neprihlásený Streda, 25. marca 2026, dnes má meniny Marián
Western Digital obnovil výrobu diskov v Thajsku

DSL.sk, 2.12.2011


Spoločnosť Western Digital, do záplav v Thajsku najväčší výrobca pevných diskov, v stredu obnovila výrobu pevných diskov v jednej zo svojich dvoch fabrík v Thajsku.

Spoločnosť to oznámila v tomto oznámení, k obnove výroby prišlo o týždeň skôr v porovnaní s pôvodným plánom.

Výroba diskov bola obnovená v závode v Bang Pa-in, ktorý bol v októbri pod takmer dvomi metrami vody. Závod bol vysušený 17. novembra a dodávka elektriny obnovená 26. novembra.

Spoločnosť v tejto fabrike ale zatiaľ neobnovila výrobu koncovej časti ramien ovládajúcich hlavičky, tzv. slidera, ktorý je precíznym komponentom nadnášaným nad povrchom disku vďaka aerodynamickým silám. Stroje na výrobu sliderov, ktoré boli pod vodou, spoločnosť v súčasnosti dekontaminuje a opravuje a výrobu obnoví v prvom štvrťroku budúceho roka.

V druhej fabrike Western Digital v meste Navanakorn je stále viac ako pol metra vody, odčerpanie vody sa očakáva do desiatich dní.


Zatopená fabrika Western Digital, október (foto: Scan Computers International)



Western Digital bol spomedzi výrobcov pevných diskov priamo najviac postihnutým, keď v dvoch fabrikách v Thajsku vyrábal až 60% svojej produkcie a obe fabriky musel zatvoriť.

Spoločnosť v tomto štvrťroku predpokladá mimoriadne náklady spôsobené záplavami vo výške 225 až 275 miliónov dolárov, z ktorých sa časť ale vráti z poistiek.



Najnovšie články:

Vedci úspešne preniesli antiprotóny nákladným autom, chystajú sa na dlhú cestu
Vydaný nový Firefox so zabudovanou VPN, zatiaľ nie na Slovensku
Seriál Star Trek: Starfleet Academy bol zrušený
USA kvôli bezpečnosti zakázali zahraničné routery
NASA inštaluje na ISS ďalšie solárne panely
V autách bude viac ako 300 GB RAM, myslí si popredný výrobca pamätí
Musk ide postaviť veľkú továreň na čipy
Kataster mal ďalšie IT problémy, odvčera exspirovaný certifikát
Intel možno bude meniť pätice CPU menej často
Windows 11 užívatelia kritizujú, Microsoft sľubuje zlepšenie kvality aj aktualizácií


Diskusia:
                               
 

a dufam ze teraz sa ceny vratia cim skor spat :-)
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

ak zaplatia segate 525M a na tomto stratia dalsich takmer 300M tak si myslim ze mozeme zatial len snivat, a to som si chcel postavit NAS...
Odpovedať Známka: -3.9 Hodnotiť:
 

odfotia benzinku a povedia že je to továreň... to sú dnes časy
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

Este tych aut zas nie je tolko aby sme museli mat benzinky velke jak hypermarket :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kedze u nas isli ceny hore ako prve, tak pojdu tiez dole ako prve. Huraa, Buduci tyzden kupujem disk za stare ceny ;)
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

dokaz to!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Sarkazmus...
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

nezabudaj ze Slovensko je specificky trh :) prave preto je tu vzdy vsetko naopak. predpokladam ze HDD si budem musiet kupit niekde v Rakusku. u nas ceny ostanu urcite na +30% oproti povodnym cenam pred potopou. ved uz aj to je dostatocne zlacnenie v porovnani so stavom pocas potopy nie? co viac by si slovak mohol priat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nj ale inak skoda. Uz som sa zacinal tesit ako podu dolu ceny SSD diskov.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Do marca necakaj znizenie cien ani na polovicu oproti tomu co je teraz ...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

treba pisat ze ironia, bo im to tu nekapce
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Na to zabudni. Veď horkokrvne vzrástli a teraz by len tak ľahko bez boja mali klesnúť, len si predstav slovenského obchodníka ako bude bojovať zubami-nechtami za čo najvyššie ceny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja by som tieto prve serie po obnove nekupoval. Chvilu este potrva kym to tam daju skutocne do povodneho stavu.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Ja by som WD vobec nekupoval
Odpovedať Známka: -5.2 Hodnotiť:
 

Presne tak, bude v nich este dost vody... :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V piatok rano prisli zaplavy a v piatok poobede uz boli na slovensku disky drahsie o 60% ... teraz ked obnovia vyrobu a disky padnu na povodne ceny z pred zaplav, tak slovenski distributori budu este tristvrte roka dopredavat stare zasoby za ceny vyssie o 200%
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dopredavat mozu...... ak to niekto kupi
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dnes som si kupil hdd wd 2tb novy 2roky zaruka za 2499kc
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Gratulujem ti a posielam kvety.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kde?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

To je jedno, nie?
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Čo viem, tak stoja od 3800,- Kč
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

black market :)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

:) super market - obchodaky kde nemaju sajnu ze je nejaka kriza na hdd a maju stale svoje ceny :)
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

kupil som pred pol rokom 2tb seagate za 60 eur. u mad?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ako projektovali závod, keď ich nenapadlo, že ho môže zaplaviť? Juhovýchodná Ázia je pritom chronicky známa svojimi monzúnmi.
A prečo mimochodom nepostavili fabriku niekde v strednej alebo východnej Európe, najlepšie na Slovensku :-)? Tu by im žiadne záplavy, cunami ani zemetrasenie nehrozilo.
Mal by im to konečne niekto riadne vysvetliť.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

u nas mame Romalesov , zrejme to ich odradilo :)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Presne tak. Stacilo by, ze by sa raz rozchyrilo, ze sa tam pouziva med, a do rana by sa cela fabrika vyparila prec.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

A hlavne hlinik.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ten se odstehoval do humpolce
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Btw u nas vyraba hdd toshiba.....
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Ako projektovali závod, keď ich nenapadlo, že ho môže zaplaviť?"

Napadlo, ale lacná pracovná sila je príliš lákavá.
Dobrý komentár http://goo.gl/CNKkw
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Výroba diskov bola obnovená v závode v Bang Pa-in..."

Teraz neviem, ci si z nas redakcia robi prcu, alebo sa to mesto, kde to je, naozaj vola Bang Pain :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

gangbang pain
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Robia si prcu. Vola sa tak cely okres ;-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

slovaci budu drzat ceny stale rovnako lebo su nenazranci
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Budú udržiavať cenovú stabilitu... aby nedajbože nenastala tá zhubná deflácia, z ktorej sú ekonómovia pokakaní rýchlejšie ako batoľa s hnačkou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nakoniec sa dozvieme ze to WD odpalil priehradu aby zarobil na poistke a teraz budu na nas zarabat predajcovia HDD este rok :(
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

mozem uz konecne zacat stahovat pecko
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár