
neprihlásený
|
Štvrtok, 9. júla 2026, dnes má meniny Lujza |
|
|
Samsung vyvinul 7 palcový ohybný LCD
DSL.sk, 28.11.2005
|
|
Juhokórejská spoločnosť Samsung dnes oznámila, že sa jej podarilo vyrobiť doteraz najväčší, 7", ohybný LCD displej. Spoločnosť na začiatku roka 2005 predstavila ohybný displej s uhlopriečkou 5", teda približne s 2x menšou plochou.
7" ohybný displej využíva namiesto tradične používaného skla plastové substráty, celý displej je tak navyše tenší a ľahší ako klasické LCD vyrobené s použitím skla.
Rozlíšenie displeja je 640 x 480 bodov, určený je pre použitie v rozličných mobilných zariadeniach, Samsung uvádza ako možné využitie aj nositeľné displeje, ktorú sú súčasťou oblečenia. Displej si samozrejme zachováva konštantnú hrúbku po celej ploche aj pri ohýbaní.
Už v minulosti bolo predstavených viacero prototypových riešení prenosných zariadení s rozťahovacím displejom výrazne väčšej veľkosti ako je veľkosť zariadenia, displej od Samsungu by mohol nájsť uplatnenie aj v týchto druhoch zariadení.
Samsung pre výrobu ohybných displejov vyvinul špeciálnu nízkoteplotnú technológiu, ktorá umožňuje vyrábať tieto displeje pri oveľa nižších teplotách ako pri výrobe klasických na skle založených technológiách výroby LCD.
O cenách ohybných displejov ani ich komerčnej dostupnosti Samsung neinformoval.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Cospel
Od: Cospel
|
Pridané:
28.11.2005 17:03
Je vidno ze Samsung sa dostava do popredia....
|
| |
SeeJey
Od: SeeJey
|
Pridané:
28.11.2005 17:30
O chvilu to bude vyzerat ako vo filme "Mission to Mars". Tam mali scanovacio-navigacne zariadenie s zrolovatelnym displejom do jeho drziaku :-)
Len tak dalej chlapci, ale nezabudnite aj na prijatelne ceny ;-)
|
| |
Pistik
Od: Pistik
|
Pridané:
29.11.2005 8:18
Je to farebne?
|
| |
bodo21
Od: bodo21
|
Pridané:
29.11.2005 19:37
LCD ciernobiely??? lol
|
| |
omg
Od: omg
|
Pridané:
30.11.2005 17:31
neni farebny, je priesvitny a potrebujes infra okuliare . . . :DDD
|
| |
chrastitko
Od: chrastitko
|
Pridané:
2.12.2005 0:22
Prreco by LCD nemohol byt ciernobiely a to co mas na hodinkach je co asi si myslis? LCD v preklade displej vyuzivajuci tekute krystaly vole.
|
Pridať komentár
|
|
|
|