neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Avast sa začne obchodovať na New Yorkskej burze

DSL.sk, 28.12.2011


Akcie tvorcu antivírusového a bezpečnostného softvéru Avast doteraz vlastneného súkromnými majiteľmi sa budú obchodovať na americkej burze Nasdaq.

Spoločnosť AVAST Software B.V., v Holandsku registrovaná materská spoločnosť českého tvorcu Avastu, o plánovanej prvej verejnej ponuke svojich akcií, IPO, informovala minulý týždeň.

Časť akcií ponúkaných v IPO bude predávať firma a časť súčasní akcionári Avastu. Aké percento akcií a za akú sumu plánuje Avast predať spoločnosť zatiaľ neoznámila, podľa predbežného oznámenia pre americkú Komisiu cenných papierov plánuje v IPO získať cca 200 miliónov dolárov.

Avast sa stane prvým z trojice československých tvorcov antivírusov obchodovaným na burze.

Podľa údajov spoločnosti bolo na konci októbra chránených softvérom od Avastu 142 miliónov zariadení. V roku 2010 spoločnosť vygenerovala príjmy vo výške 48.5 miliónov dolárov a prevádzkový zisk vo výške 25.9 miliónov. V tomto roku výrazne rástla, iba za prvý polrok mala príjmy 37.9 milióna a prevádzkový zisk 25.8 milióna.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

"Avast sa stane prvým z trojice československých tvorcov antivírusov obchodovaným na burze."
Asi aj poslednym, lebo zvysne dva su s.r.o.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Co ja viem, zmena na a.s. je celkom jednoducha.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale preco by to robili?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Takze tym padom avast konci ... konecne
Odpovedať Známka: -1.9 Hodnotiť:
 

haters gona hate!
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

Mastubators gonna masturbate
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Linux, anybody?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

nope.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

flame is dead
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

loading level 2
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

New Yorkskej burze........ to ake nemehlo prekladalo clanok?

"Newyorská burza" sa pise haloo redakcia
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Odpoved najdes tu, tu, tu, tu, tu, a tu.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

laskavo pouzivaj iba 4x tu a bez ciarok
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

A to "sa" tam robi co?
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

no budu tam teraz obchodovat s virusmi co avast nenasiel..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pochadzam z dubnice a som asocial ,nemam ziadnu školu ani pomocnu....tak neviem o co ide
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Som s Ilavy, chceš sa kamaráďiť?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja s pistan a som zabil
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Avast? Ten virus?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár