neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Google bude platiť Mozille takmer 300 miliónov ročne

DSL.sk, 23.12.2011


Spoločnosť Google bude podľa novej zmluvy o spolupráci platiť spoločnosti Mozilla za nastavenie Google ako predvoleného vyhľadávača vo Firefoxe a cez Firefox uskutočnené hľadania viacnásobne viac ako podľa doterajšej zmluvy.

Tvrdí to Kara Swisher z All Things Digital, ktorej partnerka je jednou z viceprezidentiek Google.

V roku 2010 podľa informácií zverejnených Mozillou jej príjmy od prevádzkovateľov vyhľadávačov a obsahových stránok ako napríklad Amazon tvorili 98.3% zo všetkých príjmov 123.2 milióna dolárov. Príjmy od Google tvorili 84% z toho, teda cca 101.7 milióna dolárov.

Podľa novej zmluvy má Google platiť Mozille ročne niečo pod 300 miliónov dolárov. Podľa informácií All Things Digital je navyše vyplácaná čiastka flexibilná a uvedená suma je len garantované minimum.

O kontrakt mala podľa All Things Digital záujem aj spoločnosť Microsoft a pôvodne aj Yahoo, pre Yahoo bolo nakoniec cenové pásmo, v ktorom sa pohybuje uzavretá dohoda, príliš vysoké.

Predchádzajúca zmluva Mozilly s Google platila od roku 2008 do novembra tohto roku, podpísanie novej trojročnej zmluvy oznámili spoločnosti tento týždeň.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Teraz bude vychádzať nová verzia každý týždeň...
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

...platiť spoločnosti Mozilla za nastavenie Google ako predvoleného vyhľadávača vo Firefoxe a cez Firefox uskutočnené hľadania VIACNÁSOBNE VIAC ako podľa doterajšej zmluvy....

To uz co je za vyjadrenie toto ? =)

Odpovedať Hodnotiť:
 

Co z toho Google ma?
Odpovedať Známka: -9.1 Hodnotiť:
 

Reklamu.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Co? Ked ma vo firefoxe svoju stranku ako predvoleny vyhladavac, ludia skor pridu na stranky googlu, na nich ma reklamy, z ktorých má zisky. Cize na tom este zarobia.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

aj tak by som si to tam nastavil sam, takze pre mna lepsie.. teraz mam menej klikania
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Náklady.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

co z toho google ma? plny internet uzivatelov ako ty.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

to su nenormalne peniaze co idu do vzduchu a skoncia zase u par hlavnych akcionarov zopar firiem, ktori to minu niekde nacelozivotnom pobyte niekde na maledivach...

to je chore, sa cudujem firmam, ze vobec platia googlu za reklamy, vsak v dnesnej dobe krizy to uz je viac penazi za reklamu ako zisk, mam s tym v podnikani vlastne skusenosti, sice len male peniaze, ale aj tak, daval som 1000 eur mesacne a ziadne zvysenie obratu to neprinieslo, len som dosiel o peniaze, tak ako aj par znamych mojich...



Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Tak potom si blbec a investoval si do nespravnej formy reklamy :) Reklama musi byt efektivna a myslim ze google poskytuje slusnu reklamu ked si zoberies do uvahy fakt ze reklamy google su nastavene tak aby oslovili co najviac potencionálnych zákaznikov. ten kdo da do googlu "kosačka" hlada kosacky a nie vibrátory :D
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

by si sa čudoval
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ty mas skusenosti, hej?

tak to by si mohol vediet ze je rozdiel robit reklamu na akciove zemaky pre okruh 100 ludi na trznici a robit reklamu pre miliony ludi, dost casto nie prilis inteligentnych.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

prezradis mi, na aku stranku si daval robit reklamu?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Tak potom si blbec a investoval si do nespravnej formy reklamy :) Reklama musi byt efektivna a myslim ze google poskytuje slusnu reklamu ked si zoberies do uvahy fakt ze reklamy google su nastavene tak aby oslovili co najviac potencionálnych zákaznikov. ten kdo da do googlu "kosačka" hlada kosacky a nie vibrátory :D
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

By som predpokladal ze citatelia dsl.sk budu mat ako taky prehlad o tom ako adwords funguje a ze tvori vacsinu prijmov pre Google. A o tom ci je to efektivna forma reklamy sa myslim ani nemusime bavit a konieckoncov o tom rozhoduju samotni inzerenti.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Sam pan Ford povedal, ze keby mal poslednych 5 dolarov, tak 4 dolare da na reklamu...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár