neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Pokrytie verejnoprávneho multiplexu DVB-T sa má zvýšiť

DSL.sk, 28.12.2011


Pokrytie verejnoprávneho multiplexu digitálneho pozemného televízneho vysielania štandardom DVB-T by sa malo v budúcnosti zvýšiť vybudovaním dokrývacích vysielačov.

Vyplýva to z dodatkov k zmluve medzi Rozhlasom a televíziou Slovenska, RTVS, a Towercomom, o podpísaní ktorých dnes informovala RTVS.

Towercom dokončil budovanie siete verejnoprávneho a druhého multiplexu na konci júna tohto roka, u verejnoprávneho, v ktorom sú vysielané programy Slovenskej televízie a v súčasnosti už aj Slovenského rozhlasu, udáva pokrytie 95% obyvateľstva. Reálne pokrytie je podľa dostupných informácií ale menšie, keď vo viacerých, podľa máp pokrytia pokrytých, lokalitách nie je signál dostatočnej kvality.

Podľa dodatkov vybuduje Towercom dokrývače za milión eur, v ktorých lokalitách budú vybudované, kedy a ako reálne zvýšia pokrytie nie je zatiaľ jasné.

Druhý multiplex, v ktorom dve komerčné televízie vysielajú po dva programy, má udávané pokrytie 91% obyvateľstva.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

na toto som cakal, juchuuuuuuuuu
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

kiez by sme mali normalne dvb-t ako ho maju v rakusku.. :/
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

Len to nie. Tam nemaju ani Markizu a vraj ani JOJ.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

veru, este by sme pozerali na verejnopravnej telke o 20tej hodine celovecerne filmy, v SD aj HD, a bez reklam, len to nie

Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

...tak predsa sa dohodli.....ako vždy.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

dufam ze to pokrytie nezlepsia tak, ze vymodeluju nove mapy ktore budu uvazovat anteny vo vyske 100m nad povrchom zeme, lebo tie ich mapy pre antenu 10m nad zemou su uz "prekonane".
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Neboj sa zase to bude pokryté na 120%
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

140%
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Jedným vysielačom pokryjú celý svet :D
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

pochadzam z dubnice a som asocial ,nemam ziadnu školu ani pomocnu....tak neviem o co ide.....
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

jebem sam seba
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Na Slovensku je to tak, ze vladne zakazky sa prideluju firmam, ktore o veciach, ktore maju robit maju malu, alebo ziadnu sajnu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aj ja som toho istého názoru že vo firmách na riadiacich pozíciach sú taký čo nevedia ani čo robia , len nech to poriadne sype :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No a co? Hlavne, ze si zarobili. Keby si tam bol ty, tak spravis to iste.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Nespravím.
Takto, ako ty môže rozmýšľať len blbý zadubený Slovák, čo má myslenie zdegenerované socializmom na tri generácie dopredu...
A sa divíme, že náš štát je v takých sračkách, v akých je...

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár