vyuzitie -entertainment.Kto potrebuje seriozne pracovat,na to su pracovne stanice a laptopy.
Vyuzivam na ebooks,sem tam sa hram s fotkami,vecer,ked nemozem zaspat kuknem v posteli film stream z mojeho servra alebo mam zaplateny neflix .
|
| |
Re: neuveritelne
Od: len tak naokraj
|
Pridané:
15.1.2012 9:31
teraz som si stiahol Garageband,vyborna zabavka.
Plus pre moju 3 rocnu dceru je k dispozicii kopec hier pre jej rozvoj.Samozrejme v anglictine.
|
| |
Re: neuveritelne
Od: len tak naokraj
|
Pridané:
15.1.2012 9:36
plus pripojenie na kamery v praci kvoli kontrole,
vzdialena plocha atd atd.
Takze ano,ma to vyuzitie,Sikovna hracka,Nejake zapory nieriesim
|
| |
Re: neuveritelne
Od: fddfvsdvfdv
|
Pridané:
15.1.2012 15:35
keby si sa radsej s dcerou hral ty, ty mudrlant ;)
|
| |
Re: neuveritelne
Od: Element2
|
Pridané:
16.1.2012 10:26
A tie dve veci sa vylučujú, ty mudrlant?
|
| |
Re: neuveritelne
Od: alfi
|
Pridané:
16.1.2012 15:49
to chcete povedat ze vasa 3-rocna dcera rozumie anglicky, nebodaj vie este aj citat?
|
| |
Re: neuveritelne
Od: jednoducho svina
|
Pridané:
16.1.2012 16:09
ma londynsky akcent a uz na ipade sklada skladby orchestralneho charakteru.
a dokonca sa aj sama vykaka!
|
| |
Re: neuveritelne
Od: len tak naokraj
|
Pridané:
16.1.2012 18:14
aj ked pozna niektore piskemka abecdy,citat urcite nevie,ale pocitat do 10,napr stale ked ideme po schodom domov,tak ich pocitame po anglicky.
Anglicky rozumie tak ako po slovensky,kedze jej pustam rozpravky v anglictine a tak isto sa s nou anglicky rozpravam.Takze nema problem rozumiet zakladnym veciam v anglictine ani v slovencine primerane svojemu veku.
Kedze zijeme na slovensku a chodi do slovenskej skolky viac uz rozprava po slovensky,ale to neznamena,ze prestanem v nastupenom trende.
Uzivatelovi vyssie,co mi radil viac sa s nou viac hrat odkazujem,ze mala sa moze mat ipad len v mojej alebo manzelkinej pritomnostia(predsa je to draha hracka),a mozem ho uistit,ze sa jej dostatocne venujeme.
Co sa tyka rozumenia anglictiny u malych deti treba si uvedomit,ze male deti su ako"tabula rasa" a nerodia sa so znalostou nejakeho jazyka,ale ucia sa mu rozumiet od narodenia,preto sa rychlejsie ucia ` jazyky ako dospeli
|
| |
Re: neuveritelne
Od: Element2
|
Pridané:
16.1.2012 10:24
Klameš ako ženská. Filmy sa pozerať dajú, audio je ok a stojí 500 eur.
|
| |
Re: neuveritelne
Od: asdasdasdasd
|
Pridané:
16.1.2012 11:59
Ja som kupil ipad2 32gb za 280 :)
|
| |
Re: neuveritelne
Od reg.: cca01
|
Pridané:
16.1.2012 13:41
No mat tvoju prehlad a fantaziu, tak by som s tym programovanim prastil. Programovanie aplikacii pre iOS zariadenia moze byt celkom vynosny biznis ak si o tom este nepocul...
|
| |
Re: neuveritelne
Od reg.: Tupcek
|
Pridané:
15.1.2012 13:24
sranda je aj to, že ešte ani nevedia, aké sú predajne daného produktu (keďže sa ešte nepredáva) a vôbec aká bude odozva verejnosti a už vedia, že si môžu dovoliť vyrobiť milióny kusov. Ktorá iná firma si môže dovoliť niečo také?
|
| |
Re: neuveritelne
Od: prdlajs
|
Pridané:
15.1.2012 15:18
Kazda s extremne dobrym marketingom. Ako inak myslis, ze su schopni uspokojit denne predaje milionov kusov hned pri uvedeni? Takisto to robia aj pri ostatnych produktoch. Nie je to zelenina, takze si to mozu dovolit skladovat zopar mesiacov.
|
| |
Re: neuveritelne
Od: Tup
|
Pridané:
15.1.2012 18:57
keď si videl čo i len jedinú Apple reklamu za posledných 5 rokov, tak si si mohol všimnúť, že ich reklama je stále o prezentovaní funkcie ich produktov. Čiže ak vravíš, že majú dobrý marketing a ich marketing je o prezentovaní funkcií, znamená, že vravíš, že majú dobré funkcie
|
| |
Re: neuveritelne
Od: henry ford
|
Pridané:
15.1.2012 19:13
co konkertne na zabudani prototypov v krcme sa ti zda ako dobra funkcia?
|
| |
Re: neuveritelne
Od: mylankooo
|
Pridané:
16.1.2012 4:23
1/2
Ty ked pocujes, ze niekto nieco stratil v krcme, tak si to hned utekas do obchodu kupit? :) Apple ma nepochybne dobry marketing a vyhodu znamej znacky, ale dobre meno ti nespravi len draha reklama. Prikladom je napr. to, ze Microsoft vyhodil len na jednu jedinu reklamnu kampan 300 mil.USD. Islo o Windows Vista a ake meno si tym spravil vie asi kazdy :) Len tak pre porovnanie Apple v tom istom roku minul dokopy 467 mil.USD na propagaciu vsetkych svojich produktov a nie v ramci jednej kampane, ale za cely rok! :) ..to uz je podla mna na zamyslenie ak sa tu chceme bavit o sile marketingu.
|
| |
Re: neuveritelne
Od: ZDROJ555
|
Pridané:
16.1.2012 5:26
Uved, prosim, zdroj, odkial si cerpal info / tie sumy.
|
| |
Re: neuveritelne
Od: mylankooo
|
Pridané:
16.1.2012 14:02
Dal som si tu namahu a nasiel som ti tieto informacie priamo na vladnych strankach US Governmentu, ktoremu spolocnosti ako Apple, ci Microsoft a pod. musia pravidelne odovzdavat okrem ineho aj annual reporty. Myslim, ze doveryhodnejsi zdroj nenajdes :)
Microsoft: http://1.usa.gov/yySuBA
V casti "Sales and Marketing" najdes, ze Microsoft minul za cely rok 2007 na reklamu 1300 mil.USD
Apple: http://1.usa.gov/yGQkmg
V casti "Advertising Costs" najdes, ze Apple minul za cely rok 2007 na reklamu 467 mil.USD.
Informacie o tom kolko stala reklamna kampan Visty najdes kopec. Napr.: http://bit.ly/ytVkiC
Dufam, ze ti to pomohlo ;) Pekny den.
|
| |
Re: neuveritelne
Od: mylankooo
|
Pridané:
16.1.2012 4:24
2/2
Samozrejme produkty Apple kupuju aj ovce len kvoli znacke, stylu a pod. ...no ovce najdes v kazdom salasi :) Pisem to len preto, ze tie ovce by tu urcite niekto spomenul:) Podla mna vsak netreba zabudat ani na to, ze Apple dosahuje velmi vysoku spokojnost zakaznikov a ti by asi neboli spokojni, keby to len dobre vyzeralo a nefungovalo ako ma. Word-of-mouth ma niekedy vacsiu silu ako peniaze a to je snom kazdej firmy.. no treba si to aj zasluzit :) Aj na Slovensku ti povie 95% Mac userov "Ak raz skusis, uz nevymenis". Tym vsak nechcem tvrdit, ze Mac je to najlepsie pod sklnom - su ludia, ktorym jednoducho nepadne, nebude vyhovovat a ktorym by som ho sam neodporucal.. no o tom som sa tu bavit nechcel.
Este by som rad reagoval na prispevok predchadzajuceho autora - mne sa moc nezda, ze by v reklamach Get a Mac prezentovali len funkcionalitu :P
|
| |
Hmmmm
Od: jasom......
|
Pridané:
14.1.2012 10:10
Len by som chcel vedieť načo bude tabletu s desať palcovým displejom rozlíšenie 2048 x 1536... Samozrejme okrem toho že na to aby dobre zobrazoval bude potreba o pomerne dosť výkonnejší hardware...
|
| |
Re: Hmmmm
Od: frege
|
Pridané:
14.1.2012 13:51
Steve ti uz nepovie naco, ale pocka a uvidis... Predpokladam, ze na daco okrem krajsich a okruhlejsich pismenok to bude...
|
| |
Re: Hmmmm
Od: siirii
|
Pridané:
14.1.2012 14:00
Keď nevieš načo, tak pokojne pracuj na počítači na rozlíšení 640x480. My ostatní sa potešíme väčšej detailnosti (ktorá stále nebude na úrovni iPhone 4/4S).
|
| |
Re: Hmmmm
Od: jasom......
|
Pridané:
14.1.2012 14:35
Z čoho usudzuješ že pracujem na počítači s rozlíšením 640x480?
|
| |
Re: Hmmmm
Od: jozkooo
|
Pridané:
14.1.2012 15:25
z 2cm dioptrii
|
| |
Re: Hmmmm
Od: siirii
|
Pridané:
14.1.2012 15:32
Ja som nič také nepísal.
|
| |
Re: Hmmmm
Od: HKJ
|
Pridané:
14.1.2012 18:44
no nabuduce sa trocha setri v piatok..
|
| |
Re: Hmmmm
Od: siirii
|
Pridané:
18.1.2012 10:53
To mal byť akože vtip? Ha.
|
| |
Re: Hmmmm
Od: linux user
|
Pridané:
14.1.2012 18:05
A vies ako sa na tom mozno dobre bude sledovat porno? Kazdy chlp na prirodzeni bude vidno...
|
| |
hehenm
Od: aaaaaaaaafs
|
Pridané:
14.1.2012 10:19
Kedy budú titulky IPad xxx konečne zvýšená kapacita baterie na dvojnasobok 3x 4x 5x aťd ? už vo výkone problém nevidím problé m je výdrž
|
| |
Re: hehenm
Od reg.: Milosx
|
Pridané:
14.1.2012 10:39
A načo tam zasa bude 4-jadro keď aj tak tam môžeš robiť len to čo ti Aple dovolí.
Alebo už nebudú sivé štvorčeky pri zvačšovaní a zmenšovaní aj takej jednoduchej stránky ako DSL.sk kde je len text? Keď som to videl tak som sa musel smiať.
|
| |
Re: hehenm
Od: siirii
|
Pridané:
14.1.2012 11:10
Existuje aj možnosť, že ľudia na iPadoch robia aj niečo iné ako zväčšovanie a zmenšovanie DSL.sk stránky kde je len text. Ale neviem no...
|
| |
Re: hehenm
Od: hento
|
Pridané:
14.1.2012 11:36
ano. este sa na nom hraju a citaju si maile.
pripadne stahuju bejeweled a fart aplikacie an take to domace pobavenie.
|
| |
Re: hehenm
Od: skcolibri
|
Pridané:
14.1.2012 19:25
ked ti staci dvojjadrovy procesor, kup si kopiu iPadu- Samsung s nim sa da robit to iste a ma to kvalitnejsi-open source OS
|
| |
Re: hehenm
Od: siirii
|
Pridané:
15.1.2012 14:49
Zaujímalo by ma, v čom je kvalitnejší.
|
| |
Re: hehenm
Od: 5os5os
|
Pridané:
16.1.2012 9:25
V predchadzajucom prispevku.
|
| |
Re: hehenm
Od: siirii
|
Pridané:
18.1.2012 11:01
Nerozumieš písanému text?
|
| |
Re: hehenm
Od: hxjcghjk
|
Pridané:
14.1.2012 10:40
Problem s vydrzou? Mozno pri prehravani hd filmov, ale inak si myslim ze je na tom ipad velmi dobre
|
| |
Re: hehenm
Od: jozkoo
|
Pridané:
14.1.2012 11:06
ipad2 osobna skusenost. Ipad2 nikdy nevypinam stale je pripojeny na wifi 365/24. Rano/vecer surfujem net, volam cez skype kazdy druhy den. Nabinaj kazde 4/5 dni.
|
| |
Re: hehenm
Od: lorem hatum
|
Pridané:
14.1.2012 11:23
suhlasim, ja vypninam aj wifi ked snim nepracujem a vyse tyzdna drzi uplne v pohode
takze god bless apple :D
|
| |
Re: hehenm
Od: etrhwer
|
Pridané:
14.1.2012 12:32
24 hodin denne rozhodne nie je na wifi pripojeny :) jedine ze by si ho mal stale na nabijacke. Aj iPad sa z wifi odpoji po par sekundach v spanku (rovnako ako iPhone).
Raz za par minut sa periodicky pripaja aby skontroloval push notifikacie. Preto tieto notifikacie nie su v spanku dorucovane ihned, ale len raz za par minut. Na rozdiel od iPhone, kedy je push zabezpeceny GPRS/3G datami.
(pricom iPad to nerobi, ani ked ma 3G modul s datovou SIM)
To periodicke pripajanie k wifi raz za par minut ma tak bezvyznamny vplyv na bateriu, ze nema ziadny zmysel wifi vypinat.
|
| |
Re: hehenm
Od: jozkoooo
|
Pridané:
14.1.2012 13:46
Toto je kazdemu jasne, ale beznemu uzivatelovi sa to javi ako keby bol pripojeny stale a k tomu este s vynikajucou baterkou.
|
| |
Re: hehenm
Od: ...
|
Pridané:
14.1.2012 18:11
nemyslim, ze prave ipad 2 je z tych tabletov, co maju problem s vydrzou baterky...
|
| |
Z coho je poskladany
Od: Joyo
|
Pridané:
14.1.2012 11:30
Nebojte sa, coskoro sa dozvieme z coho je iPad poskladany. Sak oni ho zase zabudnu v nejakej krcme.... :-D
|
| |
Re: Z coho je poskladany
Od: appleman
|
Pridané:
14.1.2012 11:38
plany su ukryte v jobsovej urne.
|
| |
Re: Z coho je poskladany
Od: niktosh
|
Pridané:
15.1.2012 10:31
No veď, kto by platil za reklamu, keď nemusí? :-)
|
| |
omg+2
Od reg.: Chrix
|
Pridané:
14.1.2012 21:33
hm pozerám, pod touto správou 40 komentárov ja že sa tu zas hádajú apple/android useri, a to len nejaký tard nevie čo so sebóu
|
| |
.......
Od: xvzf
|
Pridané:
15.1.2012 9:08
paci sa mi ze iPady budu stale 4:3......
|
| |
Re: .......
Od: niktosh
|
Pridané:
15.1.2012 10:33
A v čom je to lepšie?
|
| |
Re: .......
Od: ehm
|
Pridané:
15.1.2012 10:59
že sa pohodlne používa aj na šírku, aj na výšku :-)
|
| |
Re: .......
Od: em.em
|
Pridané:
15.1.2012 11:41
tak potom by ich mali robit stvorcove.
|
| |
Re: .......
Od: Gfh
|
Pridané:
15.1.2012 12:11
potom by si ale nemal dve orientácie (na výšku a na šírku), ale len jednu
|
| |
Re: .......
Od: em.em
|
Pridané:
15.1.2012 13:11
a to by bolo najpraktickejsie.
|
| |
Skvele radio.
Od: Chiang mai
|
Pridané:
15.1.2012 10:43
Soma fm-suburbs of goa. Poznate?
|
| |
Re: Skvele radio.
Od: leporelo
|
Pridané:
15.1.2012 10:55
pozname.
radsej od somafm mam groove salad alebo secret agent.
|