neprihlásený Štvrtok, 18. apríla 2024, dnes má meniny Valér
Chybu v Intel čipsetoch spôsobuje jeden tranzistor

DSL.sk, 1.2.2011


Chybu v čipsetoch spoločnosti Intel pre procesory novej architektúry Sandy Bridge s kódovým označením Cougar Point spôsobuje jeden tranzistor, ktorý nemá vhodné parametre vzhľadom na svoje použitie.

Na základe informácií od viceprezidenta Intelu Steva Smitha o tom informuje Anandtech.

Tranzistor v časti čipu implementujúceho SATA radič má mať príliš tenkú izolačnú vrstvu vzhľadom na použité napätie a po dlhodobejšej záťaži a používaní môže začať v závislosti na kvalite daného kusu fungovať chybne. Chybu má byť možné nasimulovať respektíve otestovať jej výskyt u konkrétneho kusu zvýšením napájania čipsetu a zvýšením jeho teploty.

Intel chybu v pondelok označil za chybu v návrhu čipsetu, po prejavení môže vyústiť do zníženia výkonu pripojených SATA zariadení, diskov a optických mechaník, ale tiež do obmedzenia ich funkčnosti.

Pozitívnou informáciou je, že chyba sa nachádza v časti čipu pre 3 Gbps porty a funkčnosť dvojice 6 Gbps portov prítomných v čipsetoch pre Sandy Bridge by nemala pri nevyužívaní 3 Gbps portov podľa informácií Anandtech ovplyvňovať. Spoločnosť Intel ale túto informáciu oficiálne nepotvrdila.

Podľa tvrdení Intelu pre Anandtech sa v doterajších testoch chyba prejavila len v podmienkach s umelým zahriatim čipsetu a na vyšších napätiach a údajne je len veľmi malá pravdepodobnosť, že sa prejaví aj za bežných podmienok a to aj pri vysokej záťaži čipsetu.

Podľa včerajšieho oznámenia Intelu spoločnosť ukončila výrobu chybných čipsetov a rozbieha výrobu nových opravených verzií, ktoré začne výrobcom dodávať ale až na konci februára.

Chybou trpia všetky modely, H67, P67, HM67 a HM65, a kusy doteraz dodaných Cougar Point čipsetov a vzhľadom na oznámený termín spustenia dodávok opravenej verzie čipsetov ňou budú trpieť aj všetky základné dosky a notebooky so Sandy Bridge procesormi predávané minimálne do začiatku marca.

Intel v pondelok avizoval v spolupráci s výrobcami prípravu podporu výmeny postihnutných čipsetov, náklady na stiahnutie chybných čipsetov a ich výmenu budú pre Intel predstavovať 700 miliónov dolárov.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou
Vývoj pôsobivého dvojnohého robota prekvapivo končí
Spustená výrobca QLC flash pamäte s viac ako 200 vrstvami
Batérie vyhodené z vesmírnej ISS neočakávane nezhoreli a poškodili dom v USA


Diskusia:
                               
 

Co sa stalo s procakmi i3 2100 ? Par dni boli na alze a potom ich stiahli
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

mozno dalsi chybny tranzistor...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Janka Hospodarova si asi kupi buldozér. Alebo traktor. Co odporucate vy?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

no podla mna Zlatica Puskarova by jej odporucila namiesto budlozera kupit krokodila. Ten sa vraj nekazi. :))
Odpovedať Známka: -2.4 Hodnotiť:
 

krokodil je fajn ale ja by som bral aligátora. Je to skoro to isté no predávajú sa za nižšiu sumu a sú aj celkovo lepšie optimalizovaný. Nie každému však vyhovuje.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

opera dokazala vsetko co krokodil aj aligator uz davno pred nimi!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim, ze jednoducho im len dosli zasoby a nove terminy nemaju potvrdene. Je to najnizsi model sandy bridge a zaroven najlacnejsi. S i5 2300-2500 nie je ziadny problem, tie maju vsade.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Inak neviem prečo už neimplementovali natívnu podporu pre šesť SATA 3 portov. Veď je to spätne kopatibilné. Prečo používať štyri SATA 2 porty, dva natívne SATA 3 porty a na niektorých doskách ešte dva SATA 3 porty, ktoré bežia na 3rd party čipe? Možno to nebolo technicky možné, neviem.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Urcite v tom bude cenova politika
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

zoznamte ma s tou cenovou politkou, ja jem dam taku cez drzku, vzdy vsetko len doje...babre
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Pretoze na 6 sata 3 portov je treba viacej tranzistorov ako na 4 sata 2 a dva sata 3, a tolko ich nemali prave na sklade tak to museli takto poriesit. A este aj ten jeden co tam dali bol daky vadny.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Treba zniznit napatie ATX zdroja na prislusnej vetve (malinko, o cca 0.05V - 0.1V) alebo upravit menic napatia na doske, ak je z toho chipset napajany :)
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

