3D fotoaparát od Panasonicu dovoľuje súčasne fotiť a natáčať video
DSL.sk, 7.11.2011
Spoločnosť Panasonic dnes predstavila kompaktný 3D fotoaparát Lumix DMC-3D1 umožňujúci natáčať 3D video a fotiť 3D fotky.
Fotoaparát má dve optické sústavy so 4-násobným optickým zoomom a dva 12.1-megapixelové 1/2.3" MOS senzory.
DMC-3D1 umožňuje natáčať 1920 x 1080 video, ktoré je snímané ako 25p video ale ukladané ako 50i video. Podporované je snímanie aj 720p50 videa.
3D video sa vytvára v rozlíšení 1920 x 1080 ale v režime side-by-side, teda s obrazom pre jednotlivé oči s uloženým rozlíšením 960 x 1080. 3D fotky sa fotia s rozlíšením 8 megapixelov.
Zaujímavou funkciou fotoaparátu je schopnosť zároveň natáčať Full HD video cez jeden objektív a vytvárať 9-megapixelové fotografie, zrejme s pomerom strán 16:9, cez druhý objektív bez prerušenia nahrávania videa.
Ako pamäťové médium sú použité SD karty podporované vrátane najnovšej generácie SDXC, k dispozícii je okrem USB 2.0 portu pre prenos fotografií do PC aj mini HDMI výstup.
Predstavenie Lumix DMC-3D1 (video: Panasonic)
Fotoaparát má udávanú výdrž na jedno nabitie len 200 fotografií, jeho hmotnosť je 193 gramov.
Pre nemecký trh je cena stanovená na 499 eur a fotoaparát bude dostupný od polovice decembra, presná dostupnosť a cena na Slovensku zatiaľ nie sú známe.
natacam nejakeho sportovca, ako robi svoj sportovy ukon, lenze popri 3D HD videu chcem aj fotky kvalitnejsie ako 2mpix. A tak CVAK CVAK CVAK. a mam ich.
prakticky, teraz staci uz len 1 personal pre natacanie a fotenie porna, fotografa mozu poslat domov.
Cele to akoze "3D" je len marketing... t.j. nie je to urcene pre vsetkych... pri sucasnych technologiach 3D zobrazovania je 3D efekt ucinny asi len pre 80% ludi. Bol som na par filmoch premietanych v 3D, ale ziaden progres som v tom nevidel.. skor naopak, obraz bol min o 2 triedy horsi ako klasicke 2D - tmavy obraz, 16-bitovy efekt (farebne podanie na mna posobilo dojmom 16-bitovej skaly farieb) a o tretom rozmere ani nechyrovalo... Takze cele to ich "3D" by mali radsej najprv zdokonalit a potom mozu propagovat 3D technologie...
Re: 3D foto
Od: najebany autobusar
|
Pridané:
7.11.2011 19:23
Aha, tak preto som doteraz na ziadnom 3D zobrazovaci nevidel nic ine okrem dojebaneho obrazu ani s okuliarmi a nikto mi to neveri. Inak ma zaujima, mas k tym 80%-am aj nejaky zdroj alebo si len tak trepol?