neprihlásený Štvrtok, 9. júla 2026, dnes má meniny Lujza
Používanosť VoIP prudko rastie

DSL.sk, 21.11.2005


Výrazný nárast popularity a používanosti VoIP okrem poskytovateľov najmä volaní po Internete zdarma potvrdzujú aj komerční poskytovatelia VoIP.

V USA počet platiacich zákazníkov VoIP, ktorí využívajú VoIP aj k volaniam na štandardné pevné a mobilné telefónne čísla v treťom šťvrťroku stúpol o 33% na 3.6 milióna oproti 2.7 miliónom v druhom štvrťroku.

Najrýchlejšie rastúcim VoIP poskytovateľom v treťom štvrťroku bola spoločnosť Time Warner Cable s 240,000 novými zákazníkmi a 39% nárastom, v druhom štvrťroku spoločnosť Time Warner Cable dosiahla až 65% nárast počtu zákazníkov. Najväčším komerčným VoIP poskytovateľom v USA zostáva stále spoločnosť Vonage.

V USA služby VoIP začínajú poskytovať aj tradiční telekomunikační operátori, ich VoIP služby využíva približne 12% všetkých VoIP užívateľov v USA.

VoIP segment zaznamenal v treťom štvrťroku aj výrazný nárast tržieb z 220 na 304 miliónov dolárov, čo je 473% nárast oproti tretiemu štvrťroku 2004. Zdrojom údajov je správa spoločnosti TeleGeography.

Najväčším poskytovateľom VoIP volaní po Internet zdarma je spoločnosť Skype, ktorá prekročila hranicu 50 miliónov užívateľov. Počet užívateľov využívajúcich niektorú z platených služieb Skype, najmä volania na bežné telefónne čísla SkypeOut alebo SkypeIn, presahuje 2 milióny.



Najnovšie články:

Dodávky PC sa kvôli pamätiam už výrazne znížili
Prevádzkovateľ virtuálneho operátora a najväčšieho rozvozu potravín má zvažovať odchod zo Slovenska
Samsung spustil výrobu SSD pre PCI Express 6.0
Apple TV sa v nomináciách na TV ceny Emmy doťahuje na HBO a Netflix
Slovensko.sk má technické problémy
Na Slovensko.sk sa zle overovali elektronické podpisy, dopady nejasné
Na Slovensku sa začína vyhadzovať veľké množstvo starých fotovoltaických panelov
SpaceX žiada o povolenie vypustiť ďalších 100-tisíc satelitov
Voyo opäť zdražuje
Intel potvrdil zdraženie CPU, aj kvôli vysokému dopytu


Diskusia:

Pridať komentár