Keby to bolo také jednoduché tak to spravia bez tých kecov pre média.(poškodzovanie obchodného mena)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Tak ci onak je to zmena na zakladnej doske (tzn. ze aj tak ich treba vymenit), ale mozno intel objavil viac poddimenzovanych tranzistorov (alebo tam nebola dostatocna napatova rezerva), tak sa rozhodol k tomuto drahsiemu kroku.
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Anon, Ty si strááááášne múdry.
Už vidím, ako budeš u značkových dielov, v záruke, znižovať napätie o 0.05V.
Si buď smiešny alebo hlúpy.
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

to neni anon, ja som anon
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Máš sa čím chvalit teda..
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pamatam si este ked boli na Alze 2 modely Q6600, uplne rovnake oznacenie (Core 2 Quad Q6600), uplne rovnaka cena.
Rozdiel bol len v specifikacii (taky dlhy kod - zhluk pismen a cislic, mnohi predajcovia ani neuvadzali). Malo to suvis s prichodom Win7, starsi model nepodporoval hardverovu virtualizaciu (VT-x), novsi podporoval.
Zanedlho bude Intel predavat aj zakladne dosky s rovnakym oznacenim, pricom specifikacia jednej serie bude napr. A01B23C2D45G a druhej A01B23C3D45G (rozdiel v cislici 2 vs 3). Prva seria bude casovana na 2 roky a 1 mesiac, potom tam cosi odide (pre zakaznikov co si nepriplatili za dlhsiu zaruku = 2 roky) a druha seria bude casovana na 3 roky (resp. 4 roky) a 1 mesiac - pre tych co si priplatili za zaruku o 1-2 roky dlhsiu. Potom bude len na predajcovi ktoru dosku ponukne zakaznikovi (podla dlzky zaruky). Pre tych co nevedia co su kurvitka - je to cast obvodu, co sa ma o toto postarat.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Zrejme toto s tym 1 tranzistorom je typicky priklad kurvitka, pretoze dat okolo neho 1 mikrometer izolacnej vrstvy navyse by stalo menej ako 1 cent, co je vzhladom k cene cipsetu/dosky viac nez zanedbatelna suma.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

keby mal kazdy mikrometer stat cent, tak sa procesorov nedoplatime ;)
a 1 mikrometer je 1000 nanometrov. pri 32nm vyrobe je to celkom dost, taka izolacia je imho... absolutne zbytocna
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

nerad vas sklamem pani, ale ziadne kurvitko neexistuje... to su len konspiracne teorie ludi, ktori si kupuju dosky za 45 euro a cuduju sa, ked im tam odide daky kondik... taketo teorie rozvyjal aj moj profesor informatiky... robil som potom par rokov servisneho technika a zistil som v com je rozdiel.. prva vec musite pozerat na vyrobcu.. ak sa vyberiete smerom co najlacnejsich dosiek, je jasne ze vam odidu... pocas mojej prace v servise som videl XY odpalenych dosiek... najcastejsie sa jednalo o lacne modely.. v zivote som nevyhadzoval alebo nereklamoval dosku nad 150 euro... tak isto lacne dosky s VIA VT8237 chipsetom, pri ktorom ste radic SATA disku museli nahrat z diskety pocas instalacie WINDOWSu... ked si porovnate dve dosky, lacnu a drahu.. vsimnite si kondiky...
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

netrep, napr tu mas sofistikovane kurvitko na baterku
http://www.youtube.com/watch?v=zVR2dHebmTI
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Pekne spravene, normalne konkuruje softwarovemu kurvitku popisanom na tejto stranke http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%C3%ADtko
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takéto paródie sú síce úsmevné, ale nič viac.
Nemajú žiadnu hodntou.
Aj ja sa na takých detských názoroch, ako v tom linku, iba pousmejem...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kondenzatory su dolezite. Rozne cenove a kvalitativne urovne sa pouzivaju v doskach.. Suhlasim.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dôležitá je každá súčiastka. Kondenzátory sú však pasívne súčiastky a sú najviac namáhané.
A tiež ide o návrh zapojení. Napr. či sa nejde na hranici možností toho ktorého typu kondenzátorov. Ak sa príliš od začiatku prehrievajú, tak buď je zlý el. návrh, alebo nevhodne vybraný typ a výrobca kondenzátora. Samozrejme myslené sú najmä tie veľké, valcové, radiálne kondenzátory. Najmä okolo pätice procesora, kde sa vyrábajú najväčšie prúdy pre "core" procesora. Až asi 100A!!!


Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

a dolezite je aj podotknut ze vela krat sa ani nejde na hranici toho ktoreho kondenzatora, ale kondenzatory su tak blizko nejakeho ineho prvku ktory ho strasne zohrieva ze kondik tak ci tak odide. ved elektrolyticky kondenzator sa teplom nici aj ked nie je vobec namahany. ubohe....
Odpovedať Hodnotiť:
 

draha doska ma kvalitnejsie tranzistory, dokonca si ich aj pasivne chladi... lacna doska nema nic... isto viete ze prehrievanie tranzistoru pod napatim vedie k znizeniu zivotnosti, preto ked tam na lacnej doske neni chladic, ide dole rychlejsie ako kvalitnejsia drahsia doska... teorie o kurvitkach tu mozu pisat len ludia, co nechapu ako ta doska funguje...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to ma kazdy jeden tranzistor vlastne pasivne chladenie?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

moja doska stala tusim 6000 korun, ale po tyzdni odislo jedno napajanie fanu. jednoducho konektor nedava ziadne napatie, len zem, a senzor.. ked dosku vyberiem zo skrine, tak nefunguju PS/2 porty, a podobne malickosti.. takze nieje to vzdy len o znacke a cene ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mal si napisat aj znacku aj model. Mozno tvoja doska stala 3000 korun, len tvoj predajca si na to nahodil dalsich 3000 navyse.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Omega - a vieš čo to o elektronike a najmä o montáži základoviek a komponentov do PC?
Najčastejšou príčinou poškodených PC dielov je človek. Neskúsený a "všademúdry" užívateľ.
Však ako sa hovorí, do PC sa rozumie každý, kto má dieru do zadku...
Odpovedať Hodnotiť:
 

meff: nechcel som pisat hned, ludia maju tendenciu odsudzovat predcasne. Asus P5B Deluxe, obchod kde ju mali najlacnejsiu som hladal par dni, takze ma neosklbali ;)
a martel: nechcem byt neslusny, ani povysenecky, ale tvoj prejav je prave v style "vsudebyt, vsevidel". ja som administrator pcfora z najvacsich specializovanych for na slovensku, som vystudovany "vo fachu" a dalej studujem na vyske, tiez IT zameranie, aj ked nie priamo pocitace. nerad sa na oko povysujem alebo vychvalujem, ale pytal si sa.
teraz mozes ty, mas uz aspon maturitu? alebo obciansky?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

28 rokov mám občiansky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a stale ako dieta..
respektujem nazory inych, ale nadavat alebo ponizovat ich len preto ze maju iny nazor je.. detinske ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Q6600 mal od pociatku podporu VT-x. Mozno si myslel Q8300 alebo nejake tie Exxxx, tam to intel naozaj pridaval. Bezna stepping revizia procesora je fajn, ale tamto bol fakt matuci krok :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano, bol to Q8300, vdaka za opravu :)
http://ark.intel.com/ Product.aspx?id=39107#ordering
bez medzery

Odpovedať Hodnotiť:
 

:D
intelu padli o 1% akcie a AMD o 5% posilnilo. Parada.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

hod link
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://goo.gl/Vnnkn
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Chytaj!
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Intel spravil chybu co sa tyka postavenia AMD som rad. :) Ale treba si priznat ze si aspon priznali chybu a chcu ju napravit. ;) (to v tomto svete zacina byt vzacnostou)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Chybu priznali len preto, aby sa dobuducna vyhli zalobam, ak by chyba sposobila zakaznikovy alebo este horsie firme poskodenie alebo stratu dat, zalovala by Intel a Intel by to v konecnom dosledku stalo viac.

Nebud naivny, Intel to nepriznal z lasky, je to vsetko len o lowe.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

intel to priznal z korektnosti, mohli zatlkat. Chyba sa vraj tyka 15% dosiek. Taka nvidia sa vykrucala a dodavala chybne GPU este dlho potom ako sa problem objavil. Ibaze tam to bola chyba sposobena snahou setrit na lacnejsom materiali, tu je to chyba navrhu.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Intel by som nikdy nenazval KOREKTNOU firmou, co sa tyka obchodnych praktik a zneuzivania postavenia si moze s Microsoftom podat ruku.

Je to o lowe a priznali to rychlo prave pre zavaznost problemu vzhladom na moznost poskodenia dat (chyba sposobuje zvyseny bit error rate a v konecnom dosledku moze dojst k poskodeniu dat na HDD). Pri vadnych grafikach o data nedojdes.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

A ďalší chytrolín...
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

Microsoft mal problémy s RROD, Apple s anténou, NVIDIA s grafikami, asi každý mal nejaký problém a každý sa rozhodol reklamovať, len keď to bolo nutné, inak stačilo zatĺkať.

Každá firma má všelijakých ľudí, zjavne predajcovia Intelu nemajú problém klamať a podvádzať, aby mali vyššie výsledky a platy, no čo sa týka ľudí od designu (alebo kto o tom rozhodol), všetká česť im.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co sa tyka vadnych grafik viem svoje - Sparkle GF FX 5700, stala vyse 6000 Sk.
2 roky a 1 mesiac ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No a?
Mohol si si kúpiť značkovejšiu, lepšie sa starať o chladenie a najmä ju nepretaktovávať.
A dúfať, že bola strčená v MB s natívnou podporou AGP8x a k nemu aj príslušné napätia na zbernici...
Odpovedať Hodnotiť:
 

5kovu radu mala nvidia total na <>. Ja som mal vtedy radeon. Neskor som ale mal 6600gt (ta bola MSI s podobnym chladicom ako asus glaciator), 7600gt, 9600gt s asus glaciator chladicom a teraz mam MSI gtx260 twinfrozr. Ze ty si kupujes blbu znacku s blbym chladenim a potom ti odide vga je koho chyba? Oni ti sice napisu, ze prevadzkova teplota 90-100 stupnov je v pohode... No je, ale potom ti to pojde 2 roky a 1 den :) + to huci jak lietadlo
Odpovedať Hodnotiť:
 

A odkedy ruci intel za integritu dat? Lebo to nerobi ani jeden vyrobca HDD u beznych modelov. Nenadarmo sa vo firmach zalohuje.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Nejde o to, ze ci ruci alebo nie, ide o nasledky a mozne sudne spory. Vsetko sa moze pokazit, ale je rozdiel predavat pokazenu vec a nepriznat to.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

No to hovorim -> je lepsie ze si priznali chybu. (ci uz koli peniazom alebo nie) Nic nie je horsie ako hlupy nepriatel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hlupy nepriatel mi nevadi, horsie to je s inteligentnymi nepriatelmi:)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

ide hlavne o dobre meno. Ty by si na sude tazko dokazoval, ze ti data odisli preto, ze ma intel chybny radic.. Intel to spravil z korektnosti, ako pisem vyssie. A ak by si ma chcel obvinit z nadrzania intelu, tak vec, ze od duronov skladam 99% len AMD (to uz bude tak 10 roky :) ). Ale dokazem byt objektivny. Nvidia sa na to vysrala a tak aj dopadla, celkovo inage tej firmy je dost... nastrbeny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

... image ...

redakcia, to tu fakt musim uz skoro pod kazdym prispevkom dobre 2-3 roky ziadat dorobenie editacie prispevkov???
Odpovedať Hodnotiť:
 

10 roky ? Tak sa musis pamata ze pri AMD bolo volakedy potrebné do Windowsu nainstalovat patch. Aby vobec windows vedel fungovat s AMD. Inak sa ani nespustil.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie, nepamatam. A to som mal K5, K6, K7, K8, K10.5 Cize vsetky generacie co mali. Z windowsov som mal 95, 98, millenium, 2000, xp, 2003, vista_32, vista_64, 7_32, 7_64. Ako pc technik som mal pristup k viacerym pc, nie len k mojim a nikde nebolo treba instalovat na amd procesor ziadny patch, bez ktorebo by win nefungoval. Takze nejaky argument prosim, nie ohovaranie AMD.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale pamatam si, ze vzdy boli podobne rychle, (az na K8 x2 eru) lacnejsie a aj pomer cena/vykon mali vzdy lepsi. Jediny kto to nevidi je prispievate "cuda" ktory sa bude za intel do krvi hadat :) Asi si nasiel noveho kamarata... ci len zmena nicku?
Odpovedať Hodnotiť:
 

mali by postou posielat nahradny tranzistor na vymenu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a skus ho potom hladat v koberci!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no ked Ti nepadne na koberec, nemusis hladat, no umenie by to bolo nacinovat do chipsetu. :))
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ste experti - vsetci traja :-DDDD
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

by museli pribalit cinana co ti to vymeni, sikovnejsi ti zvladne rucne aj 60nm process
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no zalezi, ze ci bol skoleny na chipset so striedavym napatim alebo klasicky na jednosmerne, lebo vies, aby si cinan nepomyli polaritu lebo potom odpali komplet chipset. :) my tu u nas mame len plus a minus, ale oni maju este aj krat a deleno, cize dalsie 2 polarity navyse. :))
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ano, Cinan, ale za misku ryze !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

no jo :D takou pištolovou spájkovačkou
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no jasne, ze s pistolovou, ta najlepsie zahrievia, staci len kombinackami zuzit hrot a je to. :))
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Da sa to dozvediet tato chyba na akych konkretnych doskak vyskytuje sa ? myslim takto:napriklad asus p7p55 a vysie
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

P55 nie je pre sandy bridge. Takze nie. Aj ked pisali, ze chyba je zdedena
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

dnes vypadava pokrytie [minimalne v ziline] v sieti O2, pytal som sa v predajni, vraj testuju 3G vysielace, s normalnou prevadzkou by mali zacat vraj v maji...
to len tak pre info
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

ja som mal zase rano vybornu stolicu.
konzistencia rovnomerna, farba ako cokoladovy kolac.
to len tak pre info.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

mnam
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

povedz mi čo žerieš ... len tak pre info
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

activiu nie ?:D
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

Zavidis?
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

aktimel, voe.
http://www.kalerab.sk/article.php?articleid=6760
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

v tvojom predpubertalnom veku to nieje nic vynimocne.
a teraz k ostatnym. udivuje ma ako dementne sa mozu ludia spravat, napisem relevantne informacie [nebol to LEN MOJ problem, do predajne chodili ludia so staznostami ze sa neda volat] a ludia zacnu pisat o srackach. alebo o inych druhoch hovien. zaujimava generacia sa tu rodi. takze chodte spat na hovno.sk
napisal som to sem, pretoze som sa nikde nedopatral informacie o vypadku. ale v poriadku, kazdy ma nejaky nazor. prajem pekny vecer a mnoho zdravych stolic ;-]
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

idem sa na to vysrat
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

bubana na teba!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

VÝPADKU??? Ten čo trval 2 minuty a 17 sekúnd?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

mne nesla siet minimalne 5 hodin
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

lebo nepapas actimel.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nemohol trvať 5 hodín. Tak dlho by si svoju budúcnosť predsa nemohol vidieť
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dakujem, od srdca som sa zasmial
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo myslíte, pomože na Sabertooth T67 riešenie sata 2 1-4 empty, sata 3 5-6 raid0, micron ide mód, sata 7-8 hdd + optika?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked budes mat nahradny tranzistor tak hej.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre vsetkych - Nemozes tam dat nahradny tranzistor, lebo toto su tranzistory leptane priamo v strukture chipu.

Navyse sanca, ze to vydochne v normalnej prevadzke je okolo 1%.

Problem by mohol byt ak tak u notebookov, kedze je to kompaktne a nie najlepsie chladene.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie
Odpovedať Hodnotiť:
 

aby bolo jasné, ako rozmýšľajú ostatné firmy, keď nastane problém: http://www.youtube.com/watch?v=PNGpWrqjptM
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hm tak zaujimave a neviem niekto čo stoji vymena tranzistora v servise ??? bo mam dosku ktora ked resetnem PC tak sa mi nezapne naspať musim ho vypnuť vytiahnuť z elektriny pocakt 2 minuty a zapojiť naspat a vtedy sa to zapne. Je to doska Asrock ALiveSATA2. Tu dosku nepouživam ale ak by sa dala lacno opraviť tak by som ho vedel predať teraz použivam MSI K9N SLI
Odpovedať Hodnotiť:
 

skus iny (normalny) zdroj a ked nepomoze daj reklamovat dosku.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár